18.10.2016. 19:05
Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien piedzīvoja jau piekto zaudējumu pēc kārtas, Maskavas WTA «Premier» turnīra pirmās kārtas spēlē ar rezultātu 6-4, 1-6, 6-7 (10:12) dramatiskā duelī piekāpjoties pasaules ranga trešajā simtā esošajai talantīgajai Krievijas sportistei Annai Bļinkovai.

Aizvadītajā duelī, kas ilga vairāk nekā divarpus stundas, Sevastova neizmantoja piecas mačbumbas, bet pretiniece tika pie pirmā panākuma karjerā WTA pamatturnīros.

Sevastova nav spējusi uzvarēt kopš 20.septembra, kad Tokijas WTA «Premier» sērijas turnīra pirmās kārtas mačā tika atspēlētas sešas setbumbas un pieveikta ukrainiete Katerina Bondarenko. Tāpat Latvijas sportiste kopš sekmīgā starta ASV atklātajā čempionātā guvusi tikai vienu uzvaru.

Saistītie raksti

Pērn Sevastova Maskavas turnīrā guva piecas uzvaras - pārvarēja kvalifikāciju un aizkļuva līdz pamatturnīra ceturtdaļfinālam. Līdz ar to šonedēļ sportistei bija jāaizstāv 125 WTA ranga punkti, ko neizdevās paveikt, tāpēc nākamajā nedēļā viņai rangā gaidāms neliels kritiens.

Jau spēles pirmajā geimā Sevastova pie pretinieces serves ļāva Bļinkovai uzvarēt tikai vienā izspēlē un drīz vien bija izvirzījusies vadībā ar 3-0. Kaut no 5-2 Sevastova zaudēja divos geimos pēc kārtas, uzvara pirmajā setā tika noturēta.

Otrā seta ievadā jau 3-0 panāca krievu tenisiste. Kaut piektajā geimā Sevastova varēja breika deficītu atspēlēt, iespējas netika izmantotas, bet turpinājumā jau Bļinkova otro setu noveda līdz ļoti pārliecinošai uzvarai.

Arī izšķirošo setu Sevastova sāka ar diviem zaudētiem geimiem, tomēr turpinājumā viņai izdevās uzvarēt piecos geimos pēc kārtas. Gan piektajā, gan septītajā geimā Bļinkovai bija pa vairākām breikbumbām, tomēr Latvijas tenisiste atspēlējās. Tiesa, ar to vēl duelis nebeidzās, jo atkal Sevastova nespēja noturēt 5-2 pārsvaru, un šoreiz Bļinkova panāca izlīdzinājumu. Nākamo geimu Sevastova uzvarēja «sausā», bet 12.geimā ieguva pat trīs mačbumbas, tomēr tās netika realizētas.

Līdz ar to mača uzvarētājs tika noskaidrots taibreikā, kurš bija ne mazāk dramatisks. Tajā līdz pat rezultātam 10:10 neviena no tenisistēm neieguva lielāku pārsvaru par vienu punktu, tomēr tad Bļinkovai izdevās salauzt Sevastovas pretestību un ar ceturto mačbumbu izservēt dueli. Pati Sevastova taibreikā neizmantoja vēl divas mačbumbas.

Trešais sets ilga stundu un 18 minūtes, kas bija tieši tikpat ilgi kā pirmie divi seti kopā.

Zaudējot pirmajā kārtā, Sevastova tika pie viena WTA ranga punkta. Tikmēr Bļinkovai nākamajā kārtā pretim stāsies talantīgā horvātiete Ana Konjuha, kura pamatturnīrā iekļuva kā kvalifikācijas laimīgā zaudētāja, bet pirmās kārtas duelī ar 6-4, 1-6, 6-2 uzveica ar sesto numuru izlikto čehieti Barboru Zahlavovu Strīcovu.

Sevastova pamatturnīram bija kvalificējusies automātiski, bet WTA ranga 246.pozīcijā esošā Bļinkova startēja kvalifikācijā, kurā pārliecinoši pārvarēja trīs kārtas, turklāt visos mačos uzveica rangā augstāk esošas tenisistes. Pirms mēneša 18.dzimšanas dienu nosvinējusī tenisiste vispirms ar 6-0, 6-4 pieveica bulgārieti Elicu Kostovu (WTA 132.vieta), turpinājumā ar 6-2, 6-3 bija pārāka pār turcieti Čaglu Bijikakčaju (WTA 67.vieta), bet pirmdien ar 6-2, 6-1 pieveica arī Argentīnas pārstāvi Nadju Podorosku (WTA 200.vieta).

Bļinkova pērn sasniedza finālu Vimbldonas čempionāta junioru turnīrā un vēlāk pasaules junioru rangā pakāpās līdz pat trešajai vietai, pilnvērtīgu profesionāles karjeru sākot vien šogad. Viņa otrdien WTA pamatturnīrā spēlēja trešo reizi, gūstot pirmo uzvaru, bet ITF līmenī Bļinkova augustā triumfēja 25 000 sērijas turnīrā Beļģijā. Svētdien, uzvarot Bijikakčaju, viņa pirmoreiz bija pārāka pār pirmajā simtniekā esošu pretinieci, bet otrdien pēc panākuma pēc Sevastovas sasniegusi jaunu karjeras rekordu.

Sevastova šonedēļ WTA rangā saglabājusi 31.vietu, tomēr pēdējā laikā viņa nedarbojās sekmīgi.

Latvijas šī brīža pirmā rakete jūnijā un jūlijā pa reizei spēlēja WTA turnīru finālos Maljorkā un Bukarestē, abos mačos piedzīvojot zaudējumu. Savukārt neskaitot šos divus turnīrus, viņa kopš maijā notikušā Francijas atklātā čempionāta līdz ASV atklātajam čempionātam nevienā no pamatturnīriem nebija guvusi vairāk par vienu uzvaru. Pašā ASV atklātajā čempionātā sportiste sensacionāli sasniedza ceturtdaļfinālu, kas viņu otro reizi pēc kārtas licis izvirzīt WTA gada atgriešanās balvai.

Pērn Maskavas turnīrs bija pirmās WTA «Premier» sacensības kopš 2011.gada, kurās Sevastova piedalījās.

Pamatturnīrā piedalījās arī Aļona Ostapenko, kura otrdien pirmās kārtas cīņā ar 3-6, 3-6 piekāpās Jeļenai Jankovičai no Serbijas, ciešot jau sesto zaudējumu pēc kārtas.

Tāpat Ostapenko duetā ar gruzīnieti Oksanu Kalašņikovu sacentīsies dubultspēļu turnīrā, pirmajā kārtā vēlāk otrdien spēkojoties ar mājiniecēm Natelu Dzalamidzi un Veroniku Kudermetovu.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222