04.06.2015. 21:46
Latvijas sieviešu basketbola izlase, turpinot gatavoties Eiropas čempionātam, savā pēdējā pārbaudes spēlē optimālajā sastāvā ceturtdien ar 66:75 (18:23, 20:18, 12:14, 16:20) izbraukumā piekāpās Zviedrijai.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Kaut praktiski visu maču vadībā atradās Zviedrija, cīņa ritēja līdzīgi un vēl ceturtās ceturtdaļas vidū mājinieces bija priekšā vien ar 62:59. Tomēr turpinājumā viņas guva septiņus punktus pēc kārtas, pirmoreiz sasniedzot desmit punktu pārsvaru un turpinājumā Latvija vairs cīņā par uzvaru nespēja iesaistīties.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 13 punktiem bija Anete Jēkabsone-Žogota, bet pa desmit punktiem iemeta Anete Šteinberga un iepriekšējos mačos salīdzinoši maz spēlējusī Dita Liepkalne.

Piektdien ar vēl vienu maču pret Zviedriju Latvijas izlase noslēgs sagatavošanās spēļu ciklu, tomēr tajā vairs nepiedalīsies piecas vadošās valstsvienības spēlētājas - Jēkabsone-Žogota, Šteinberga, Gunta Baško-Melnbārde, Zane Eglīte un Aija Putniņa. Iespēja sevi parādīt piektdienas mačā būs pārējām basketbolistēm, bet izlases sastāvu Eiropas čempionātam plānots paziņots sestdien.

Vēl tikai trešdienas vakarā Latvija aizvadīja pēdējo pārbaudes spēli savā laukumā, ar 72:75 zaudējot Lietuvai.

Kā zināms, Latvijas valstsvienība pagājušajā nedēļā Čehijā notikušo turnīru noslēdza otrajā vietā. Turnīra pirmajā spēlē latvietes ar 64:61 pārspēja mājinieces čehietes, otrajā cīņā ar 54:57 piekāpās Turcijai, bet turnīru noslēdza ar uzvaru 79:62 pār Slovākijas valstsvienību.

Sagatavošanās pirmajā posmā Latvijas izlase aizvadīja trīs mačus Atēnās, kur spēkojās ar Grieķijas valstsvienību. Pirmajā mačā Latvijas sportistes bija pārākas ar 56:52, bet nākamajā duelī cieta neveiksmi pagarinājumā ar 65:66. Pēdējā - trešajā - spēlē latvietes vēlreiz piekāpās ar 65:78.

Pēc tam Latvijas izlase atgriezās mājās, pirmajā mačā pārliecinoši ar 76:61 pieveicot Baltkrieviju. Šajā spēlē pēc vairāku gadu pārtraukuma valstsvienībā atgriezās Anete Jēkabsone-Žogota, kura ar 20 punktiem kļuva par rezultatīvāko basketbolisti mājinieču rindās.

Turpinājumā Latvija ar 94:67 sagrāva spēcīgo Ķīnas izlasi, bet pēc divām dienām tai piekāpās ar 63:67.

Tāpat izlasē ir Gunta Baško-Melnbārde, kura valstsvienību nebija pārstāvējusi kopš 2011.gada. Savukārt kandidāšu sarakstā nav Elīnas Babkinas, kura šovasar nolēma izmēģināt spēkus Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) vienības Losandželosas «Sparks» rindās, taču pagājušajā nedēļā tika atbrīvota no Ziemeļamerikas komandas sastāva. Tiesa, viņa tik un tā nolēma nepievienoties valstsvienībai un mēģinās karjeru turpināt ASV.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā cīnīsies vienā apakšgrupā ar Serbiju, Horvātiju, Krieviju un Lielbritāniju.

Gaidāmajā turnīrā piedalīsies 20 komandas, kas tika salozētas pa piecām izlasēm četrās apakšgrupās. Pēc viena apļa aizvadīšanas trīs pirmo vietu ieguvējas kvalificēsies otrajam posmam, ņemot līdzi savstarpējo spēļu rezultātus, kamēr ceturto un piekto pozīciju īpašniecēm turnīrs būs beidzies.

Otrajā posmā 12 valstsvienības būs sadalītas pa sešām divās apakšgrupās. Pēcāk četru pirmo vietu ieguvējas kvalificēsies ceturtdaļfinālam.

Eiropas čempionāta finālturnīrs Ungārijā un Rumānijā norisināsies no 11. līdz 28.jūnijam.

Latvijas sieviešu basketbola izlases sastāvs gatavojoties Eiropas čempionātam:

Zane Eglīte, Kate Aizsila (abas - RSU/«Merks»), Ieva Krastiņa, Ieva Kūlīte, Zenta Meļņika (visas - «TTT Rīga»), Anete Jēkabsone-Žogota (Kurskas «Dinamo», Krievija), Gunta Baško-Melnbārde («Basket Landes», Francija), Liene Priede (Hemnicas «ChemCats», Vācija), Dita Liepkalne (Bembivres «Embutidos Pajariel», Spānija), Dita Rozenberga («San Salvatore», Itālija), Anete Šteinberga («Royal Castors Braine», Beļģija), Kristīne Vītola (Saragosas «Mann-Filter», Spānija), Aija Putniņa (Nantes «Reze», Francija), Kitija Laksa (Dienvidfloridas Universitātes «Bulls», NCAA).LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties