22.02.2017. 23:36

Anglijas čempionei "Leicester City" pieder Eiropas vadošo līgu garākā sērija bez gūtajiem vārtiem – seši mači pēc kārtas –, tāpēc izvēlētā taktika no pirmās minūtes gādāt par savu vārtu drošību bija likumsakarīga. "Sevilla" kontrolēja bumbu, saspēlējās ap soda laukumu, un laukuma saimniekiem pamazām radās iespējas izvirzīties vadībā.

Pirmais moments bija pēc Kristiana Fuhsa nesaprašanās ar Kasperu Šmeihelu. Vārtsargs atstāja cietoksni, lai dotos pakaļ bumbai, aizsargs piespēlēja ar galvu, un tikai lieliskā Šmeihela reakcija ļāva angļiem izvairīties no katastrofas. 14. minūtē vārtsargs vēlreiz bija varonis, tiekot galā ar 11 metru soda sitienu.

Huakins Korrea ielauzās pretinieku soda laukumā pa labo malu, līdz viņu nopļāva "Leicester City" kapteinis Vess Morgans. Pie bumbas devās 22 gadus vecais argentīnietis, kurš aizvadīja tikai otro spēli Čempionu līgā, un pietrūka pieredzes – Šmeihels ne tikai atvairīja Korreas pendeli, bet notvēra bumbu, nemaz neļaujot pacīnīties par atkārtotu iespēju.

"Sevilla" turpināja izdarīt spiedienu, vairākas minūtes turot bumbu pretinieku soda laukuma tuvumā, un 25. minūtē vadzis beidzot lūza. Centrējumam no kreisās malas sekoja lielisks Pablo Sarabijas sitiens ar galvu tālajā stūrī, un bumba pēc atsitiena pret stabu atrada ceļu tīklā. Šoreiz Šmeihels, kurš tika noķerts pretkustībā, varēja bumbu tikai pavadīt ar skatienu – 1:0.

Laukuma saimniekiem piederēja milzīgs pārsvars, Lesterai bija problēmas ar laukuma centra pārvarēšanu, un mača ritējums nemainījās arī otrajā puslaikā. Saņēmis piespēli soda laukumā, Viktors Vitolo sita tuvajā stūrī, bet trāpīja pa stabu, pēcāk bumbai ripojot pa angļu vārtu līniju.

Vēl viena iespēja bija arī Sarabijam, taču "Sevilla" 2:0 panāca mazliet vēlāk. 62. minūtē Stevans Jovetičs saņēma tālu piespēli, ielauzās viesu soda laukumā un piesaistīja divu aizsargu uzmanību. Tādējādi brīvs palika Korrea, kurš no septiņiem metriem netraucēts raidīja bumbu zem pārliktņa, tomēr gūstot vārtus pret Anglijas čempioni.

Lai gan "Leicester City" momentu tikpat kā nebija, 73. minūtē izdevās izmantot reto iespēju, samazināt deficītu līdz minimumam un gūt svarīgos izbraukuma vārtus. Deniels Drinkvoters no kreisās malas piespēleja soda laukumā pa zemi, mājinieku vārtsargam Serhio Riko un aizsargiem bumbu pārtvert neizdevās, un to tukšos vārtos no sešiem metriem ietrieca Džeimijs Vārdijs – 1:2.

Pēc angļu vārtiem duelis pēkšņi kļuva krietni skatāmāks, lai gan iniciatīva joprojām piederēja "Sevilla". Vitolo sita ar galvu, pēc Jovetiča šāviena no distances un rikošeta bumba aizlidoja mazliet garām tukšam stūrim, bet pēc stūra sitiena Adils Ramī trāpīja pa pārliktni. Tomēr atjaunot divu vārtu pārsvaru mājiniekiem vairs neizdevās.

Atbildes spēle 14. martā jeb pēc nepilnām trim nedēļām.

Izmantotie resursi:The official website for European football –...

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801