04.09.2016. 20:00
Anastasija Sevastova 4. septembra pusdienlaikā "US Open" 4. kārtas mačā ar 6:4, 7:5 apspēlēja ranga 14. vietā esošo Lielbritānijas tenisisti Johannu Kontu, Ņujorkā pirmoreiz sasniedzot "Grand Slam" ceturtdaļfinālu.

Pateicoties stabilai spēlei un pretinieces kļūdām, Sevastovai izdevās uzvarēt mača pirmajos trīs geimos. Anastasijai 3:0 starta izrāviena radīšanā pietika ar vienkāršu bumbiņas turēšanu spēlē, prasmīgi variējot ar spēli. Kontai bija grūtības ar Latvijas tenisistes "slaisu" un pašu iegāza slikta sitienu izvēle.

Kad Konta ceturtajā geimā pieļāva trīs kļūdas pēc kārtas un nokļuva iedzinējos ar 0:40, Sevastovai radās lieliska iespēja nodrošināt dubultbreiku, taču tas nenotika. Pirmās breikbumbas izspēlē Sevastova pārcentās ar "forehand" sitienu, otro breikbumbu Konta atspēlēja ar "dropšotu", bet pēdējās breikbumbas izspēlē Sevastovai nedaudz neprecīzs diagonālais apvedošais sitiens, kad pretiniece bija izgājusi pie tīkla.

Šis geims cīņas sākumā slikti spēlējošajai Kontai ļāva uz brīdi savākties, bet Sevastovai – pazaudēt spēles pavedienu. Anastasija nospēlēja neveiksmīgu piekto geimu, kurā ar trim kļūdām Kontai dota pirmā breika iespēja. Sevastova izspēli kontrolēja jau no sākuma un breikbumbu atspēlēja, bet Konta tūlīt ar uzbrukumu tika pie otrās iespējas, un Sevastova trešo reizi geimā iesita tīklā. Konta sestajā geimā viegli noturēja servi, panākot izlīdzinājumu 3:3.

Astotais geims bija Kontas dāvanu laiks – dubultkļūda un trīs sitieni tīklā deva Sevastovai 5:3 pārsvaru un iespēju servēt par uzvaru setā. Atspēlējusi divas breikbumbas, Anastasija tika līdz setbumbai, bet Konta to atspēlēja, pilnībā dominējot ar diagonālajiem sitieniem. Lielbritānijas tenisiste pēc tam ar "dropšotu" ieguva trešo breikbumbu geimā, un šoreiz Sevastova atspēlēties nespēja, kļūdoties ar diagonālo "backhand". Anastasija 10. geimā divreiz uzsita ar "forehand" pa līniju, iegūstot otro setbumbu. Sets beidzās ar Kontas sitienu tīklā – 6:4.

Kad Konta 2. seta otrajā geimā izcēlās ar vēl trim nepiespiestajām kļūdām (no tām divas bija dubultkļūdas), Sevastova ieguva jau seta un 2:0 pārsvaru. Nupat iegūto breiku nostiprināt neizdevās, jo tagad nekvalitatīvs geims arī Anastasijai, divās epizodēs kļūdoties pašai, kā arī divreiz nespējot atvairīt pretinieces uzbrukumus – 2:1. Arī nākamajā geimā bija breiks. Sevastova Kontu divreiz apspēlēja pie tīkla, bet geimu pabeidza ar "dropšotu", kuru Konta negaidīja. Šoreiz breiku izdevās nostiprināt, izvirzoties priekšā ar 4:1.

Konta sestajā geimā viegli nosargāja servi, bet septītajā geimā otro reizi setā spēja atgūt breiku. Sevastova divreiz iesita tīklā otrās serves izspēlēs, bet pēc tam izpildīja nepietiekami labu saīsināto sitienu, un Konta ieguva trīs breikbumbas pēc kārtas. Sevastova pirmās divas atspēlēja ar "forehand" uzbrukumiem, bet trešo novērst neizdevās, jo Konta asi uzbruka, izspēli pabeidzot ar precīzu spēli pie tīkla – 4:3.

Konta joprojām spēlēja nestabili un Sevastovai regulāri radās iespējas uzņemšanā. Tā tas bija arī seta astotajā geimā, kad Sevastovai izdevās realizēt trešo breikbumbu. Bija jāizmanto jau pirmās divas, taču viņa divreiz pēc kārtas zaudēja punktu, kad kontrolēja izspēli. Trešais mēģinājums bija veiksmīgs, un Sevastova tūlīt varēja servēt par uzvaru mačā. Anastasija tika līdz mačbumbai, bet Konta to atspēlēja, spēcīgi un neatvairāmi uzbrūkot ar diagonālo "backhand". Sevastova nākamā punkta izspēlē kļūdījās ar "forehand", un Konta tika pie breikbumbas, kuru spēja izmantot, bumbiņu pārmetot pāri pie tīkla izgājušajai pretiniecei – 5:4.

Konta 10. geimā viegli izvirzījās vadībā ar 40:0, bet turpinājumā zaudēja četrus punktus pēc kārtas, un Sevastova ieguva otro mačbumbu. Konta trāpīja labu pirmo servi, un Anastasija nespēja bumbiņu atsist laukumā. Sevastova uzstājīgi nospēlēja 12. geimā un pēc Kontas neprecīzas spēles pie tīkla ieguva vēl divas mačbumbas. Šoreiz Kontai izglābties neizdevās, jo viņai norāvās "forehand" sitiens. Sevastova svinēja uzvaru ar rezultātu 7:5, 6:4.

Ar šodien gūto uzvaru Sevastovai izdevās nošaut uzreiz trīs zaķus. Pirmkārt, sasniegts karjeras pirmais "Grand Slam" ceturtdaļfināls. Otrkārt, Ņujorkā nopelnītie 430 reitinga punkti ļaus labot savu rekordu rangā. Sevastovas pašreizējais rekords ir 36. vieta, to sasniedzot 2011. gada janvārī pēc tikšanas līdz "Australian Open" 4. kārtai. Pagaidām precīza jaunā labākā pozīcija vēl nav zināma, jo atkarīga no citu spēlētāju rezultātiem Ņujorkā, bet skaidrs, ka Anastasija būs augstāk par 36. vietu. Tas nozīmē arī Latvijas pirmās raketes goda atgūšanu, 12. septembra rangā apsteidzot Aļonu Ostapenko. Sevastova Ņujorkā jau nopelnījusi arī 430 000 dolāru prēmiju.