22.10.2015. 10:00
Anastasija Sevastova (WTA 134.) šodien ap plkst. 15:00 Kremļa kausa pusfinālā tiksies ar bijušo pasaules otro raketi, tagad ranga 32. vietā esošo Krievijas tenisisti Svetlanu Kuzņecovu, kurai zaudējusi abus iepriekšējos mačus.

Sevastovas uzvara vakar pār Karolīnu Pliškovu nebija ne sensācija, nedz arī pārsteigums. Tāds spēles iznākums bija gaidāms vairāku iemeslu dēļ. Divi galvenie – čehiete nebija pietiekami labā fiziskā kondīcijā, spēles Maskavā notiek uz ļoti lēna "hard" seguma.

Jo lēnāks segums, jo Sevastova var justies labāk pret agresīvām tenisistēm, kuras savukārt tādos apstākļos nespēj izmantot savus trumpjus. Tāpat jāatzīmē tas, ka Sevastovai pret Pliškovu ir ļoti labs t.s. "match-up".

Ja vakar Sevastova diktēja spēli, tad šodien tādas situācijas nevar būt. Proti, Sevastovai nav tāda tenisa, lai pati varētu uzvarēt Kuzņecovu. Tas nenozīmē, ka Krievijas tenisistei ir garantēta uzvara. Sevastova teorētiski var uzvarēt, taču tādā gadījumā būs nepieciešama liela palīdzība no pretinieces.

Pēdējo divu dienu laikā radusies perfekta situācija, kurā var redzēt, kā konkrētas spēlētājas (šajā gadījumā Sevastovas) teniss teicami darbojas pret noteiktas kategorijas sportisti, bet kas nav (pietiekami) efektīvs pret cita tipa spēlētājām.

Pret Kuzņecovu ar vienkāršu bumbiņas turēšanu spēlē vien nepietiks, nepieciešams kaut kas īpašs. Ja Pliškovai ir problēmas ar skriešanu un Sevastova šo apstākli prasmīgi izmantoja, tad Kuzņecovai šajā ziņā viss ir kārtībā. Viņa ir viena no izturīgākajām un atlētiskākajām tenisistēm.

Svetai ir gan lieliska aizsardzība, gan arī labs uzbrukums, spējot kvalitatīvi uzsist no abām pusēm. Piemēram, vakar Sevastova pret Pliškovu regulāri veiksmīgi spēlēja uz slaidās čehietes "backhand". Pret Kuzņecovu tik vienkārša spēles plāna nav.

Sevastovas galvenā problēma, spēlējot pret tādu tenisisti kā Kuzņecova, ir nepietiekami jaudīgs uzbrukums. Pieredzējušo tenisisti ar "slaisiem" un "dropšotiem" vien neapspēlēsi, bet cerēt uz lieliem panākumiem garajās izspēlēs pamata nav, jo, kā jau minēju, Svetai ar pārvietošanos sarežģījumu nav.

Vai un kā Sevastova var uzvarēt? Jānospēlē ļoti labs mačs, sākot ar augstu pirmās serves procentu un turpinot ar pēc iespējas mazāk nepiespiestajām kļūdām, kuru viņai bija pārāk daudz abos iepriekšējos mačos pret Kuzņecovu. Tāpat noteikti būs nepieciešams daudz dāvanu no pretinieces. Skan augstprātīgi un pat aizskaroši? Tāda diemžēl ir situācija, jo katru dienu mazkustīgas pretinieces ar ierobežotu arsenālu (tikai serve un "forehand") pretī nebūs, it sevišķi "Premier" līmeņa ceturtdaļfinālā.

Kaut ko pozitīvu, skatoties no Sevastovas pozīcijām, patiešām atrast ir grūti. Pat turnīrs, kurā nāksies sacensties ar Kuzņecovu, ir "nepareizais". 2004. gada "US Open" un 2009. gada "French Open" čempione pēdējo dažu sezonu laikā spilgti nospēlēt spēj reti, pārāk bieži ir vienaldzīgs teniss. Šogad viņai tikai viens fināls, kas bija maijā Madridē (spēlējot ar savainojumu, 1:6, 2:6 sagrāve pret Petru Kvitovu). Šonedēļ spēlējot Maskavā, Kuzņecova izskatās izsalkusi pēc uzvarām.

Kuzņecova pirmajos divos mačos guva vieglas uzvaras pār čehietēm Kateržinu Sinjakovu (6:0, 6:3) un Klāru Koukalovu (6:4, 6:2). Spēle nebija ļoti laba, gadījās kļūdām bagāti posmi, taču pats galvenais – šonedēļ savās mājās viņa spēlē apņēmīgi, ko daudzos citos turnīros var novērot reti. Pēc Kuzņecovas teiktā, pirmajā mačā viņa jutās ļoti labi, bet otrajā spēlēja nervozi, cīnījās vairāk pati ar sevi nekā ar pretinieci. Šodien cerot uz labāku spēli.

Sevastova ar Kuzņecovu ir tikusies divreiz, abos mačos zaudējot divos setos "US Open" turnīrā. 2009. gadā neveiksme ar rezultātu 4:6, 2:6, bet nākamajā gadā Ņujorkā zaudēts ar 2:6, 3:6. Abi mači bija tik sen, ka Kuzņecova tos neatceras.

"Esmu pret viņu spēlējusi, taču neatceros, kur un kad. Lieliski, ka viņa ir atgriezusies. Sevastova šeit nospēlējusi vairāk maču nekā es. Toties es esmu nedaudz svaigāka, man vairāk pieredzes un es arī esmu nedaudz stiprāka," pēc ceturtdaļfināla sasniegšanas sacīja Kuzņecova.

Anastasija "Premier" turnīros līdz ceturtdaļfinālam tikusi otro reizi. Pirmā bija 2010. gada oktobrī Pekinā, kad viņa mačā par iekļūšanu pusfinālā ar 6:7(6), 3:6 piekāpās Na Lī.

Visu WTA līmeņu ceturtdaļfinālos Sevastovai ir 3-9 bilance. Pēdējo ceturtdaļfinālu viņa uzvarēja, tiesa, vasarā Florjanopolisā cīņā par iekļūšanu pusfinālā bija jāsacenšas ar otrā simta spēlētāju Mariju-Teresu Torro-Floru. Skaidrs, ka Kuzņecova ir no citas "svara kategorijas". Starp citu, Sevastova WTA ceturtdaļfinālos nav spējusi uzvarēt Top 40 spēlētājas. Uzveiktas ir Alizē Kornē (#84), Anastasija Rodionova (#99) un jau pieminētā Torro-Flora (#157).

Jāatzīmē tas, ka Sevastova šodien pirmoreiz spēlēs Maskavas turnīra galvenajā kortā, kur ir pavisam cita atmosfēra, salīdzinot ar mazākajiem kortiem. Kuzņecovai šonedēļ ir ļoti skaļš fanu un savas komandas atbalsts, kas viņu pamatīgi uzmundrina.

Sevastovas trešais mēģinājums uzvarēt Kuzņecovu būs ap plkst. 15:00. Pirms tam no 13:00 jāizspēlē Karlas Svaresas Navarro un Darjas Kasatkinas mačs. Turnīru rāda Krievijas kanāls NTV+Tennis.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933