28.12.2017. 21:58

Šifrina bija pārliecinoša līdere pēc pirmā brauciena, tuvāko sekotāju Frīdu Hansdoteru no Zviedrijas apsteidzot par 1,14 sekundēm. Savukārt otrajā braucienā amerikāniete pārsvaru nosargāja, lai gan braucienā nebija pati ātrākā. Divu braucienu summā uzvarētāja finišēja pēc minūtes un 43,87 sekundēm, par 0,87 pārspējot šveicieti Vendiju Holdeneri, bet vēl 0,33 sekundes viņai zaudēja Hansdotera.

Šifrina izcīnīja 36.uzvaru karjerā Pasaules kausa posmu sacensībās. Decembra sākumā Kanādā viņa bija labākā arī sacensībās nobraucienā, šajā disciplīnā uzvarot pirmo reizi karjerā, bet pagājušajā nedēļā uzvarēja paralēlajā slalomā un milzu slalomā Francijā.

Tikai 22 gadus vecā kalnu slēpotāja ir 2014.gada Soču olimpisko spēļu uzvarētāja un trīskārtēja pasaules čempione slalomā.

Pēc ceturtdien gūtās uzvaras Šifrina nostiprinājās Pasaules kausa kopvērtējuma vadībā, kur viņa guvusi 821 punktu, kamēr ar 430 punktiem seko vāciete Viktorija Rebensburga, bet trešo vietu ar 374 punktiem ieņem Lihtenšteinas kalnu slēpotāja Tīna Veirātere, kuras ceturtdien nestartēja.

Piektdien Līencā notiks sacensības milzu slalomā, kur Šifrina arī būs starp favorītēm. Tikmēr Itālijā aizvadītajās Pasaules kausa sacensībās nobraucienā vīriešiem uzvaru svinēja mājinieks Dominiks Pariss, kurš kļuvis par pirmo savas valsts pārstāvi, kurš Bormio notikušajās sacensībās uzvarējis divas reizes. Pariss distanci veica minūtē un 56,95 sekundēs, atkārtojot šajā trasē 2012.gadā gūto panākumu, kad tika pie pirmā panākuma Pasaules kausa posmos karjerā, bet tagad izcīnot devīto uzvaru šāda līmeņa sacensībās. Viņš sīvā cīņā aiz sevis atstāja divus norvēģus, jo Aksels Lunns Svindāls zaudēja četras sekundes simtdaļas, bet Hjētils Jansru bija vēl par 0,13 simtdaļām lēnāks.

Sacensību gaitu aizēnoja vairāki nepatīkami dalībnieku kritieni. Tā vācietis Dominiks Šveigers tika nogādāts slimnīcā ar helikopteru, lai gan pēc tam viņam nopietnas traumas netika konstatētas, vien ķermeņa sasitumi, savukārt francūzis Matjē Bailē iedzīvojās pleca kaula lūzumā. Kritienus piedzīvoja arī francūzis Gijoms Fajē un amerikānis Treviss Genons, taču viņi no traumām izvairījās.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīcijā ar 534 punktiem ir austrietis Marsels Hiršers, kuram ar 505 punktiem seko norvēģis Henriks Kristofešens, bet trešais ar 454 punktiem ir Svindāls. Piektdien Bormio notiks Pasaules kausa sacensības kombinācijā, dalībniekiem veicot nobraucienu un slalomu.

Izmantotie resursi:LETABulduru Sporta klubs Vienības prospekts 6, Jūrmala, LV-2010
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties