04.11.2015. 23:45
Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova (WTA 111.) trešdienas vakarā nespēja pārvarēt Nantes ITF 50 000 turnīra 2. kārtu, divos setos ar rezultātu 4:6, 2:6 kapitulējot 18 gadus vecajai Ukrainas tenisistei Anhelinai Kaļiņinai (WTA 154.).

Lai arī Sevastova pret ukraiņu tīni bija favorīte, Anastasijai mačs uz ātra "hard" seguma slēgtajos kortos solījās būt grūts, jo pretī stājās viņai ļoti neparocīga tenisiste. Kaļiņina spēlē agresīvi tenisu un spēcīgi sit no abām pusēm, turklāt arī labi prot spēlēt aizsardzībā.

Sevastova pirmoreiz servi zaudēja jau trešajā geimā. Lai arī 1. setā no 2:4 izdevās panākt izlīdzinājumu, pēdējos divos geimos setā uzvarēja Kaļiņina. Talantīgās Ukrainas tenisistes pārsvars 2. setā bija vēl lielāks, un Sevastova vairāk par diviem geimiem uzvarēt nespēja. Viņai šajā setā tikai viena breikbumba, kas palika neizmantota.

Nantē zaudējot 2. kārtā, Sevastovai šajā turnīrā jāsamierinās ar tikai astoņu reitinga punktu iegūšanu, kas viņas situāciju rangā būtiski neuzlabos. Sevastova šonedēļ pakāpās vienu pozīciju, tāds pats kāpums (bet ne lielāks) viņai varētu būt arī nākamajā nedēļā.

Sezonu pabeigt Top 100 vai tā tuvumā ir svarīgi, lai janvārī nebūtu jāspēlē "Australian Open" kvalifikācijā. No Latvijas tenisistiem pamatturnīru Melburnā pagaidām ir nodrošinājuši Aļona Ostapenko un Ernests Gulbis. Sevastova šo nedēļu sāka 83 punktu attālumā no kārotā simtnieka.

Mārtiņam Podžum (ATP 526.) bija ļoti grūts 1. sets Tallinas "Futures" turnīra 2. kārtas mačā pret 17 gadu veco Igaunijas tenisistu Kenetu Raismu (ATP 1201.), kuru izdevās uzvarēt ar rezultātu 7:6(7), 6:2. Mārtiņš pie rezultāta 5:3 nespēja izservēt 1. setu, bet vēlāk taibreikā atspēlēja sešas setbumbas, ieskaitot trīs pēc kārtas pie rezultāta 3:6. Savukārt 2. setā jaunais igaunis pie vārda tika, kad bija jau iedzinējos ar 0:4. Mārtiņa pretinieks ceturtdaļfinālā būs ranga 978. vietā esošais vācietis Hanness Vāgners, kurš sacensības Igaunijā sāka no kvalifikācijas.

Vienspēļu turnīrā jau 1. kārtā zaudējušais Miķelis Lībietis kopā ar amerikāni Maksu Šnūru guvis divas uzvaras dubultspēļu turnīrā, tiekot līdz pusfinālam. Ar otro numuru izliktā Latvijas un ASV komanda vakar 1. kārtā ar 7:5, 6:3 uzveica Portugāles un Čehijas pāri Romēns Barbosa/Davids Poljaks, bet šodien ar 6:1, 6:2 sagrāva Beļģijas duetu Klemāns Žēns/Omārs Salmans. Lībietis Tallinā nopelnījis sešus punktus, bet Podžus ticis pie diviem. Turnīrs notiek uz "hard" seguma telpās.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301