15.05.2014. 08:11

Spēles pamatlaiks un papildlaiks noslēdzās bezvārtu neizšķirti 0:0, bet pēcspēles sitienos «Sevilla» uzvarēja ar 4:2. Divus pretinieku sitienus atvairīja spāņu kluba portugāļu vārtsargs Vetu.

Seviljas klubs šajā turnīrā uzvarējis trešo reizi vēsturē. Savukārt «Benfica» ceturto reizi zaudējusi sacensību finālā, šādu neveiksmi piedzīvojot otro gadu pēc kārtas.

Pirmajā puslaikā divas iespējas izcelties bija «Benfica» komandai, bet labāko izdevību puslaika pēdējā minūtē neizmantoja urugvajiešu aizsargs Maksimiliano Pereira. Otrā puslaika ievadā Lisabonas klubam bija vēl trīs iespējas izcelties, no kurām labāko neizmantoja spāņu uzbrucējs Rodrigo Mačado. Puslaika turpinājumā «Sevilla» varēja lepoties ar tikai vienu iespēju gūt vārtus, bet pašās pamatlaika beigās vien nedaudz virs vārtiem sita «Benfica» argentīniešu aizsargs Ezekvels Garajs.

Papildlaikā izraut savai komandai uzvaru varēja spāņu kluba kolumbiešu uzbrucējs Karloss Baka un franču uzbrucējs Kevins Gameiro, tomēr viņu sitieni lidoja vārtiem secen.

Līdz ar to uzvarētājs tiks noskaidrots pēcspēles sitienu sērijā. Otrajā komandas piegājienā kļūdījās Lisabonas kluba paragvajiešu uzbrucējs Oskars Kardoso. Nākamajā sitienu kārtā neprecīzs bija arī Mačado, kas vēlāk ļāva izšķirošo 4:2 panākt Gameiro.

Portugāles čempionvienība šo sezonu Eiropas klubu turnīros sāka UEFA Čempionu līgā, sešās C apakšgrupas cīņās tiekot pie desmit punktiem, tomēr ieņēma tikai trešo vietu, tādējādi nespējot kvalificēties sacensību izslēgšanas spēlēm. Šī trešā vieta klubam garantēja vietu Eiropas līgas 1/16 finālā.

Turnīra pirmajā izslēgšanas kārtā «Benfica» divu spēļu summā ar 4:0 pārspēja Grieķijas komandu Saloniku PAOK, bet astotdaļfinālā intriģējošā duelī ar 5:3 divu maču summā uzveica Totenhemas «Hotspur» klubu no Anglijas. Ceturtdaļfinālā portugāļi ar 3:0 pārspēja Alkmāras AZ vienību no Nīderlandes, bet pusfinālā Lisabonas komanda divu spēļu summā ar 2:1 pieveica Itālijas čempionvienību Turīnas «Juventus», tādējādi liedzot pretiniekiem aizvadīt finālu savā laukumā.

Lisabonas klubs šī turnīra finālā spēlēja ceturto reizi, taču iepriekšējās trīs reizēs allaž piedzīvots zaudējums. Iespēja iegūt trofeju «Benfica» futbolistiem bija arī pērn, kad ar rezultātu 1:2 tika atzīts Anglijas kluba Londonas «Chelsea» pārākums.

Tomēr vēsturiski komanda divreiz - 1961. un 1962.gadā - spējusi triumfēt UEFA Čempionu līgas priekšgājējā Eiropas kausā.

Tikmēr «Sevilla» futbolisti Eiropas līgas pamatturnīrā nokļuva, vēl aizvadot divas kvalifikācijas kārtas. Pēcāk spāņi H apakšgrupā sešos mačos izcīnīja 12 punktus, kas ļāva ieņemt pirmo vietu grupā.

Sacensību 1/16 finālā «Sevilla» divu spēļu summā ar 4:3 uzveica «Maribor» vienību no Slovēnijas, bet astotdaļfinālā divu spēļu summā derbijā cīnījās neizšķirti 2:2 ar Seviljas «Real Betis», kuru pēcāk ar 4:3 pārspēja 11 metru sitienu sērijā.

Ceturtdaļfināla fāzē spāņi ar 4:2 pārspēja dueļa favorītus «Porto» no Portugāles, savukārt finālā klubs iekļuva par mata tiesu, pusfinālā divu spēļu summā cīnoties neizšķirti 3:3 ar citu valsts klubu «Valencia», taču finālam kvalificējās, pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem.

«Sevilla» futbolisti pagājušajā desmitgadē Eiropas otro prestižāko klubu futbola trofeju spēja izcīnīt divas reizes pēc kārtas - 2006. un 2007.gadā.