01.01.2013. 13:19
Latvijas labākā tenisiste Anastasija Sevastova otrdien piedzīvoja zaudējumu Jaunzēlandes pilsētā Oklendā notiekošā WTA «International» sērijas turnīra pamatsacensību pirmās kārtas mačā.

Aizvadītajā mačā Sevastova, kura jaunākajā WTA rangā ieņēma 184.vietu, ar rezultātu 3-6, 4-6 zaudēja vācietei Julijai Gergesai, kura sacensībās izlikta ar otro numuru, bet WTA rangā ieņem 18.vietu.

Sevastova iepriekš sekmīgi pārvarēja visas trīs kvalifikācijas turnīra kārtas, tādējādi nopelnot 17 WTA ranga punktus, kas par pirmās pamatsacensību kārtas maču viņai pienācās viens papildus punkts.

Šī abām tenisistēm bija ceturtā savstarpējā spēle karjerā, turklāt ļoti zīmīga, jo iepriekšējais mačs ar Gergesu Sevastovai bija īpaši sāpīgs. 2007.gada Prāgas ITF 25 000 sērijas turnīra kvalifikācijas sacensību otrās kārtas cīņā Sevastova izcīnīja uzvaru ar rezultātu 7-5, 6-3, savukārt pēc tam viņas divu nedēļu laikā divreiz spēkojās 2011.gada oktobrī - Lincas WTA «International» turnīra otrās kārtas mačā Latvijas sportiste zaudēja sīvā cīņā ar 4-6, 6-3, 6-7 (7:9), bet pēc tam Luksemburgas WTA «International» turnīra ceturtdaļfināla mačā Sevastova izstājās, kad pirmajā setā atradās zaudētājos ar rezultātu 2-5.

Pēc Luksemburgas turnīra mačā ar Gergesu gūtās traumas Sevastova sacensību apritē spēja atgriezties vien pagājušā gada maija sākumā, bet WTA rangā viņa pirmajā simtniekā vairs nav spējusi iekļūt. 2012.gadā Sevastova WTA turnīru pamatsacensībās spēlēja vien vienu reizi, kad maijā pārvarēja Strasbūras turnīra kvalifikāciju.

Ar dalību šajā turnīrā Sevastova sāka jauno sezonu.

Tikmēr uzvaru savā pirmajā sezonas mačā otrdien izcīnīja Latvijas pārstāve Līga Dekmeijere, kura šī turnīra dubultspēļu sacensību pirmajā kārtā pārī ar amerikānieti Meganu Moltonu-Leviju otrdien ar rezultātu 6-4, 7-5 pārspēja rumānieti Simonu Halepu un Aranču Rusu no Nīderlandes.

Dekmeijere, kura jaunākajā dubultspēļu rangā ieņēma 72.vietu, bet turnīrā izlikta ar trešo numuru, par pirmās kārtas pārvarēšanu nopelnījusi 70 WTA dubultspēļu ranga punktus.

Ar šo turnīru tenisistes gatavojas Melburnā notiekošajam Austrālijas atklātajam čempionātam. Gada pirmais «Grand Slam» turnīrs sāksies 14.janvārī.RTU-Rīgas stars, bērnu un jaunatnes futbola klubs Daugavgrīvas 56a, Rīga, LV-1007
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties