06.11.2015. 14:17
Latvijas sieviešu florbola izlase, gatavojoties pasaules čempionātam, kas pēc mēneša notiks Somijā, šīs nedēļas nogalē Zviedrijā aizvada trīs pārbaudes spēles ar klubu komandām. Šodien mūsu florbolistes sīvā cīņā ar 3:2 pārspēja "KAIS Mora IF" sieviešu U19 komandu, uzvaras vārti Santas Mucenieces kontā.

Latvijas izlase spēli pret Zviedrijas čempioņu farmklubu sāka bez īpašas izlūkošanas. Pretinieces gan arī neizrādījās no tām kautrīgākajām, tāpēc vārtu gūšanas momenti radās kā pie vieniem, tā arī pie otriem vārtiem. Ļoti laba iespēja jau 6.minūtē atklāt rezultātu bija Diānai Isjominai, kura saņēma Ievas Kraujas piespēli, bet neprata pārspēt zviedriešu vārtsardzi. Tomēr tieši mūsu florbolistes bija tās, kuras pirmās guva vārtus – 8.minūtē Evelīnas Garbares piespēle laukuma labajā malā atrada Gunitu Kārkliņu, kura no distances meta nekļūdīgi – 1:0. Perioda vidū noraidījumu par spēli ar galvu saņēma Baiba Juruša, taču mūsu meitenes arī mazākuma savus vārtus nosargāja neskartus.

Arī otrajā periodā tika gūti tikai vieni vārti – Diāna Isjomina, saņēmusi bumbiņu no Elīzas Bērziņas, lauzās uz priekšu un šoreiz bija pārāka par mājinieču vārtsardzi 2:0. Mūsu izlases vārtos droši darbojās Jana Filipsone, kura pēc pirmās trešdaļas nomainīja Kristīni Kirilovu. Latviešu vārti neskarti palika nedaudz vairāk nekā 50 minūtes, bet tad nepilnu 60 sekunžu laikā pretiniecēm pat divas reizes bija iemesls uzgavilēt – 2:2. Tiesa, laukuma saimnieču prieki nebija ilgi -54.minūtē pēc Zanes Klaberes piespēles ar vārtu guvumu izcēlās Santa Muceniece – 3:2. Pamatlaika izskaņa latvietēm nebija viegla, jo 58.minūtē pēc Gunitas Kārkliņas pārkāpuma uz mūsu komandas vārtiem tika piespriests soda metiens. Ja Filipsone uzvarēja duelī ar bullīša izpildītāju, bet mūsu laukuma spēlētājas disciplinēti nospēlēja skaitliskajā mazākumā, svinot uzvaru ar 3:2.

Rezultatīvākās:Latvijas izlase – Gunita Kārkliņa 1 (1+0), Diāna Isjomina 1 (1+0), Santa Muceniece 1 (1+0), Evelīna Garbare 1 (0+1), Elīza Bērziņa 1 (0+1), Zane Klabere 1 (0+1).

Jau šovakar pulksten 19.00 (pēc Latvijas laika) turpat Moras florbola hallē Latvijas sieviešu florbola izlase krustos nūjas ar pašreizējām Zviedrijas čempionēm - "KAIS Mora IF" florbolistēm.

1.maiņa: Evelīna Garbare (U) – Elīza Elizabete Bērziņa (U) – Diāna Isjomina (U); Baiba Juruša (A) – Gunita Kārkliņa (A).2.maiņa: Evita Rudzīte (U) – Ieva Priede (U) – Paula Egle (U); Liene Krauja (A) – Gundega Vancāne (A).3.maiņa: Santa Muceniece (U) – Ieva Ločmele (U) – Līga Vancāne (U); Zane Klabere (A) – Madara Adamane (A).Vārtos: Lauma Višņevska.Rezervē: Jana Filipsone, Kristīne Kirilova, Lība Mikova, Monika Džigure, Linda Jēgere.