19.02.2017. 13:13

Mačs sākās ar sešas minūtes ilgu Sevastovas serves geimu, kurā Begu bija divas breikbumbas. Pirmo Anastasija atspēlēja pati, to izdarot ar diagonālo "backhand", bet otrās breikbumbas izspēlē rumānietei "forehand" kļūda.

Sevastovai dažos pirmajos geimos bija grūtības ar Begu aizsardzības apspēlēšanu, bet 1. seta turpinājumā viss pret ļoti sliktā formā esošo Begu (10 zaudējumi 11 mačos!) bija samērā vienkārši, jo Rumānijas tenisiste nespēlēja atbilstoši savam reitingam.

Apvienojot precīzu spēli no gala līnijas un pie tīkla, Sevastova ceturtajā geimā ieguva savu pirmo breikbumbu. Begu vēlreiz t.s. lielā punkta izspēlē "forehand" kļūda.

Līdz šim pārsvarā spēlējot aizsardzībā un izmantojot pretuzbrukumu taktiku, nokļuvusi iedzinējos ar 1:3, Begu aktīvāk sāka spēlēt arī uzbrukumā un nopelnīja trīs breikbumbas pēc kārtas. Sevastovai izdevās izglābties no 0:40.

Pirmās breikbumbas izspēlē paveicās, kad viņas sistā bumbiņa skāra tīklu un nokrita pretinieces laukuma pusē (1. setā tas notika trīs reizes), bet nākamās divas breikbumbas atspēlētas ar servi un "forehand" uzbrukumi. Tūlīt sekoja vēl viens Sevastovas breiks, un sets bija galā ar Anastasijas graujošu uzvaru – 6:1.

Begu spēles kvalitāte cīņas turpinājumā uzlabojās, kā rezultātā Sevastovai vieglā pastaiga beidzās. Anastasija sestajā geimā pieļāva trīs "forehand" kļūdas, palīdzot Begu tikt pie breika pārsvara – 4:2. Tas uzreiz tika zaudēts, kad rumāniete ļoti nesakarīgi nospēlēja septītajā geimā, tajā paliekot "sausā".

Stabili spēlējot aizsardzībā un epizodiski "izšaujot" uzbrukumā, Begu astotajā geimā nopelnīja četras breikbumbas, bet nevienu realizēt viņai neizdevās. Sevastova trīs atspēlēja ar servēm, bet vienu ar "dropšotu", pretinieci ar šo gājienu pārsteidzot nesagatavotu. Sevastova šodien atspēlēja 10 no 11 breikbumbām! 2. setā esot iedzinējos ar 4:5, Sevastova finišēja ar trīs pēc kārtas uzvarētu geimu sēriju. 11. geimā breiku izdevās nopelnīt ar labu spēli uzņemšanā, agresīvā tenisā piespiežot Begu kļūdīties.

Abām tenisistēm tā bija trešā tikšanās. 2009. gadā ITF turnīrā Itālijā uz māla seguma ar 7:5, 6:4 uzvarēja Sevastova, bet 2011. gadā Dalasas WTA turnīrā uz "hard" pārāka bija Begu (6:3, 6:4). Šodien gūtais panākums pret Begu Sevastovai ir īpašs ar to, ka viņai tā 2017. gadā ir pirmā uzvara pār rangā augstāk esošu tenisisti. Sevastovas gada labākā uzvara līdz šodienai bija 80. raketes Kristīnas Kučovas pārspēšana "Australian Open" 2. kārtā.

Sevastova pērn Dubaijā zaudēja kvalifikācijas 1. kārtā, bet pamatturnīrā šajā pilsētā piedalās trešo reizi. Pirmās divas bija 2010. un 2011. gadā, kad viņa sasniedza 2. kārtu, abos gadījumos piekāpjoties polietei Agņeškai Radvaņskai. Šoreiz viņas pretiniece būs no ASV – nesen "Australian Open" pusfinālā spēlējusī Koko Vandevei vai Elisona Riske. Sevastova Dubaijā vienspēlēs nopelnījusi 60 reitinga punktus un 14 265 dolāru prēmiju. Anastasijai vēl arī dubultspēles kopā ar Luksemburgas tenisisti Mendiju Minellu.