18.10.2017. 09:00

Sevastova Maskavā ieradās ar trīs zaudējumu sēriju, kas likusi īslaicīgi izkrist no ranga pirmā divdesmitnieka. Sevastova tur noteikti atgriezīsies jau nākamajā nedēļā, tam notiekot neatkarīgi no pašas sasniegtajiem rezultātiem, jo tiks apsteigtas vairākas tenisistes, kurām lieli punktu zaudējumi no pagājušā gada "WTA Finals" turnīra.

Anastasija pēdējos divus gadus pabeidza tieši ar turnīru Maskavā, bet šoreiz viņai Krievijā būs sezonas priekšpēdējais turnīrs, jo vēl jāpiedalās arī pēc nozīmes gada otrajā finālturnīrā – "WTA Elite Trophy", kur Sevastovai būs debija.

Sevastova Maskavā spēlēs trešo gadu pēc kārtas. Viņa debijā 2015. gadā no kvalifikācijas tika līdz ceturtdaļfinālam, kur atzina nākamās čempiones Svetlanas Kuzņecovas pārākumu, bet pērn pamatturnīra 1. kārtā ar piecām mačbumbām zaudēja tolaik ranga trešajā simtā bijušajai krievu tīnei Annai Bļinkovai.

Sevastova vēl ne reizi nav spējusi tikt līdz "Premier" līmeņa finālam, bet šoreiz ir labas izredzes, jo Maskavā nav "Premier" līmeņa turnīriem atbilstoša sastāva – šeit "WTA Finals" un uz Singapūru dažu netikušo spēlētāju savainojumu dēļ nav nevienas elites tenisistes, ieskaitot pēdējo divu gadu čempioni Kuzņecovu. Šogad Maskavas turnīra pirmā rakete ir 18(!) setos pēc kārtas zaudējusī Francijas tenisiste Kristina Mladenoviča (WTA 13). Viņa un arī pārējās Top 4 izsētās tenisistes (Koko Vandevei, Jeļena Vesņina un Sevastova) turnīru sāk no 2. kārtas.

Sevastovas zara pusē spēcīgākās pretinieces ir Darja Kasatkina un Kateržina Sinjakova, kuras tiksies 2. kārtas mačā. Šīs cīņas uzvarētāja var būt Sevastovas pretiniece pusfinālā, bet pirms ceturtdaļfinālā pretī var nākt Darja Gavrilova (ja viņai pietiks spēka pēc nogurdinošas nedēļas Honkongā un smaga sākuma šonedēļ Maskavā). Sevastovai gan vispirms pašai jāpārvar pirmā barjera, kas, ņemot vērā pretinieces problēmas, izskatās pēc formalitātes.

Begu pēdējais turnīrs ar laba līmeņa spēli bija jūlijā Bukarestē, kur viņa kļuva par čempioni. Rumāniete kopš tā laika spēlējusi slikti un pēdējos 10 mačos uzvarējusi tikai trīs reizes, turklāt visas pieveiktās pretinieces cīņas laikā atradušās ārpus Top 100. Pēdējā no viņām ir 18 gadus vecā Krievijas spēlētāja Jeļena Ribakina (WTA 497.), kuru Begu vakar pieveica trīs setu cīņā ar rezultātu 6:1, 3:6, 6:3.

Begu pirms trim gadiem Maskavā tika līdz finālam, kur zaudēja Anastasijai Pavļučenkovai. Toreiz ceļā uz finālu tika uzveiktas divas Top 20 spēlētājas – Jekaterina Makarova (#12) un Lucija Šafāržova (#17). Šosezon Begu nav tādā formā un 2017. gadā uzveikusi tikai divas Top 20 tenisistes – 17. numuru Samantu Stousuru aprīlī Čārlstonā un 14. raketi Vesņinu maijā Madridē.

Sevastova šogad ar Begu jau ir divreiz tikusies, ar grūtībām nesaskaroties. Rumāniete ar 6:1, 7:5 pieveikta februārī uz "hard" seguma Dubaijā un ar 6:4, 6:4 maijā uz Romas māla. Šodienas mačs būs otrais pēc Jūlijas Gērgesas un Jūlijas Putincevas cīņas, kas pēc nozīmes trešajā kortā sāksies plkst. 11:00.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222