22.09.2016. 07:00
Anastasija Sevastova šodien plkst. 11:30 Tokijas "Premier" sērijas turnīra 2. kārtas mačā tiksies ar pasaules trešo raketi Garbinji Mugurusu, kuru pirms trīs nedēļām apspēlēja "US Open" turnīrā.

Sevastova 31. augusta vakarā pasaules lielākajā tenisa arēnā svinēja karjeras lielāko uzvaru, Artūra Eša vārdā nosauktajā stadionā Ņujorkā ar 7:5, 6:4 uzveicot Spānijas pirmo raketi Mugurusu. Anastasijai tā ir karjeras pirmā (1-2) uzvara pār Top 3 spēlētājām, divreiz iepriekš zaudējot Karolīnai Vozņacki.

Uzvara pār Mugurusu bija iespējama gan Sevastovas labās spēles, gan arī Garbinjes sliktā snieguma dēļ. Spānijas tenisiste kopš uzvaras "French Open" spēlē nepārliecinoši un Ņujorkā Sevastovai piedzīvotais zaudējums nebija pirmais izbrīnu radošais rezultāts, jo Mugurusa pēc lielā triumfa Parīzē pamanījās zaudēt arī Kirstenai Flipkensai (3:6, 4:6) un Janai Čepelovai (3:6, 2:6).

Mugurusas kontā šovasar arī pavisam šokējošs 1:6, 1:6 olimpiādē pret Moniku Puigu, tāpat godu nedara 1:6, 3:6 Sinsinati pret Karolīnu Pliškovu. Mugurusai kopš "French Open" titula iegūšanas ir pavisam pieticīga 7-5 bilanci, skaidri norādot uz problēmām.

Ranga 3. vietā esošā tenisiste Ņujorkā nebija ne tuvu savai labākajai formai. Vai situācija ir mainījusies dažas nedēļas vēlāk Tokijā? Tas šobrīd nav zināms, jo viņa Japānā, būdama starp Top 4 izsētajām (Mugurusai pirmais numurs), no 1. kārtas bija brīva. Mugurusai pēdējais mačs bija augusta pēdējā dienā pret Sevastovu.

Toreiz Spānijas tenisiste ar fiziski spēcīgāku tenisu dominēja 1. setā un bija divu punktu attālumā no panākuma šajā setā, taču nespēja ar savu servi pielikt punktu, esot vadībā ar 5:4, 30:0. Sevastovai izdevās izglābties un uzvarēt setā, vēlāk jau pašai dominējot 2. setā, kurā Mugurusa bija sagurusi, un Sevastova varēja būt pārāka tādā tenisā, kādā iepriekšējā setā panākumus gūt izdevās vien epizodiski. Sevastovai 2. setā bija iespējas uzvarēt graujoši, taču viņa, spēlējot ar acīmredzamu uztraukumu, izsēja 5:1 pārsvaru un arī neizmantoja vairākas mačbumbas, bet Mugurusa vēlāk palīdzēja šķērsot finiša līniju, ar vairākām kļūdām pie rezultāta 4:5 nenosargājot servi un beidzot atzīstot sakāvi.

Kamēr Mugurusa šonedēļ vēl nav spēlējusi, Sevastovai viena spēle jau ir aiz muguras, otrdien ar 7:6(3), 6:3 pieveicot Katerinu Bondarenko. Anastasijai tajā mačā gāja ļoti smagi. 1. setā izdevās aizbēgt no zaudējuma, kad Bondarenko bija sešas setbumbas, ieskaitot četras ar savu servi. Tāpat jāatzīmē arī tas, ka Sevastova pretiniecei deva 13 breikbumbas (izdevās atspēlēt 11), kas ir itin daudz un pret spēcīgākām pretiniecēm nekā Bondarenko var maksāt dārgāk.

Aizvakar gūtā uzvara Sevastovai ir pirmais panākums Tokijas pamatturnīros, kur viņa iepriekš bija spēlējusi tikai vienreiz, 2011. gadā gurna savainojuma dēļ izstājoties mačā pret Barboru Stricovu. Mugurusai šajā turnīrā ir 4-2 bilance, 2014. gadā tiekot līdz pusfinālam (zaudēts Vozņacki) un pērn sasniedzot ceturtdaļfinālu (zaudēts Belindai Benčičai).

Sevastova šodien desmito reizi WTA līmenī sacentīsies ar sacensību pirmo raketi. Pirmajās deviņās cīņās Sevastovai ir 3-6 bilance. Visas trīs uzvaras gūtas pirmās karjeras laikā pret Anabelu Medinu Garigesu, Jeļenu Jankoviču un Agnesu Savaju, bet kopš tā laika ar pirmo numuru izliktajām tenisistēm seši zaudējumi pēc kārtas. No tiem trīs bijuši šogad, Gaosjunā piekāpjoties Venusai Viljamsai, Notingemā zaudējot Karolīnai Pliškovai un Bukarestē paliekot uz nulles pret Simonu Halepu.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga