06.04.2014. 21:53
Latvijas sieviešu izlase uzsāka pasaules čempionātu 1. divīzijas B grupā ar spēli pret Ungārijas izlasi (4:0). Divus vārtus guva Inese Geca-Miljone, bet pa vieniem izcēlās Līga Miljone un Anna Kubliņa, bet visus pretinieku metienus atvairīja Evija Tētiņa.

Ne Latvija, ne Ungārija pagājušajā sezonā šajā divīzijā nespēlēja, taču mūsu izlases izkrišana no A grupas un Ungārijas pacelšanās no otrās divīzijas ļāva abām izlasēm satikties jau pirmajā šī turnīra mačā.

Pašā spēles sākumā Latvija bija spiesta spēlēt mazākumā, taču perioda vidū pie diviem noraidījumiem pēc kārtas tika ungārietes. Likās jau, ka pirmais pārtraukums tiks sagaidīts ar nullēm uz rezultātu tablo, taču Ungārija šim viedoklim noticēja pārāk ātri, un perioda izskaņā kļūdījās viduszonā. Latvija pārtvēra ripu un pēc Žanetes Vasiļevskas piespēles Līga Miljone atklāja rezultātu.

Arī otro periodu latvietes bija spiestas sākt ar spēli mazākumā, taču pēc diviem izturētajiem noraidījumiem palielināja pārsvaru. Vārtus guva Inese Geca-Miljone, tiesa, ungārietes visai sašutušas protestēja, ka vārtus nevajadzēja skaitīt, jo ripa jau bija pie vārtsardzes. Šie protesti gan palika bez dzirdīgām ausīm, un trešdaļas izskaņā Ungārija varēja sākt domāt par jaunām problēmām, jo pēc Sarmas Ozmenas metiena ripu vārtos pielaboja Anna Kubliņa (3:0). Tiesa, savainojumu guva Līga Miljone.

Un arī trešo periodu Latvija sāka ar mazākumu - Sindija Agare devās uz noraidīto soliņu par samērā niecīgu pārkāpumu. Taču arī šoreiz aizsardzība bija vietā, ko gan nevarēja teikt par Ungāriju 47. minūtē. Viešņu aizsardzes ļoti pavirši nospēlēja savu vārtu priekšā, atdodot ripu Latvijai, un Geca-Miljone sodīja ungārietes ar ceturto vārtu guvumu, un Ungārija Tētiņas vārtus nespēja atslēgt arī atlikušajā laikā, ļaujot Latvijai uzvarēt ar 4:0. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta divu vārtu guvēja Geca-Miljone.

Dienas pirmajās divās spēlēs pie uzvarām tika Ziemeļkorejas un Nīderlandes hokejistes. Ziemeļkoreja nedaudz negaidīti ar 3:0 atstāja sausā Kazahstānu, bet Nīderlande izrēķinājās ar Ķīnas hokejistēm (8:2).

Ungārija-Latvija 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)Vārti: 19:38 Miljone (Vasiļevska) 0:1 30:35 Geca-Miljone (Miljone, Dekmeijere-Trigubova) 0:2 37:27 Kubliņa (Ozmena) 0:3 46:46 Geca-Miljone (Lagzdiņa) 0:4Soda minūtes:8:10Metieni:31:35Vārtsardzes: Aniko Nēmeta - Evija Tētiņa

12.04.2014. plkst. 20:00 Latvija - Nīderlande

Vārtsardzes: Evija Tētiņa (Laima), Ilze Krontāle (Laima), Dita Vazne (HK Daugava);

Aizsardzes: Aija Apsīte (Laima), Anna Kubliņa (Laima), Olita Liepiņa (Laima), Elīna Ņeploškina (Laima), Sarma Ozmena (Laima), Žanete Vasiļevska (HK Daugava), Sandra Žebere (Laima);

Uzbrucējas: Ilona Ābola (SHK Sāga), Sindija Agare (Laima), Zane Apse (Laima), Agnese Apsīte (Laima), Ilze Bičevska (Leksands IF), Laila Dekmeijere-Trigubova (HK Daugava), Inese Geca Miljone (Laima), Lelde Hartmane (Laima), Iveta Koka (Leksands IF), Ivita Krūmiņa (Laima), Anna Katrīna Lagzdiņa (Laima), Līga Miljone (MoDo).

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]