13.10.2014. 21:13
Šodien ar rezultatīvu sniegumu izcēlās Krievijas un Kazahstānas čempionātos spēlējošie Latvijas hokejisti. Krievijas Augstākajā hokeja līgā (VHL) vārtu guvums aizsargam Ērikam Ševčenko, bet Kazahstānā pie punktiem tika Artūrs Ozoliņš, Rolands Gritāns un Rustams Begovs.

VHL mačā aizsargs Ēriks Ševčenko (6 spēlēs 3+5) pavadīja laukumā vairāk nekā 27 minūtes (27:20; pārliecinoši lielākais spēles laiks komandā) un izdarīja piecus metienus pa vārtiem. Viena ripa arī sasniedza mērķi, bet Ševčenko pārstāvētā Karagandas "Saryarka" (#1, 29 punkti 12 spēlēs) ar 4:0 izbraukumā sakāva Ņeftekamskas "Toros" (#9, 21 punkts 13 spēlēs).

Leonīda Tambijeva trenētā "Saryarka" sastāvā spēlē piedalījās arī uzbrucējs Artūrs Kuzmenkovs (12 spēlēs 1+5). Viņa rēķinā 13 ar pusi minūtes (13:31), divas soda minūtes un seši uzvarēti iemetieni (no 15). Tikmēr ārpus "Toros" pieteikuma palika uzbrucējs Artūrs Mickevičs (4 spēlēs 0+1).

Citā mačā Angarskas "Yermak" (#18, 12 punkti 13 spēlēs) un aizsargs Mārtiņš Jakovļevs (12 spēlēs 0+2) ar 1:3 piekāpās "Lipeck" (#7, 22 punkti 13 spēlēs). Latviešu hokejista kontā otrs lielākais spēles laiks komandā (20:44). Savukārt Orskas "Yuzhny Ural" bez uzbrucēja Kirila Tambijeva (3 spēlēs 0+0) pieteikumā ar 4:1 pārspēja "Izhstal". K. Tambijevs ir devies līdzi Orskas vienībai četru spēļu izbraukumā, taču pirmajās divās spēlēs netika iekļauts pieteikumā.

Krievijas Jaunatnes hokeja līgā (MHL) uzbrucējs Deniss Baškatovs (13 spēlēs 1+1) un Minskas "Yunost" (#18 Rietumu konferencē, 16 punkti 15 spēlēs) ar 1:4 zaudēja Jaroslavļas "Loko" (#1 Rietumu konferencē, 39 punkti 15 spēlēs). Latvijas hokejista kontā negatīvs koeficients -1, divas soda minūtes, trīs metieni pa vārtiem un 10 uzvarēti iemetieni (no 18).

Kazahstānas hokeja čempionātā šodien tika aizvadītas četras spēles. Aizsargs Rolands Gritāns (13 spēlēs 1+0) guva vārtus, bet viņa un Renāra Demitera (14 spēlēs 1+11) pārstāvētā "Astana" (#7, 16 punkti 14 spēlēs) ar 3:6 piekāpās Atirau "Beibarys" (#5, 26 punkti 14 spēlēs). Uzvarētāju sastāvā pieteikts nebija ne vārtsargs Māris Jučers (5 spēlēs vidēji 89,1% atv. met. un 2,26 ielaistas ripas, ne uzbrucējs Raimonds Vilkoits (4 spēlēs 2+2).

Citā mačā ar divām ripām izcēlās uzbrucējs Artūrs Ozoliņš (9 spēlēs 4+3), taču viņa pārstāvētais klubs Kokšetau "Arlan" (#4, 26 punkti 14 spēlēs) ar 3:4 piekāpās citam uzbrucējam Egīlam Kalnam (14 spēlēs 5+5) un Gornijas "Rudnyak" (#3, 29 punkti 14 spēlēs). Kalnam četras soda minūtes.

Savukārt Karagandas "Berkut" (#9, 8 punkti 14 spēlēs) tikai pēcspēles metienos ar 3:4 piekāpās čempionvienībai Pavlodaras "Ertis" (#1, 35 punkti 16 spēlēs). Zaudētāju sastāvā ar vienu piespēli izcēlās uzbrucējs Rustams Begovs (7 spēlēs 0+4), bet mačā piedalījās arī aizsargs Artūrs Salija (14 spēlēs 0+3).

Izmantotie resursi:Vesti.kz: Спортивные новости КазахстанаВысшая хоккейная лига - Официальный сайтМолодежная хоккейная лига - Официальный сайт