22.10.2015. 16:51
Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova ceturtdien piedzīvoja zaudējumu Maskavas WTA «Premier» sērijas sacensību vienspēļu pamatturnīra ceturtdaļfinālā, ar 7-5, 1-6, 3-6 piekāpjoties pieredzējušajai krievietei Svetlanai Kuzņecovai.

Pirmajā setā pirmos desmit geimus sportistes nenobreikoja pretinieces servi, tādejādi rezultāts bija neizšķirts 5-5. Arī 11.geimā Sevastova uzvarēja pie savas serves, bet nākamajā Latvijas tenisiste spēja realizēt otro setbumbu un uzvarēja ar 7-5.

Savukārt otrajā setā tenisistēm izdevās lauzt pretinieču pirmās serves un rezultāts bija neizšķirts 1-1. Turpinājumā Krievijas tenisiste vēlreiz nobreikoja Sevastovas servi un uzvarēja pie savējās, tādejādi izvirzoties vadībā ar 3-1.

Arī nākamajos geimos uzvarēja mājiniece un otrajā setā izcīnīja panākumu ar 6-1.

Trešo setu Kuzņecova uzsāka uzvarot pie savas serves un nākamajā geimā laužot arī Sevastovas servi. Trešajā geimā Latvijas tenisiste nespēja izmantot divas breikbumbas un rezultāts kļuva jau 3-0 mājinieces labā. Savukārt ceturtajā geimā Sevastova jau atspēlēja pretinieces breikbumbu, bet nākamajā jau nerealizēja savējo, nonākot iedzinējos ar 1-4.

Turpinājumā Latvijas pārstāve pie savas serves atspēlēja divas krievietes breikbumbas (2-4), tomēr nākamajā geimā pārāka atkal bija servētāja Kuzņecova (2-5). Astotajā geimā viegli uzvarēja Sevastova, taču tikpat pārliecinoši labāka nākamajā geimā bija Krievijas tenisiste, izcīnot uzvaru trešajā setā ar 6-3 un sasniedzot pusfinālu.

Sevastova WTA rangā pašlaik ieņem 134.vietu, kamēr viņas šīs dienas 30 gadus vecā pretiniece Kuzņecova ir 32.pozīcijā.

Kā zināms, pirmajā kārtā Sevastova otrdien ar 7-6 (7:2) 6-4 uzvarēja Olgu Govorcovu no Baltkrievijas, kura WTA rangā atrodama 70.vietā, kamēr trešdien otrajā kārtā ar 6-3, 7-6 (12:10) pārspēja spēcīgo čehieti Karolīnu Plīškovu, kura ir pasaules 15.rakete un turnīrā bija izlikta ar sesto numuru.

Sevastova pasaules ranga pirmā divdesmitnieka spēlētājām nebija sacentusies kopš 2013.gada, bet kopumā viņa karjeras laikā izcīnījusi tikai četras uzvaras pār «Top 20» tenisistēm.

Tikmēr Kuzņecova pirmajā kārtā ar 6-0, 6-3 sagrāva čehieti Kateržinu Siniakovu, kamēr trešdien otrajā kārtā ar 6-4, 6-2 pārspēja vēl vienu Čehijas tenisisti Klāru Koukalovu, kura pēc kvalifikācijas pārvarēšanas un pēc veiksmīgas izlozes tika pie brīvas pirmās pamatturnīra kārtas.

Sevastova un Kuzņecova savā starpā pirms tam bija tikušās divas reizes, taču tas noticis jau pirms laba laika - 2009. un 2010.gadā. Zīmīgi, ka abos gadījumos tas bija ASV atklātajā čempionātā un abas reizes uzvarējusi tieši Kuzņecova.

Kuzņecovas ziedu laiki bija iepriekšējā desmitgadē, kad viņa 2007.gadā spēja pakāpties pat līdz otrajai vietai WTA rangā. Viņa karjerā pamanījusies izcīnīt divus «Grand Slam» raudzes titulus - 2004.gadā bija labākā ASV atklātajā čempionātā, bet piecus gadus vēlāk uzvarēja arī Francijas atklātajā čempionātā. Tiesa, pēdējos gados Krievijas tenisiste mocījusies ar traumām un fiziskās formas atgūšanu, bet pēdējo WTA titulu viņa izcīnīja pērn augustā, būdama labākā Vašingtonas WTA «International» sacensībās un tikdama pie kādas trofejas pēc četrus gadus ilga pārtraukuma.

Karjeras laikā Kuzņecova izcīnījusi 14 WTA raudzes trofejas, bet šosezon viņa vistuvāk kādai trofejai bija maijā, kad sasniedza Madrides WTA «Premier» finālu, kur gan nācās piekāpties spēcīgajai čehietei Petrai Kvitovai. Šīs sezonas statistika Krievijas sportistei ir viduvēja - 24 uzvaras un 18 zaudējumi.

Kuzņecova Maskavas turnīra pusfinālā tiksies ar Ukrainas tenisisti Ļesju Curenko, kura ir pasaules 37.rakete. Viņa pusfinālā iekļuva pēc tam, kad viņas ceturtdaļfināla pretiniece ar trešo numuru izliktā itāliete Flavija Peneta nolēma izstāties no turnīra, jo kvalificējās sezonas noslēguma sacensībām WTA «Finals», kas jau svētdien sāksies Singapūrā.

Kā zināms, Sevastova turnīru Maskavā uzsāka no kvalifikācijas, veiksmīgi pārvarot trīs kārtas. Vispirms viņa ar 7-5, 1-6, 6-0 pieveica japānieti Risu Ozaki, kura ir planētas 130.rakete, bet otrajā kārtā viņa apspēlēja Latvijas pirmo raketi Aļonu Ostapenko, kura kvalifikācijā bija izlikta ar pirmo numuru. Šajā mačā WTA ranga 80.vietā esošā Ostapenko slimības dēļ izstājās pie sev nelabvēlīga rezultāta 3-6, 1-3.

Savukārt izšķirošajā - trešajā - kārtā Sevastova ar 6-4, 5-7, 6-2 apspēlēja kanādieti Gabrielu Dabrovski, kura šonedēļ rangā atrodama 229.pozīcijā.

Kvalifikācijas pārvarēšana un pamatturnīra ceturtdaļfināla sasniegšana Sevastovai deva 125 WTA vienspēļu ranga punktus.

Maskavas turnīra ceturtdaļfināla sasniegšana Sevastovai nākamās nedēļas pasaules rangā ļaus pietuvoties labāko simtniekam.

Sevastova WTA turnīros pēc karjeras atsākšanas piedalās trešo reizi - jūlijā viņa vispirms Bādgašteinas WTA «International» sērijas turnīrā pārvarēja kvalifikāciju un pamatturnīra pirmajā kārtā piekāpās spēcīgajai austrālietei Samantai Stosurai, kura vēlāk triumfēja visā turnīrā, bet jau nākamajā nedēļā aizkļuva līdz pusfinālam Florjanopolisas WTA «International» sērijas turnīrā Brazīlijā. Pirms tam Sevastova WTA pamatturnīros nebija piedalījusies kopš 2013.gada sākuma.

Tāpat Sevastova šoruden piedalījās arī ASV atklātā čempionāta kvalifikācijā, kurā gan zaudēja jau pirmajā kārtā.

Šosezon Sevastova tikusi pie četriem ITF vienspēļu tituliem, bet, skaitot kopā visus turnīrus, pamanījusies izcīnīt jau 54 uzvaras un ciest 12 zaudējumus.

Sevastova «Premier» sērijas pamatturnīrā spēlēja pirmo reizi kopš 2011.gada.