22.02.2017. 14:15

Mačs Sevastovai sākās ļoti neveiksmīgi, zaudējot pirmās septiņas izspēles un drīz esot iedzinējos ar 0:3. Anastasija pirmajos trīs geimos ieguva tikai trīs punktus (3-12), visus saņemot ar Pungas kļūdām. Ķīnas tenisiste šajā spēles posmā dominēja gala līnijas tenisā un spēlēja pārsvarā tīri.

Tāds teniss viņas izpildījumā ātri beidzās, pamatīgai kļūdu sērijai sākoties ceturtā geima izskaņā. Šuajai bija breikbumba, lai iegūtu jau divu breiku pārsvaru, taču tas nenotika, jo viņa pieļāva trīs kļūdas pēc kārtas, palīdzot Sevastovai iegūt viņas pirmo geimu.

Tas bija cīņas pavērsiena brīdis. Sevastova sāka spēlēt labāk un lika pretiniecei daudz skriet, kā arī izmantoja saīsinātos sitienus, kam Punga ne vienmēr tika klāt. Sevastova regulāri piespieda ķīnieti kļūdīties, uzvarot piecos geimos pēc kārtas. Punga pie rezultāta 3:5 nosargāja servi, liekot Sevastovai servēt par uzvaru setā. Anastasija pēdējā geimā ar trim kļūdām uzdāvināja breikbumbu, kuru arī pati atspēlēja, izceļoties ar eisu.

Punga 2. seta pirmajā geimā ar servi atspēlēja breikbumbu, bet divus geimus vēlāk Sevastovas kārtējo breiku novērst nespēja. Sevastovai trešajā geimā bija trīs breikbumbas. Pirmo viņas neizmantoja, iesitot tīklā ar "forehand", otro Punga atspēlēja ar diagonālo "backhand", bet tūlīt pēc ķīnietes dubultkļūdas Sevastovai tika vēl viena iespēja, un šoreiz Anastasijai pietika ar vienkāršu aizsardzību – bumbiņa vairākas reizes atsista, bet Punga izspēli pabeidza ar sitienu tīklā no neliela attālumā – 2:1.

Smagi strādājusi, lai iegūtu breiku, Sevastova to ļoti viegli atdeva, ceturtajā geimā servi zaudējot "sausā". Anastasijai trīs kļūdas, ieskaitot "dropšotu" tīklā un dubultkļūdu pie rezultāta 0:40.

Neskatoties uz šo neprecīzā tenisa posmu, Sevastova kļūdu krāšanas sacensībā Pungai klāt netika. Šuajai piektajā geimā bija geimpunkts, taču viņa no šīs pozīcijas izcēlās ar trim neprecīziem uzbrukumiem pēc kārtas – divreiz kļūdoties ar "backhand" un vienreiz ar otro servi. Sevastova vēlreiz bija vadībā ar setu un breiku. Šoreiz nupat iegūto breiku izdevās nostiprināt – 4:2.

Punga turpināja spēlēt haotiski un septītajā geimā ar vēl trim kļūdām deva Sevastovai kārtējo breikbumbu. Anastasija spēcīgi atsita pretinieces servi, nopelnot divas iespējas servēt par uzvaru mačā. Pirmajā reizē viņai punktu pielikt neizdevās, tagad pašai nospēlējot ļoti neprecīzi. Sevastovai no 5:2, 30:30 dubultkļūda un "forehand" auts.

Otro reizi nervu pārbaudes nebija, jo Sevastova devītajā geimā atkal nobreikoja pretinieci, izmantojot otro mačbumbu. Pirmās mačbumbas izspēlē variantu nebija, jo Punga teicami uzsita ar diagonālo "backhand". Savukārt otrās mačbumbas izspēlē Šuajai paviršs saīsinātais sitiens, un Sevastova tika klāt bumbiņai, to raidot garām pie tīkla esošajai pretiniecei – 6:4, 6:3. Sevastovai pret Pungu ir perfekta 3-0 bilance, pirmās divas uzvaras gūstot 2010. gadā māla turnīros Eštorilā un Budapeštā.

Sevastova arī rīt gaidāmajā ceturtdaļfinālā tiksies ar Ķīnas tenisisti, ranga 76. vietā esošo Cjanu Vanu, kura Dubaijā vēl nav zaudējusi ne seta. Vana 1. kārtā ar 7:6(1), 6:2 uzvarēja Aļonu Ostapenko, bet šodien sarūpēja pārsteigumu, ar 6:1, 6:4 izslēdzot Kristinu Mladenoviču. Ar tikšanu līdz ceturtdaļfinālam Sevastova nopelnījusi 190 punktus un 56 115 dolāru prēmiju. Anastasijai šodien vēl viena tikšanās ar Pungu, kas būs dubultspēļu turnīra 2. kārtas mačā.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601