08.01.2016. 21:00
Jaunās tenisa sezonas pirmais ATP čempions sestdien tiks kronēts Dohā, kur būs divu superzvaigžņu sacensība – Novaks Džokovičs pret Rafaelu Nadalu.

2014. gada čempions Rafaels Nadals pirmajā pusfinālā samērā viegli izrēķinājās ar viņa tautieti un pagājušā gada čempionu Davidu Fereru 1. kārtā izslēgušo ukraini Iļju Marčenko – 6:3, 6:4. Spānis pretiniekam deva tikai vienu breika iespēju, kuru gan arī pats neļāva realizēt.

Rafa sestdien spēlēs 99. ATP finālā. Nadals "hard" seguma turnīros nav uzvarējis divus gadus – kopš triumfa Dohā aizpagājušā gada ievadā. Kopš tā laika zaudēti četri "hard" fināli pēc kārtas. Divi no tiem – 2014. gadā Maiami un pērn Pekinā – bija pret rītdienas fināla pretinieku Novaku Džokoviču, kurš ar 6:3, 7:6(3) apspēlēja Tomāšu Berdihu.

Pasaules pirmais numurs otro dienu pēc kārtas jau mača sākumā zaudēja servi, taču spēja atspēlēties. Berdihs ar agresīvu spēli jau pirmajā geimā caursita Džokoviča aizsardzību, nopelnot agresīvu breiku. Daudz netrūka, lai piektajā geimā čehu tenisistam būtu divu breiku pārsvars. Tas nenotika, un Berdihs savā stilā salūza.

Džokovičs piektajā geimā servi nosargāja no 15:40, bet nākamajā geimā pats ieguva breiku. Berdiham bija jāpanāk 4:2 pārsvars, taču viņš geimpunkta izspēlē netrāpīja laukuma tukšajā pusē, kad Džokovičs bija palicis skatītāja lomā. Džokovičs nākamā punkta izspēlē labi atsita Berdiha servi, iegūstot savu pirmo breikbumbu. Berdiham dubultkļūda. Čehs divus geimus vēlāk netika galā ar Džokoviča aizsardzību, sita pārāk spēcīgi un arī neprecīzi, kā rezultāta 1. setu no 3:1 zaudēja ar 3:6.

2. setā bez breikiem iztika, lai gan viena laba iespēja bija abiem. Džokovičs piektajā geimā vienu no divām breikbumbām varēja realizēt, taču nospēlēja nepietiekami labi izgājienā pie tīkla. Berdihs nākamajā geimā breikbumbas izspēlē tīklā atsita nedraudīgu pretinieka otro servi. Setā spēlējis samērā pasīvi un daudz paļaujoties uz aizsardzību, Džokovičs taibreikā "pārslēdza ātrumus" un viegli izrēķinājās ar Berdihu, kurš pēkšņai tempa maiņai nebija gatavs.

Džokovičs dominējošo bilanci pret Berdihu uzlaboja līdz 22-2! Uz "hard" seguma čeham viņš nav zaudējis (19-0). Berdihs pēdējo no savām divām uzvarām pret Džokoviču guva 2013. gadā Romas "Masters 1000" turnīrā, bet pirms tam serbu apspēlēja arī 2010. gadā Vimbldonas pusfinālā. Džokovičs bijis pārāks pēdējās deviņās cīņās. Savukārt pret Nadalu viņš uzvarējis četras spēles pēc kārtas un kopumā astoņus no pēdējiem deviņiem dueļiem, savstarpējo mačos panākot izlīdzinājumu 23-23.

Džokovičs pērn Katarā ceturtdaļfinālā zaudēja Ivo Karlovičam. Tas Novakam 2015. gadā bija vienīgais turnīrs bez tikšanas līdz finālam – fenomenālajā sezonā sekoja 15 fināli pēc kārtas, bet rīt viņam tātad būs jau 16. fināls pēc kārtas. Atklātās ēras rekords ar 18 fināliem pēc kārtas pieder Ivanam Lendlam (1981-82). Rodžers Federers no 2005. gada jūlijam līdz 2006. gada augustam sasniedza 17 finālus pēc kārtas.