15.07.2016. 11:00
Anastasija Sevastova (WTA 66.) šodien Bukarestes "International" sērijas turnīra ceturtdaļfinālā sacentīsies ar pieredzējušo Itālijas tenisisti Sāru Erani (WTA 21.).

Kad notika turnīra izloze, uzreiz bija skaidrs – Sevastovai Bukarestē minimālā programma ir ceturtdaļfināls. Pirmajos divos mačos bija pārāk vājas pretinieces, lai varētu uztraukties par agrāku izstāšanos. Ne WTA debitante Elena Gabriela Ruse, ne vēl jo vairāk viņas tautiete Patričija Marija Ciga nespēja Sevastovai izrādīt sīvu pretestību.

Šodien Sevastovu gaida pirmais nopietnais pārbaudījums šajā turnīrā, sacenšoties ar 29 gadus veco Erani. Neskatoties uz kārtīgas serves un spēcīga tenisa trūkumu, viņa savos ziedu laikos vienreiz tikusi līdz "Grand Slam" vienspēļu finālam un rangā uzrāpusies līdz 5. vietai.

Erani spēlējusi 19 WTA vienspēļu finālos (9-10), no kuriem visnozīmīgākais bija 2012. gadā "French Open". Toreiz bezcerīga sakāve pret Mariju Šarapovu (3:6, 2:6). Sārai lielākā daļa jeb 13 fināli bijuši zemākajā jeb "International" līmenī. Tādas nozīmes turnīrs notiek arī Bukarestē. Erani šogad februārī Dubaijā pirmoreiz uzvarēja "Premier" sacensībās.

Itālijas tenisiste Bukarestē spēlēja arī pērn, kad tika līdz finālam, tajā ar 6:7(3), 3:6 zaudējot Annai Karolīnai Šmiedlovai. Šonedēļ pirmajos divos mačos uzvarēts ļoti atšķirīgās cīņās. Vispirms ar 6:3, 6:2 sagrauta Aleksandra Kruniča, bet pēc tam 1:6, 6:2 rezultāts pret Frančesku Skjavoni, kura 3. setu nespēlēja pleca savainojuma dēļ.

Erani savā sezonas svarīgākajā posmā nenospēlēja ne tuvu savām spējām. Runa ir par sarkanā māla sezonas pirmo daļu ar trim turnīriem Madridē, Romā un "French Open". Erani visos lielajos turnīros zaudēja jau 1. kārtā, turklāt divos mačos piedzīvots fiasko pret spēlētājām, kas nav māla tenisistes – Itālijā zaudēts Hezerei Vatsonei, bet Francijā Cvetanai Pironkovai.

Erani no aprīlim līdz jūnijam zaudēja sešus mačus pēc kārtas, neveiksmju sēriju pārtraucot Vimbldonas 1. kārtā pret citu sliktā formā esošu tenisisti, Sevastovas vakar viegli uzvarēto Cigu. Nākamais mačs Vimbldonā viņai bija pēdējais, piekāpjoties Alizē Kornē. Zālājs nekad nav bijis Erani ērts, bet ar mālu ir tieši pretēji.

Kad viņa ir savā labākajā formā, tad Erani uzvarēšana uz māla ir grūts pārbaudījums tām tenisistēm, kurām nav ļoti spēcīga uzbrukuma. Šarapovas un Serēnas Viljamsas kalibra spēlētājas mazo Sāru spēj sakaut ar dažiem sitieniem. Pārējām jābūt gatavām strādāt garajās izspēlēs, cīnoties nogurdinošos mačos. Ja vien Erani negadās melnās dienas, tad pret viņu uzvara ir jānopelna, jo pati Sāra ar kļūdām daudz nemēdz palīdzēt.

Sevastovai šonedēļ pirmajos divos mačos viss bija ļoti vienkārši, jo ļoti agresīvas tenisistes pašas sev zaudēja ar pagalam nekvalitatīvu tenisu. Erani spēlē pavisam citu tenisu, tāpēc šodien Anastasijai būs jābūt aktīvākai uzbrukumā.

Sevastova šogad vēl nav uzvarējusi rangā tik augstu esošu tenisisti kā 21. pozīcijas īpašnieci Erani. Sevastovas sezonas labākā uzvara gūta jūnijā Maljorkā pret tobrīd 25. vietā bijušo Jeļenu Jankoviču.

Anastasijai šodien būs sezonas ceturtais WTA ceturtdaļfināls. No pirmajiem trim izdevās uzvarēt tikai vienā, jau pieminētajā Maljorkas turnīrā apspēlējot Marianu Duki-Marinjo. Tā arī bija tikai ceturtā reize (4-12), kad Sevastova uzvarēja WTA ceturtdaļfinālā.

Arī Erani šogad bijuši trīs ceturtdaļfināli, tiesa, ar pozitīvu 2-1 bilanci. Tā krietni iespaidīgāka viņai arī karjeras skatījumā – Erani šodien lūkos sasniegt 41. WTA pusfinālu. Viņai ceturtdaļfinālu mačos ir 39-32 bilance. Vienā ceturtdaļfināla mačā – 2013. gadā Romā pret Šarapovu – Erani uzvarēja bez spēlēšanas, jo Krievijas tenisiste toreiz no mača atteicās.

Sevastovai un Erani būs trešais mačs no plkst. 14:00. Uzvaras gadījumā sestdien pusfināls pret slovēnieti Polonu Hercogu vai Vācijas tenisisti Lauru Zīgemundu.