06.12.2015. 18:20
Latvijas-Igaunijas basketbola līgā svētdien, 6. decembrī, notiek divas spēles. Latvijas U16 izlase (1-7) izbraukumā guva 41 punktu zaudējumā pret Igaunijas čempionēm (7-1). "Vega 1/Liepāja" izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas, viesos apspēlējot Tallinas Universitāti.

Aināra Čukstes trenētā komanda sesto reizi sezonā guva 40 vai vairāk punktus. Spēlē pret Igaunijas čempionēm tas uzskatāms par atzīstamu rādītāju, jo debijas cīņā 11. oktobrī pret otro spēcīgāko igauņu komandu – Tallinas Universitāti – izdevās samest tikai 24 punktus.

Otrs iepriecinošais rādītājs – kadetes pieļāva otro mazāko kļūdu skaitu astoņās spēlēs (20), mazāk kļūdoties tikai spēlē pret Cēsīm (18). Trešā patīkamā lieta – Māras Motes sniegums uzbrukumā. Universālā aizsardze nerespektēja pretinieces, guva 22 punktus un izprovocēja sešas piezīmes.

Visgrūtāk klājās aizsardzībā. “1182 Tallinn” sasniedza komandas rekordus Latvijas-Igaunijas līgā, gūstot 117 punktus un svinot uzvaru ar 76 punktu pārsvaru.

1182 Tallinn – Latvijas U16 izlase 117:41 (32:17, 29:11, 25:9, 31:4)1182 Tallinn: Koster 15, Mesila-Kaarmann 15 (6ab), Pokk 13, Piibur 13 (5rp), Wiggins 13, (6rp), Maaring 11, Rosenfeldt 9, Poldmaa 8 (8rp, 4pb), Roosalu 8 (5rp), Tamar 6, Perv 6 (8ab, 5rp).U16 izlase: Mote 22 (2p 6/13, 3p 2/5, 1p 4/7; 6ip), Rudzīte 5, Kārkle 4, Dambrāne 4, Zumenta 2, Blūma 2 (5pp), Krieviņa 2, Gražule (7ab), Nulle (5pp, 4ip).

Pirmajās trīs līgas sezonās komandas tikās četras reizes, mājiniecēm vienmēr gūstot virsroku (bilance 2-2). Svētdien liepājnieces beidzot lauza šo tendenci, svinot pirmo panākumu Igaunijas galvaspilsētā.

Armanda Misus trenētajai komandai izdevās lielisks sākums. Liepājnieces 10 minūšu laikā sameta 31 punktu un ieguva 15 punktu pārsvaru – 16:31. Uzbrukumā lieliski spēlējot Kristīnei Silarājai, Ievai Vītolai un Sabīnei Lipei – trio puslaikā guva 40 punktus – Liepāja turpināja turēties pārliecinošā vadībā. Puslaikā 34:50.

Trešajā ceturtdaļā vairāk uzņēmās Tallinas Universitātes līderes. Kaja Koska iemeta trīs tālmetienus pēc kārtas, daudz punktu guva kapteine Mirjama Nikolaja. Īsi pirms pusstundas beigām starpība saruka līdz diviem punktiem (58:60), turklāt trīs no liepājnieču starta piecnieka spēlētājām iekūlās piezīmju problēmās. Ceturtdaļas izskaņā Silarāja un Vītola pārķēra bumbas, piespiežot pretinieces divreiz pārkāpt noteikumus – 58:62.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā Ilze Jākobsone un Ieva Vītola realizēja svarīgus tālmetienus, atjaunojot divciparu pārsvaru – 58:68. Pārējo paveica Liepājas aizsardzība, desmit minūšu laikā atļaujot mājiniecēm gūt tikai desmit punktus. Pēc Silarājās ceturtā iemestā tālmetiena (64:75) pretiniecēm vairāk īsti nebija iespēju atspēlēties un “Vega 1/Liepāja” izcīnīja nozīmīgu uzvaru.

Tallinn University – Vega 1/Liepāja 68:77 (16:31, 18:19, 24:12, 10:15)Tallinn University: Nikolai 14 (5ab, 5pp, 5ip), Kosk 13 (3p 3/3; 8ab), Kasemagi 10 (4ab, 5ip), Lilleallik 6, Uprus 6, Kait 6, Rits 5, Viirmaa 4, Korjus 4, Pajumets.Vega 1/Liepāja: Silarāja 26 (2p 3/11, 3p 4/5, 1p 8/9; 10ab, 6rp, 6ip), Vītola 24 (2p 7/10, 3p 1/4, 1p 7/9; 8ab, 10ip), Lipe 9 (5pp), Jākobsone 7 (7ab, 8rp, 4ip), Līne 4, Narubina 4, Ķergalve 2, Gertsone 1, Lībeka (3pb); Meilus.