28.07.2015. 10:00
Anastasija Sevastova (WTA 188.) šovakar sāks WTA "International" sērijas turnīru Florjanopolisā uz māla seguma, kur vienspēļu sacensību 1. kārtā ap plkst. 18:00 sacentīsies ar ASV tenisisti Luisu Čiriko (WTA 125.). Sevastova vēlāk arī dubultspēle.

Sevastova WTA līmenī atgriezās pagājušajā nedēļā Bādgašteinā, kur pēc kvalifikācijas iziešanas pamatturnīra ievadā trīs setos zaudēja nākamajai čempionei Samantai Stousurai. Sevastovai tā bija pirmā spēle šajā līmenī kopš 2013. gada februāra.

Brazīlijā notiekošais turnīrs izraudzīts apzināti, jo tur Sevastovai bija ļoti labas izredzes ar savu reitingu (turnīra pieteikšanās brīdī viņa vēl bija trešajā simtā) tikt pamatturnīrā. Tas arī notika, jo sastāvs Florjanopolisā ir ļoti vājš šāda līmeņa turnīriem – šeit nav nevienas Top 60 tenisistes. Salīdzinājumam - citā nedēļas turnīrā Baku ir četras.

No Florjanopolisas turnīrā esošajām spēlētājām tikai četras iepriekš uzvarējušas WTA vienspēļu turnīrā – bez Sevastovas arī Annika Beka, Marija-Terēza Torro-Flora un Brazīlijas pirmā rakete Teliana Pereira.

Par vienas uzvaras gūšanu šāda līmeņa turnīros pienākas 30 reitinga punkti, fināla sasniegšana dod 180, bet titula izcīnīšana nozīmēs punktu bagāžu papildināt ar 280 punktiem.

Sevastovas pirmā pretiniece būs 19 gadus vecā ASV tenisiste Luisa Čiriko. Viņa pašreiz rangā atrodas 125. vietā, kas nedaudz atpaliek no amerikānietes rekorda. Čiriko savu labāko pozīciju sasniedza jūnijā, kad tika līdz 110. vietai. Čiriko uzvarējusi trīs ITF vienspēļu turnīros, savu nozīmīgāko titulu izcīnot aprīļa beigās Dotanā. Tiesa, visas tur pieveiktās pretinieces atradās ārpus Top 200.

Čiriko tikai vienreiz uzvarējusi Top 100 spēlētāju, kas viņai izdevās 2013. gada oktobrī uz "hard" seguma ITF turnīrā Teksasā pret kolumbieti Marianu Duki-Marinjo, kura ir izteikta māla seguma spēlētāja.

Arī Čiriko mīļākais segums ir māls. Viņa ir uzaugusi uz māla, bērnībā lielāko daļu laika trenējoties tieši uz šī seguma. Amerikānietes spēlē nekā īpaša nav. Acīmredzot arī tāpēc pagaidām spožu sasniegumu nav. Kā jau māla spēlētājām pienākas, viņa labi jūtas spēlē uz gala līnijas, taču Luisai patīk arī doties pie tīkla. Viņa ir agresīva tenisiste, kuras galvenais sitiens ir "forehand".

Čiriko piekto reizi spēlēs WTA pamatsacensībās. Viņa zaudējusi visus četrus iepriekšējos mačus šajā līmenī, šajās četrās cīņās spējot uzvarēt tikai vienu setu. Uz māla viņai bijuši divi mači. Aprīlī Bogotā 2:6, 1:6 pret Eļinu Svitoļinu un maijā "French Open" 4:6, 2:6 pret Jekaterinu Makarovu.

Anastasijas pirmais mačs Brazīlijā būs ap plkst. 18:00 un notiks pēc nozīmes trešajā kortā. Tur vispirms no plkst. 16:30 jāizspēlē Rebekas Petešones un Torro-Floras mačs. Ja vienspēli video tiešraidē redzēt nevarēs, tad uz dubultspēli gan ir cerības, jo tā dažas stundas vēlāk notiks galvenajā kortā.

Sevastova dubultspēlēs piedalīsies ar Francijas tenisisti Alizē Limu. Viņu pretinieces būs Paula Ormaečeja (Argentīna) un Anastasija Pivovarova (Krievija). Interesanti, ka Lima ar Ormaečeju vakar tikās vienspēļu turnīrā un sarīkoja pamatīgu drāmu. Francijas tenisiste vairāk nekā trīs stundu ilgā (3:11) cīņā 2. setā izsēja sešas mačbumbas, tomēr spēja uzvarēt, 3. setā atspēlējoties no 0:3.Ozolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties