06.04.2015. 17:59
Latvijas sieviešu futbola izlase "Euro 2017" kvalifikācijas pirmās kārtas otrajā spēlē ar 1:0 pārspēja Moldovas izlasi. Uzvaras vārtus pirmajā puslaikā guva Liene Vāciete, savukārt galīgo vietu sadalījumu grupā noteiks pēdējā spēle pret Lietuvu, kas notiks devītajā aprīlī.

Ņemot vērā, ka no pirmās kārtas grupas izkļūs tikai viena izlase, pēdējās sekundēs piedzīvotais zaudējums pret Luksemburgu (3:4) Latvijai bija īpaši sāpīgs, taču šodien izpalīdzēja Lietuva, pieveicot Luksemburgu 2:0 un atgriežot Latvijai iespēju spēlē pret Moldovu saglabāt labas cerības uz pirmo vietu. Tiesa, tam derēja praktiski tikai uzvara.

Spēlē pret turnīra saimniecēm moldovietēm Latvija izvirzījās vadībā 26. minūtē, kad vārtus guva 23 gadus vecā Liene Vāciete, taču vadības saglabāšanā lieli nopelni Latvijas jaunajai vārtsardzei Marijai Ibragimovai, jo krietni vairāk uzbruka moldovietes.

Arī otrajā puslaikā bumba biežā bija Moldovas izlases rīcībā, un tā izpildīja desmit stūra sitienus, kamēr Latvija - nevienu. Pretuzbrukumos Latvijai gan izdevās radīt pāris labas iespējas dubultot rezultātu un 89. minūtē Moldovas vārtsardze glāba pēc Sandras Voitānes sitiena. Voitāne pēc mirkļa saņeām otru dzelteno kartīti un tika noraidīta, taču Latvija arī mazākumā spēja izturēt pēdējās minūtes un svinēja uzvaru 1:0.

Līdz ar pirms pēdējās spēles pret Lietuvu visām četrām izlasēm ir pa trim punktiem. Latvija ieņem otro vietu labākas vārtu attiecības dēļ, taču, lai izkļūtu no grupas, nepieciešama tikai uzvara, turklāt jācer, ka Moldova pieveiks Luksemburgu. Savukārt ja abās atlikušajās spēlēs tiks fiksēti neizšķirti, tālāk tiks Moldova.

Kā jau minēts, cīņu par vietu finālturnīrā turpinās tikai grupas spēcīgākā izlase, kura pievienosies otras grupas uzvarētājai un 38 rangā augstāk esošām izlasēm. 40 komandas pēc tam tiks sadalītas astoņās grupās, katrā pa piecām izlasēm, bet no grupas izkļūs uzvarētājas un sešas labākās vicelīderes.

Moldova-Latvija 0:1 (0:1)Vārti: Vāciete 26`Noraidījums: Voitāne 90`Latvijas izlase: Ibragimova, Propošina, Spruntule, Ročāne, Tamsone, Matīsa, Bidermane, Tarasova (Baļičeva 90+1`), Fedotova, Vāciete (Tīle 77`)