01.11.2017. 08:00

Kamēr vīriešu tūrē pietiek ar vienu finālturnīru, dāmām notiek divi. Sezonas astoņas labākās punktu guvējas sacenšas "WTA Finals", bet vairākām uz šo turnīru netikušām spēlētājām ir iespēja uzstāties "WTA Elite Trophy".

Džuhajai kvalificējas sezonas punktu ieskaitē 9.-19. vietā finišējās tenisistes, kā arī viena "wild card" ieguvēja. Jāatzīmē, ka šogad vairākas kvalificējušās spēlētājas uz Ķīnu neaizbrauca savainojumu dēļ.

"WTA Elite Trophy" Džuhajā debitēja 2015. gadā, kad par čempioni kļuva Venusa Viljamsa, bet pērn uzvarēja Petra Kvitova. Amerikāniete šogad kvalificējās galvenajam finālturnīram Singapūrā, bet nepilnu sezonu aizvadījusī čehiete nespēja savākt pietiekami daudz punktu, lai varētu aizstāvēt titulu Ķīnā.

Otrā finālturnīra ideja nav tikai trīs gadus veca. No 2009. līdz 2014. gadam Bali un Sofijā (abām vietām rīkojot trīs turnīrus) notika "Tournament of Champions" turnīrs, tur startējot gada labākajām "International" turnīru spēlētājām, kuras nespēja kvalificēties "WTA Finals".

Abiem finālturnīriem ir būtiskas atšķirības. Kamēr Singapūrā astoņas tenisistes bija sadalītas divās grupās pa četrām spēlētājām, Džuhajā ir četras grupas ar trim tenisistēm. Arī šeit ir viena apļa turnīrs, kas katrai tenisistei garantē divus mačus (Singapūrā ir trīs), turklāt no grupas izkļūst tikai tās uzvarētāja. Proti, visu četru grupu uzvarētājas tiekas pusfinālos, kam seko fināls.

Gadījumā, ja visas trīs spēlētājas grupā finišē ar 1-1 bilanci, augstāko vietu ieņem tā, kurai ir labāks uzvarēto setu procents. Ja setu procents vienāds visām tenisistēm, tad labāko nosaka pēc uzvarēto geimu procenta. Ja divām tenisistēm ir vienāds setu procents, zšķirošais rādītājs ir savstarpējās spēles rezultāts.

Prēmijas ir daudz mazākas nekā Singapūrā. Čempione ar uzvarām visos četros mačos mājās dodas ar 700 punktiem un 673 300 dolāru čeku. Sliktākajā variantā (zaudējumi abos mačos grupā) pienākas 80 punkti un 42 500 dolāru. Par katru uzvaru grupu turnīra mačos pienākas 120 punkti.

Vēl viena būtiska atšķirība, salīdzinot ar pagājušajā nedēļā Singapūrā notikušo turnīru, ir korta ātrums. Arī Džuhajā jāspēlē uz "hard" seguma telpu apstākļos, bet Ķīnā ir daudz ātrāks segums nekā Singapūrā.

Ja Singapūrā spēlējušajai Aļonai Ostapenko ērtāks būtu Džuhajas korts, tad Sevastovai ir tieši otrādi – viņai vieglāk būtu spēlēt Singapūras lēnajā kortā, kamēr Džuhajā ātrums atsevišķos mačos var būt pārāk liels, radot sarežģījumus viņas aizsardzības spēlē. Situācija gan nav vērtējama viennozīmīgi, jo ir atkarīga no pretinieces spēles stila.

Sevastova šogad aizvada karjeras labāko sezonu, paliekot vēl iespaidīgāk nospēlējušās Ostapenko ēnā. Anastasija sakrājusi 35-23 bilanci, šogad izcīnot karjeras otro WTA vienspēļu titulu, kad viņa vasarā uzvarēja Maljorkā. Sevastovas šogad sakrātās 35 uzvaras viņai ir pārliecinoši pārspēts iepriekšējais rekords, divreiz gūstot 21 uzvaru (2010, 2016).

Neskatoties uz karjeras labāko gadu, Sevastova ne brīdi reāli nepretendēja uz spēlēšanu "WTA Finals" – braucienam uz Singapūru pietrūka pusotra tūkstoša punktu. Sevastovai šobrīd ir 15. vieta gada punktu ieskaitē, kas nozīmē pirmoreiz sezonu pabeigt Top 20.

Sevastova otro gadu pēc kārtas sezonas izskaņā iekļuvusi garā zaudējumu sērijā. Pērn viņa sezonu pabeidza ar piecām neveiksmēm pēc kārtas, bet šobrīd viņai ir četru zaudējumu sērija, kuru šonedēļ ir iespēja pārtraukt, tiesa, tas būs jādara pret līdz šim neuzvarētām pretiniecēm. Anastasijai pret viņas grupā esošajām spēlētājām kopējā bilance ir 0-3, Barborai Stricovai zaudējot abos mačos, bet Stīvensai vienīgajā iepriekšējā tikšanās reizē.

Sevastovas pašreizējā zaudējumu sērija sākās tieši ar maču pret savu šodienas pretinieci Stīvensu, amerikānietei dramatiskā "US Open" ceturtdaļfinālā zaudējot ar 3:6, 6:3, 6:7(4). Anastasija pēc tam zaudēja arī Jekaterinai Makarovai (Uhaņā), Marijai Šarapovai (Pekinā) un Irinai-Kamēlijai Begu (Maskavā).

Stīvensa pēc Sevastovas izslēgšanas Ņujorkā pieveica arī Venusu Viljamsu un Medisonu Kīsu, kļūstot par "Grand Slam" čempioni. Svinēšana bija tik iespaidīga, ka Slouna nespēja pienācīgi sagatavoties Āzijas tūres sacensībām. Stīvensai pēc "US Open" titula izcīnīšanas ir 0-2 bilance, piedzīvojot divas neizteiksmīgas sagrāves – 2:6, 2:6 Uhaņā pret Cjanu Vanu un 3:6, 0:6 Pekinā pret Kristīnu Makheilu. No Honkongas turnīra viņa atteicās, saprotot, ka nav tobrīd spēlēšanai nepieciešamā kondīcijā.

"Tenisistēm patiesībā ir nepieciešama trenēšanās. Kad uzvar "Grand Slam" turnīrā, treniņiem ir mazāk laika, jo ir daudz citu lietu, ar kurām nodarboties. Varu ieteikt nebraukt uz turnīriem, ja neesi gatava spēlēt," savu neseno pieredzi pirms starta Džuhajā komentēja Stīvensa.

To, kādā formā Stīvensa un arī oktobra mačos vāji nostartējusī Sevastova būs šonedēļ, varēs uzzināt aptuveni pēc piecām stundām. Sevastovas un Stīvensas cīņa pabeigs turnīra otrās dienas programmu, kas plkst. 9:00 sāksies ar Kristinas Mladenovičas un Magdalēnas Ribarikovas maču. Pēc tam Anastasijas Pavļučenkovas un Ešlijas Bārtijas tikšanās, bet Sevastovas un Stīvensas mačs sāksies ne agrāk par 13:00.Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties