28.12.2017. 12:40

Kā zināms, Stokholmas kandidēšana īpaši aktuāla ir Latvijai, jo tā sacensības kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā vēlas aizvadīt Siguldas trasē.

Kā vēsta portāls, pēdējās nedēļās Stokholmas pārstāvji aizvadījuši vairākas auglīgas tikšanās ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK). Organizācijas izpilddirektors Kristofs Dibī Šveices laikrakstam "Le Nouvelliste" atklājis, ka Zviedrijas galvaspilsēta joprojām ir kandidāte.

"Piedāvājums ir labāks - ir mazāks risks Stokholmai kā pašvaldībai un nodokļu maksātājiem," Zviedrijas politiķe Anna Kēniga Jermlīra intervijā "Corren.se" norādījusi, ka no SOK izdevies iegūt labākus nosacījumus sacensību potenciālajai rīkošanai. Tiesa, politiķe norādījusi, ka pagaidām vēl nav saņemts apstiprinājums par kandidēšanu no valdības.

Jūnijā Stokholmas mēre Kārina Vangorda izteicās, ka finansiālu apsvērumu dēļ nav izredžu kandidēt uz olimpisko spēļu rīkošanu. Tomēr Zviedrijas Olimpiskā komiteja pauda cerību pārliecināt politiķus mainīt lēmumu.

Vangorda pirmoreiz pret spēļu rīkošanu izteicās aprīlī, paužot lēmumu ar politiskā atbalsta trūkumu, kā arī neskaidrību par finansēm.

Iepriekš Stokholma kandidēja arī uz 2022.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanu, tomēr 2014.gada janvārī atteicās no turpmākas pretendēšanas politiskā atbalsta trūkuma dēļ. Iepriekš Stokholma 1912.gadā rīkojusi Vasaras olimpiskās spēles, bet uz Ziemas Olimpiādēm kopā pretendējusi sešas reizes.

Pašlaik starp interesentēm uz 2026.gada olimpisko spēļu rīkošanu ir arī Kalgari (Kanāda), Sjona (Šveice), Saporo (Japāna) un, iespējams, Soltleiksitija (ASV). Kandidātu izvērtēšanas process nesāksies ātrāk par nākamā gada oktobri.

Vairākās Eiropas pilsētās referendumos noraidīta iespēja pretendēt uz olimpisko spēļu rīkošanu. Pēdējie to paveica Austrijas federālās zemes Tiroles iedzīvotāji, kuri oktobrī balsoja pret 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanu Insbrukas pilsētā.

Lēmums par sacensību rīkotājiem tiks pieņemts 2019.gadā.

Nākamā gada Ziemas olimpiskās spēles notiks Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā, bet 2022.gadā tās uzņems Pekina Ķīnā.

Kā ziņots, Zviedrijas pārstāvji uzrunājuši Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) par iespēju pieteikt Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, lai kandidētu uz Ziemas olimpisko spēļu sarīkošanu Stokholmā 2026.gadā, tomēr lielāka skaidrība patlaban nav.

Izmantotie resursi:LETALatvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties