22.12.2014. 21:44
Latvijas hokeja aizsargs Edgars Siksna šodien Krievijas Augstākajā hokeja līgā (VHL) ar vārtiem un rezultatīvu piespēli palīdzēja Balašihas "Dynamo" ar 5:2 uzvarēt Čeļabinskas "Chelmet".

21 gadu vecais aizsargs Edgars Siksna otrā perioda sākumā izlīdzināja rezultātu, Balašihas komandai esot skaitliskajā vairākumā. Tā bija Latvijas hokejista pirmā ripa viņa pirmā ārzemju kluba sastāvā.

Trešajā periodā "Dynamo" no 2:2 prata izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 5:2. Siksna atdeva piespēli piektajā vārtu guvumā spēles pēdējā minūtē – arī tobrīd Balašihai bija vairākums.

Tikmēr citā VHL mačā zaudējumu piedzīvoja Leonīda Tambijeva trenētais Karagandas "Saryarka", kas bez Ērika Ševčenko un Kirila Tambijeva pieteikumā ar 1:3 zaudēja Ļipeckas klubam. VHL līdervienība pārtrauca piecu uzvaru sēriju, bet kopš L. Tambijeva stāšanās pie komandas galvenā trenera pienākumu pildīšanas oktobra beigās Karagandas klubam tā ir ceturtā neveiksme 20 spēlēs.

Savukārt Kazahstānas čempionātā pēc ilgāka pārtraukuma laukumā devās uzbrucējs Raimonds Vilkoits, kura pārstāvētais klubs Atirau "Beibarys" ar 3:4 pēcspēles metienos zaudēja "Almaty". Veselības problēmu dēļ Vilkoits pēdējo reizi bija devies laukumā 8. septembrī, bet šovakar nopelnīja divas soda minūtes.

Līga (Valsts) Hokejists (Poz.) Komandas (Vieta) Rez. Stat. spēlē Stat. sezonā
NLA (Šveice) E.Merzļikins (V) Davos - Lugano 3:4 PM Rezervē 14 sp.; 2.7 iel.ripas; 91.3% atv.met.
I.Punnenovs (V) Lakers - Ambri-Piotta 3:5 Rezervē 8 sp.; 2.84 iel.ripas; 91.2% atv.met.
VHL (Krievija2) A.Kuzmenkovs (U) Lipetsk (#6) - Saryarka (#1) 3:1 13:05 (laiks); koef.+1; iem.10/16 36 sp. 3+16
K.Tambijevs (U) Lipetsk (#6) - Saryarka (#1) 3:1 Nespēlēja 9 sp. 2+2 (kopā 12 sp. 2+2)
Ē.Ševčenko (A) Lipetsk (#6) - Saryarka (#1) 3:1 Nespēlēja 28 sp. 6+11
E.Siksna (A) Dynamo (#21) – Chelmet (#18) 5:2 17:31 (laiks); 1+1; 3 metieni 16 sp. 1+3
MHL (Krievija jun.) P.Škuratovs (A) Khimik (#37) - Kapitan (#20) 5:3 koef.-1; 2 soda min. 26 sp. 1+2
A.Ozoliņš (U) Gornyak (#3) - Arlan (#2) 1:2 1+0 26 sp. 15+13
M.Jučers (V) Beibarys (#6) – Almaty (#5) 3:4 PM Ārpus pieteikuma 12 sp.; 2.14 iel.ripas; 91.97% atv.met.
R.Vilkoits (U) Beibarys (#6) – Almaty (#5) 3:4 PM 2 soda min. 5 sp. 2+2

Izmantotie resursi:Vesti.kz: Спортивные новости КазахстанаМолодежная хоккейная лига - Официальный сайтВысшая хоккейная лига - Официальный сайтNational League