08.12.2012. 14:21
Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici sestdien Altenbergas trasē Vācijā izcīnīja devīto vietu Pasaules kausa (PK) izcīņas trešajā posmā divnieku konkurencē. Šī ir jau otrā reize šosezon, kad brāļi Šici PK sacensībās ierindojušies devītajā vietā.

Latvijas ekipāža, kas sacīkstēm bija kvalificējusies automātiski, pirmo braucienu veica ar devīto ātrāko laiku, bet otrajā braucienā uzrādīja desmito laiku, spējot saglabāt pēc pirmā brauciena ieņemto pozīciju.

Divu braucienu summā Šici par 0,933 sekundēm piekāpās pašreizējiem Pasaules kausa kopvērtējuma līderiem Tobiasam Vendlam/Tobiasam Ārltam no Vācijas, kuri tagad uzvarējuši visos trīs jaunās sezonas posmos.

Otrajā vietā 0,364 sekundes aiz uzvarētājiem šoreiz ierindojās austrieši Peters Pencs/Georgs Fišlers, bet trešie bija vācieši Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuri saviem tautiešiem zaudēja 0,564 sekundes.

Divnieku sacensībās piektdien Nāciju kausā startēja Latvijas pārstāvji Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kuri ieņēma 14.vietu starp 18 finišējušajām ekipāžām. Ar to nebija pietiekami, lai kvalificētos pamatsacensībām. Savukārt pēdējā, 18.vietā, Nāciju kausā palika Kazahstānu pārstāvošie Kristaps Bērze un Toms Mežotnis.

Divniekiem Pasaules kausa kopvērtējumā līderi ar maksimāli iespējamajiem 300 punktiem ir Vendls/Ārlts, brāļi Šici ar 101 punktu pakāpušies uz astoto vietu, bet Gudramovičs/Kalniņš tikuši pie 47 punktiem, kas dod 22.pozīciju.

Vēlāk sestdien māsas Maija un Elīza Tīrumas startēs Pasaules kausa sieviešu sacensībās.

Posms svētdien noslēgsies ar vīriešu sacīkstēm un komandu stafeti.

Šajā sezonā sportisti sacentīsies deviņos Pasaules kausa posmos, Siguldā sacensības aizvadot pēc nedēļas - 15. un 16.decembrī. Savukārt pasaules čempionāts 1. un 2.februārī norisināsies Vistleras trasē Kanādā.

2015.gadā Siguldas trasē risināsies pasaules čempionāts.