04.12.2015. 17:45
Trīskārtējie olimpiskie medaļnieki Andris un Juris Šici piektdien guva piekto vietu ASV trasē Leikplesidā notiekošā Pasaules kausa jaunās sezonas otrā posma divnieku sacensību pirmajā braucienā.

Pirmo braucienu Šici veica 43,976 sekundēs, kas bija par 0,195 sekundēm lēnāk nekā pagājušās sezonas Pasaules kausa ieguvējiem Tonijam Egertam un Sašam Benekenam no Vācijas.

Līderiem nieka 0,011 sekundes zaudēja titulētie vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kamēr trešo vietu ieņēma vēl viens Vācijas duets Robins Johaness Gīke un Dāvids Gamms, kuri no līderiem atpaliek par 0,163 sekundēm.

Tāpat no latviešiem pirmajā braucienā Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš sasniedza 18.rezultātu, no līderiem atpaliekot 1,873 sekundes.

Otrais brauciens sāksies plkst.17.45 pēc Latvijas laika.

Pēc divnieku sacensībām uz starta dosies arī kungu vienineki, bet sestdien notiks dāmu un komandu stafetes sacīktes.

Latviju šajā posmā pārstāv arī Kristaps Mauriņš, Artūrs Dārznieks, Inārs Kivlenieks un Elīza Cauce.

Kā zināms, pirms nedēļas Austrijas trasē Īglsā notika šīs sezonas pirmais Pasaules kausa posms, kur Latvijas komanda izcīnīja sudrabu stafetes sacensībās, bet individuāli vislabāk klājās Šiciem, kuriem piektā vieta.

Šis un vēl divi posmi šomēnes notiks Ziemeļamerikā. Savukārt pēc tam kamaniņu sportisti atgriezīsies Eiropā, lai janvāra sākumā aizvadītu sacensības Siguldas trasē.

Tikmēr pasaules čempionāts 30. un 31.janvārī risināsies Kēnigsē.

Pēc sekmīgajām Soču olimpiskajām spēlēm, kurās Latvija guva divas godalgas, šī gada sākumā Siguldā notikušajā pasaules čempionātā mājinieki iztika bez augstām vietām, labāko rezultātu sasniedzot Šiciem, kuri guva sesto vietu. Nedaudz gan Latvijas sportisti reabilitējās sezonas izskaņā aizvadītajā Eiropas čempionātā, kurā Šici izcīnīja trešo vietu, Kivlenieks noslēdza pirmo piecinieku, bet izlase tika pie bronzas arī komandu stafetē.