25.01.2014. 18:47
"TTT Rīga" basketbolistes (2-1) sestdien, 25. janvārī, piedzīvoja pirmo zaudējumu Nordea līgas "Top 6" turnīrā, mājas spēlē Olimpiskajā sporta centrā atzīstot SK "Cēsis" (2-0) pārākumu ar rezultātu 61:63. Uzvaras grozu 0,2 sekundes pirms beigām guva Kristīne Silarāja. Nākamā abu komandu tikšanās notiks 8. martā Cēsīs.

TTT Rīga: Kārkliņa, Baiba Eglīte, Laksa, Veidere, KūlīteSK Cēsis: Zane Eglīte, Priede, Silarāja, Jākobsone, Brumermane

Salīdzinot ar pirmā apļa spēli Cēsīs, komandu rotācijā notika vairākas izmaiņas. TTT rezultatīvākā spēlētāja, spēka uzbrucēja Dita Rozenberga, otrdien treniņā salauza degunu un nevarēja palīdzēt komandai. Tādējādi rīdziniecēm priekšējā līnijā vairs nebija rezervju un jau pirmajā ceturtdaļā vairākas reizes laukumā atradās četras mazās spēlētājas (Kārkliņa, Eglīte, Jākobsone, Aizsila). Centrā mainījās Kūlīte un Celmiņa, bet ceturtā numura pienākumi nonāca Rūtas Veideres rokās.

Cēsu sastāvā starta piecniekā devās pieredzējusī saspēles vadītāja Zane Eglīte, ļaujot Lienei Priedei un Kristīnei Silarājai atgriezties iecienītajās pozīcijās. Zinot par TTT ierobežoto rotāciju, Armands Krauliņš pirmajā ceturtdaļā ļoti aktīvi izmantoja maiņas, būdams gatavs rīdzinieču iecienītajai ātrajai spēlei. Pateicoties tam, Cēsis vairākas reizes izvirzījās vadībā, taču TTT mazo spēlētāju labā spēle aizsardzībā neļāva pretiniecēm doties atrāvienā – 13:15.

Otrās ceturtdaļas sākumā Kristīne Kārkliņa divreiz izvirzīja vadībā TTT – 17:15 un 19:18. Priede sāka ciešāk segt mājinieču līderi, bet Silarāja vairākas reizes izcīnīja atlēkušās bumbas uzbrukumā, ļaujot Cēsīm tikt pie otrās iespējas metieniem. Viešņas izspēlēja bumbu līdz brīviem metieniem perimetrā, pēc Jākobsones un Silarājas tālšāvieniem aizbēgot piecu punktu attālumā – 25:30. Kārkliņa nesamierinājās ar notiekošo, guva četrus punktus pēc kārtas un izspēlēja bumbu Kitijai Laksai, kura iemeta tālu divpunktnieku – 31:30. Priede atbildēja ar diviem punktiem – 31:32.

TTT pirmajā puslaikā neiemeta nevienu no septiņiem tālmetieniem, bet trešās ceturtdaļas sākumā vispār piecas minūtes neguva punktus. To izmantoja Cēsis, pēc Silarājas tālmetiena un Vītolas piecu punktu sērijas iegūstot plus desmit – 31:41. Rīgas krīzi pārtrauca Kārkliņa, ar septiņiem punktiem pēc kārtas dzēšot pusi starpības – 38:43. Aizsardze uzcēla komandu savos plecos, turpinot pakaļdzīšanos. Garāmgājiens, iespēle soda laukumā, divi punkti ar sodu un ceturtdaļas pēdējā minūtē rezultāts kļuva neizšķirts – 46:46. Pusstundas galotnē ar precīziem metieniem apmainījās Zane Jākobsone un Kitija Laksa – 48:48.

Izšķirošās ceturtdaļas pirmajās piecās minūtes rezultāts trīs reizes kļuva neizšķirts. Nākamās pāris minūtes komandas apmainījās vairākiem neveiksmīgiem uzbrukumiem, kamēr divus punktus no groza apakšas guva Aija Brumermane – 57:59. Turpinājumā TTT vairākas reizes noturējās aizsardzībā, Veidere nobloķēja Priedi, bet Baibas Eglītes piespēle Kūlītei no jauna izlīdzināja rezultātu – 59:59. Brumermanei pēc Jākobsones iespēles izdevās pārspēt Veideri, taču pretējā pusē pēc garas izspēles bumbu grozā nogādāja Laksa – 61:61.

Pamatlaikā palika 41,6 sekundes. Kārkliņa ieskrējienā soda laukumā zaudēja bumbu un tā atgriezās Cēsu kontrolē. Pirmais viešņu grozs netika ieskaitīts. Otrajā reizē Priede saraustīja TTT aizsardzību, taču pēdējā brīdī izspēlēja bumbu Kristīnei Silarājai, kura 0,2 sekundes pirms finālsvilpes guva uzvaras grozu – 61:63. Pēc diviem minūtes pārtraukumiem Kristīne Kārkliņa spēja iespēlēt bumbu groza apakšā Kitijai Laksai. Uzbrucēja paspēja izmest, taču bumba no apakšas atsitās pret groza vairogu.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga