21.02.2017. 18:24
Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien Dubaijas WTA «Premier» sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar rezultātu 6-4, 6-7 (3:7), 6-2 uzvarēja amerikānieti Elisoni Risku, sasniedzot prestižā turnīra astotdaļfinālu.

Sevastova garantējusi, ka nākamajā nedēļā pasaules rangā būs tuvu labāko trīsdesmitniekam un savas karjeras rekorda atkārtošanai. Sevastova dominēja lielāko daļu pirmā un trešā seta, bet otrais aizritēja ļoti līdzīgi un tajā amerikāniete triumfēja taibreikā.

Aizvadītās spēles ievadā dominēja serves uzņēmējas, šādi uzvarot pirmajos trijos geimos. Turpinājumā ceturtajā geimā Riska pie pretinieces serves ieguva pat četras breikbumbas, bet Latvijas tenisiste smagā cīņā atspēlējās un vēl pēc brīža jau pārņēma vadību ar 4-1, kas pretiniecei lika aicināt kortā treneri. Turpinājumā Latvijas sportiste panāca arī 5-1, bet astotajā geimā pieļāva vairākas dubultkļūdas un neizmantoja divas setbumbas, Riskai spēlējot arvien pārliecinošāk.

Desmitais geims pie rezultāta 5-4 bija ļoti ilgs, bet Sevastova nepadevās un ar sesto setbumbu beidzot nodrošināja panākumu setā.

Starp setiem Sevastova pieprasīja medicīnisko pārtraukumu, bet otrais sets jau aizritēja pēc pilnīgi pretēja scenārija - tenisistēm seta laikā tā arī nebija breika iespēju un rezultāts tikai divas reizes bija «vienādi», tam notiekot pie Latvijas sportistes serves. Sekojošo taibreiku Riska sāka ar uzvarām pirmajās divās izspēlēs, tomēr, sportistēm mainoties laukuma pusēm, rezultāts jau bija neizšķirts 3:3. Turpinājumā gan Sevastova zaudēja izspēli pie savas serves un brīdi vēlāk cieta neveiksmi taibreikā ar 3:7.

Iekļūšana astotdaļfinālā Latvijas sportistei devusi 105 WTA ranga punktus un nākamajā nedēļā viņa būs tuvu savam karjeras rekordam pasaules rangā - trīsdesmitajai pozīcijai.

Trešajā kārtā Sevastova tiksies ar sacensību devīto raketi čehieti Barboru Strīcovu vai kvalifikāciju pārvarējušo ķīnieti Šuai Penu.

WTA rangā Sevastova ieņem 35. pozīciju, kamēr viņas 26 gadus vecā pretiniece ir trīs vietas zemāk. Iepriekš viņu ceļi kortā bija krustojušies vienreiz, kad 2013. gadā sacensībās Taizemē 4-6, 7-5, 7-6 (8) svinēja Latvijas pārstāve.

Pirmajā kārtā 26 gadus vecā Sevastova ar rezultātu 6-1, 7-5 uzvarēja spēcīgo rumānieti Irinu Begu.

Sacensībās piedalījās arī Jeļena Ostapenko, kura dalību vienspēļu turnīrā beidza jau pirmajā kārtā, kad ar 6-7 (1:7), 2-6 zaudēja ķīnietei Vanai Cjanai.

Savukārt dubultspēlēs Ostapenko duetā ar kanādieti Gabrielu Dabrovski otrdien sasniedza ceturtdaļfinālu. Viņas astotdaļfināla mačā 7-6 (8:6), 6-1 pārspēja Dariju Juraku no Horvātijas un Anastasiju Rodionovu no Austrālijas.

«Dubai Duty Free Tennis Championships» turnīrs risinās cietā jeb hard seguma kortos. Tā kopējais prēmiju fonds ir 2 365 250 ASV dolāru.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801