22.09.2016. 14:14
Anastasija Sevastova (WTA 35.) Tokijas "Premier" sērijas turnīru pabeidza ar zaudējumu 2. kārtā, piekāpjoties sacensību pirmajai raketei Garbinjei Mugurusai (WTA 3.) – 3:6, 3:6.

Sevastova Mugurusu augusta pēdējā dienā ar rezultātu 7:5, 6:4 pieveica "US Open" turnīra 2. kārtā, toreiz izmantojot iespēju uzvarēt vāji spēlējušo Spānijas tenisisti. "French Open" čempione kopš tā laika nebija spēlējusi, tādējādi Mugurusai ar Sevastovu nācās sacensties divos mačos pēc kārtas, un šoreiz Garbinje nospēlēja daudz labāk nekā Ņujorkā, tāpēc Sevastovai būtībā variantu nebija.

Sevastova pirmoreiz tika nobreikota jau trešajā geimā, kad lielas problēmas sagādāja pretinieces spēcīgie uzbrukumi. Anastasija atspēlēja vienu breikbumbu, bet ar otro galā netika, kad Mugurusa breiku noformēja ar precīzu "forehand" uzbrukumu.

Latvijas tenisistei izdevās atspēlēties sestajā geimā, kad viņai pie rezultāta 15:30 izdevās pārmest bumbiņu pāri Mugurusai un iegūt divas breikbumbas. Mugurusa atspēlēja tikai pirmo breikbumbu, bet otro anulēt nespēja, kad Sevastova lieliski ar diagonālo "backhand" atsista pretinieces servi, Mugurusu ar šādu gājienu pārsteidzot – 3:3.

Pirms brīža atspēlējusies, Sevastova septītajā geimā vēlreiz zaudēja servi. Mača ievadā viņai dažās epizodēs izdevās Mugurusu apspēlēt ar "dropšotiem", kad pasaules trešā rakete tādus uzbrukuma variantus negaidīja. Neveiksmīgajā septītajā geimā Sevastovai pie rezultāta 15:30 neizdevās izpildīt pietiekami labu saīsināto sitienu, un Mugurusa tika klāt bumbiņai, uzvarēja izspēlē un ieguva divas breikbumbas. Garbinje realizēta otro breikbumbu, uzbrūkot Sevastovas otrajai servei.

Mugurusa astotajā geimā ar kļūdām deva Sevastovai trīs breikbumbas, bet visas trīs arī pati atspēlēja. Anastasijai labākā iespēja bija pirmās breikbumbas izspēlē, bet vēlreiz neizdevās pietiekami labs "dropšots", un Mugurusa to gaidīja, izspēli pabeidzot pie tīkla. Pārējās divas breikbumbas viņai palīdzēja atspēlēt "forehand" uzbrukumi.

Esot viena precīza uzbrukuma attālumā no neizšķirta 4:4, Sevastovai tomēr bija jāsamierinās ar 3:5 deficītu. Un viņai neizdevās uzvarēt arī nākamajā geimā. Anastasijai bija geimpunkts, lai panāktu 4:5 un liktu Mugurusai servēt par uzvaru setā, taču Sevastova spēka cīņā zaudēja garu izspēli, bet pēc tam ar dubultkļūdu deva Mugurusai setbumbu. Spānijas tenisiste to izmantoja, spēcīgi uzsitot ar "backhand" pa līniju.

Sevastova arī 2. setā pirmā zaudēja servi, tam notiekot sestajā geimā. Anastasija pie rezultāta 2:3, 30:30 divreiz pēc kārtas ar "forehand" iesita tīklā. Atspēlēties izdevās uzreiz, septītajā geimā noorganizējot vairākus asus uzbrukumus, ar tiem nopelnot breikbumbu. Tās izspēlē gan viņai paveicās, jo Mugurusa rupji kļūdījās. Garbinjei pēc labas serves vajadzēja tik vien izdarīt, kā bumbiņu trāpīt laukumā, esot pie tīkla, bet viņai pārcentās, izsitot autā. Tā kā Sevastova šajā setā servēja otrā, viņa arvien bija iedzinējos – 3:4.

Tūlīt atkārtojās 1. seta scenārijs. Proti, pēc breika atspēlēšanas Sevastova uzreiz vēlreiz zaudēja servi. Viņai astotajā geimā neizdevās trāpīt pietiekami daudz pirmās serves, bet ar otrajām Mugurusa izrēķinājās ļoti iespaidīgi, jo Sevastova nespēja tikt galā ar pretinieces piedāvāto ātrumu. Cīņas pēdējā geimā, kad Mugurusa servēja par uzvaru mačā, Sevastova ieguva tikai vienu punktu, kas pie 0:40 izdevās ar Mugurusas dubultkļūda pirmās mačbumbas izspēle. Sevastovai otrās mačbumbas izspēlē "backhand" auts, un cīņa bija galā, šoreiz spēcīgākajai Mugurusai zaudējot.

Sevastova Tokijā nopelnīja 12 077 ASV dolāru prēmiju un 55 reitinga punktus, kas ļaus pirmdien debitēt Top 30, šomēnes otro reizi labojot savu rekordu, kas kopš 12. septembra ir 32. vieta. Anastasijai nākamais turnīrs būs Uhaņā, kur jau svētdien startēs "Premier 5" līmeņa sacensības.