16.09.2016. 20:43
Ukrainas pilsētā Južnijā Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrās kārtas sacensības volejbolā ar 0:3 (12:25, 15:25, 6:25) zaudējumu Itālijai uzsākusi Latvijas sieviešu izlase. Nākamā cīņa valstsvienībai rīt, pulksten 16:00, ar Ukrainu.

Spēli Južnijā Latvijai uzsāka Līva Sola, Elvita Dolotova, Inese Jursone, Terēze Hrapāne, Jana Jaudzema, Liene Mellupe un libero Linda Jakobsone un pat izvirzījās vadībā ar 3:2. Seta turpinājumā vadību atguva un pārsvaru pakāpeniski audzēja itālietes – 25:12 viņu labā.

Jau 1. setā Hrapānes vietā laukumā nāca Kristīne Dzierkale, un līdzīga spēle bija līdz rezultātam 9:9, pēc tam pārsvaru gūstot pieredzējušākajām itālietēm – 25:15.

Saprotot, ka šodien kaut setā uzvarēt būs grūti, 3. setā Latvijas izlases galvenais treneris Jānis Leitis nolēma pataupīt pamatspēlētāju spēkus un plašāk manevrēja ar spēlētājām, kas beidzās ar zaudējumu 0:3 (12:25, 15:25, 6:25).

Latvijai spēlēja un punktus guva: Jursone 8, Jaudzema 4, Mellupe 3, Dolotova 2, Hrapāne, Lece, Sola, Dzierkale 1, Tetere, Jakobsone, bet Itālijas vienībā ar 10 punktiem rezultatīvākā bija Paola Odžeki Egonu.

Sākām pat ļoti labi,” spēli komentēja Latvijas izlases galvenais treneris. “1. un 2. setā līdz vidum, kamēr turējāmies serves uzņemšanā, viss bija puslīdz normāli. Jā, viena no spēlētājām vienkārši sita pāri mūsu blokam, un itālietes bija jaudīgākas, organizētākas un ar lielu augsta ranga sacensību pieredzi. Kā sāka klibot servju uzņemšana, uzreiz pretī bija sakārtots bloks. Itālija arī aizsardzībā labi spēlēja, taču skatītāji bija mūsu pusē.

Mums uzbrukumā labi spēlēja Inese Jursone, un arī cēlājas saite ar centra uzbrucējām bija tīri laba. Tomēr Itālija nebija noskaņojusies mūs nomētāt ar cepurēm, teicami servēja palēcienā un neatslābināja spiedienu līdz mača beigām.

Ir kreņķis par tiem sešiem punktiem 3. setā, taču kopumā sajūtas nav negatīvas. Cēlājai Dolotovai tā bija laba debija izlasē. Jursone uzbrukumā ar individuālo meistarību darīja, ko varēja, Jaudzemai prasījās nedaudz labāka saite ar cēlāju, Liene Mellupe labi nospēlēja aizsardzībā, Lece labi iesaistījās spēlē, un arī libero tīri labi tika galā ar servju uzņemšanu."

Leitis noskatījies arī visu Ukrainas un Austrijas spēli: “Klātienē bija sajūta, ka Ukraina, protams, ir nedaudz pārāka, taču likās, ka abas tāda laba Igaunijas komanda vien ir. Ukraina spēlēja labu volejbolu, taču rīt viņām pret mums nebūs spēka un auguma pārsvara kā Itālijai. Daudz būs atkarīgs no tā, kā spēsim izlabot savas nepilnības. Šobrīd liekas, ka pret Austriju varētu cīnīties par uzvaru. Bezcerības nav.”

Šodienas pirmajā cīņā Latvijas izlases rītdienas pretiniece Ukraina ar 3:0 (26:24, 25:13, 25:13) apspēlēja Austriju.