19.01.2016. 20:13
Latvijas-Igaunijas basketbola līgā otrdien, 19. janvārī, notika viena spēle. "TTT juniores" (0-1) savā laukumā atspēlēja 17 no 20 punktiem, taču zaudēja "Vega 1/Liepāja" spēlētājām (2-1) ar rezultātu 59:62.

Armanda Misus trenētās liepājnieces Rīgā ieradās bez divām pamata spēlētājām – Ievas Vītolas un Kristīnas Petermanes, kuras nevarēja spēlēt slimību un sadzīves savainojumu dēļ. Juniores bija labākajā sastāvā, tiesa, centra spēlētāja Anna Dreimane pēc savainojuma paspēja aizvadīt tikai divus treniņus.

Neraugoties uz pretinieču augumu pārsvaru, Liepājas sastāvs atstāja daudz saspēlētāku iespaidu. Komanda nospēlēja disciplinēti abos laukuma galos, bieži piespieda juniores kļūdīties un uzbrukumā darbojās ar augstu precizitāti. Otrās ceturtdaļas vidū Liepājas pārsvars sasniedza 20 punktus – 15:35. Juniores pamodās, sāka spēlēt agresīvāk un līdz pārtraukumam pusi starpības atspēlēja – 29:39.

Nākamās 20 minūtēs juniores dzinās pakaļ, taču daudzie netrāpītie metieni, tai skaitā no groza apakšas, neļāva salauzt spēli. Liepājnieces, par spīti ierobežotajai rotācijai, cīnījās pašaizliedzīgi, pusstundas beigās saglabājot deviņu punktu pārsvaru – 39:48. Mājinieces cieta zaudējumu sastāvā, pēc sadursmes ar pretinieci laukumu bija spiesta atstāt Laura Grabe.

Juniores spēlēja uz Dignu Strautmani, kura rezultatīvi noslēdza daudzus uzbrukumus, taču netrāpīti metieni un izlaistas bumbas gadījās arī viņai. Liepājas kapteine Kristīne Silarāja iemeta daudzus svarīgus metienus, neļaujot pretiniecēm pietuvoties. Pēdējā uzbrukumā Kecijai Salcevičai radās iespēja izlīdzināt rezultātu, taču tālmetiens nebija precīzs.

Komandu līderes izcēlās ar iespaidīgiem statistikas rādītājiem. Digna Strautmane guva 28 punktus, izcīnīja sešas bumbas zem groziem, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles un izprovocēja astoņas piezīmes. Kristīne Silarāja 26 punktiem pievienoja septiņas atlēkušās bumbas, četras piespēles un deviņas pārķertas bumbas.

TTT juniores – Vega 1/Liepāja 59:62 (13:29, 16:10, 10:9, 20:14)TTT juniores: Strautmane 28 (2p 11/18, 3p 0/3, 1p 6/7; 6ab, 3rp, 8ip), Dreimane 8, Džarcāne 7 (9ab, 3ip), Sprudzāne 5, Grabe 4 (4ab), Kudule 3 (5ab, 8ip), Einere 2, Salceviča 2, Svenne (5ab, 4rp), Kļaviņa, Nagle.Vega 1/Liepāja: Silarāja 26 (2p 9/19, 3p 2/4, 1p 2/3; 7ab, 4rp, 9pb, 5ip), Jākobsone 14 (6ab, 10rp, 5pp, 3ip), Lipe 8 (7ab), Līne 6 (6ab, 3rp), Narubina 5, Ķergalve 3, Lībeka, Gertsone; Meilus.