21.02.2017. 18:00

Mača ievadā bija trīs breiki pēc kārtas, divus no tiem iegūstot Sevastovai. Riske jau pirmajā geimā izcēlās ar četrām nepiespiestajām kļūdām, uzdāvinot Anastasijai breiku, kuru pati arī uzreiz atspēlēja ar spēcīgiem "forehand" uzbrukumiem. Otrā breika nopelnīšanā Sevastovai bija lielāks ieguldījums, trešo geimu pabeidzot precīzu "dropšotu".

Daudz netrūka, lai arī ceturtajā geimā būtu breiks, taču Riske Sevastovu pažēloja, divas no četrām breikbumbām izniekojot ar sitieniem tīklā. Vēl divas breikbumbas Sevastova atspēlēja pati, un, ilgā geimā uzvarot no 0:40 un kopumā atspēlējot četras breikbumbas, nostiprināja nupat iegūto breiku – 3:1.

Tūlīt sekoja vēl viens. Riskei joprojām lielas problēmas ar precizitāti, regulāri pieļaujot kļūdas garajās izspēlēs, kad Sevastovai šajā spēles posmā pietika ar vienkāršu bumbiņas turēšanu spēlē, vien retu reizi pašai spēcīgi uzbrūkot. Tā bez lielas piepūles tika izveidots dubultbreika pārsvars (5:1), kas gandrīz tika izsēts. Sevastovai vajadzēja sešas setbumbas, lai nervozā galotnē pieliktu punktu 1. setam, kas tika izservēts ar otro mēģinājumu.

Pirmajā reizē Sevastovai bija 5:2, 40:15 pārsvars ar divām setbumbām pēc kārtas. Anastasija tobrīd no Riskes pārņēma "labdarības stafeti", pieļaujot trīs kļūdas pēc kārtas – divas ar "forehand" un vienu ar otro servi. Riske tā tika pie breikbumbas, kuru Sevastova atspēlēja ar labu pirmo servi. Riske teicami uzņēma nākamo servi, piespiežot Sevastovu iesit tīklā un iegūstot vēl vienu breikbumbu. Sevastovai atkal dubultkļūda!

Kad Sevastova pie rezultāta 5:4 otro reizi servēja par uzvaru setā, bija vēl ilgāka cīņa. Riske ar spēcīgiem uzbrukumiem atspēlēja trīs setbumbas, bet arī ar "forehand" kļūdām izniekoja divas breikbumbas. Vēl divas Sevastova pati atspēlēja, to izdarot ar labu servēšanu. Ilgais geims beidzās ar trīs Riskes "forehand" autiem pēc kārtas.

Kamēr Riske pārtraukumā pēc seta izmantoja labierīcības, Sevastovai bija medicīnas pārtraukums, jo Anastasijai diskomfortu radīja kreisā kāja. Būdama tenisiste, kurai patīk garās izspēles, Sevastova tagad bieži centās saīsināt punktus, tādā tenisā arī daudz kļūdoties.

Kamēr 1. setā bija 14 breikbumbas, 2. setā nebija nevienas! Abas tenisistes, it īpaši Riske, kurai iepriekšējā setā bija lielas problēmas, spēlēja stabili. Sevastovai šajā setā uzņemšanā variantu nebija vispār, bet pašai bija trīs sarežģīti serves geimi. Seta otrajā geimā viņa uzvarēja no 0:30, bet pēdējos divos no 15:30 jeb Riske gan pie rezultāta 5:4, gan 6:5 uzņemšanā bija divu punktu attālumā no seta pabeigšanas bez taibreika spēlēšanas.

Setā kopumā spēlējot labāk, amerikāniete savu pārākumu beidzot apliecināja taibreikā. Sevastova ar "forehand" kļūdu otrā punkta izspēlē deva Elisonai minibreiku, to atgūstot piektajā punktā, kad neprecīzs sitiens no labās puses bija Riskei. Sevastova taibreikā no 1:3 panāca izlīdzinājumu 3:3, bet pēc tam zaudēja četrus punktus pēc kārtas. Abus punktus ar savu servi viņa zaudēja, iesitot ar "forehand" tīklā pēc tam, kad Riske bumbiņu agresīvi atsita pēc Latvijas tenisistes serves.

Mača pēdējais sets tika spēlēts citā, blakus esošā kortā. Jaunā vide labāk justies lika Latvijas tenisistei. Viņa pirmajā geimā grūtā cīņā nosargāja servi, pretinieci tālāk par "vienādi" nelaižot, bet otrajā geimā pati ieguva breiku. Riske pie 30:30 kļūdījās ar "forehand" sitienu pa līniju, bet breikbumbas izspēlē viņai neattaisnojās izgājiens pie tīkla, ka Sevastova izcēlās ar diagonālo "backhand" apvedošo sitienu. Tūlīt breiku nostiprinot, Sevastova bija vadībā ar 3:0.

Sevastovai neilgajos pārtraukumos pēc nepāra geimiem bija masāža kreisajai kājai. Neskatoties uz spēles diktēšanu, Riske nespēja izmantot savas priekšrocības, atkārtojoties mača sākumā redzētajam – Sevastova mierīgi spēlēja aizsardzībā, bet Riske piebārstīja laukumu ar nepiespiestajām kļūdām.

Sevastova pie rezultāta 5:1 nespēja izservēt maču, turklāt arī neizmantoja vienu mačbumbu, kad pēc Riskes sitiena pa līniju viņai no sarežģītas pozīcijas neprecīzs diagonālais "backhand" sitiens. Tāda pati kļūda viņai drīz arī breikbumbas izspēlē. Otro reizi par uzvaru mačā viņai nebija jāservē, jo tūlīt izdevās kvalitatīvs geims uzņemšanā. Riske no 0:30 paņēma nākamos divus punktus, bet pēc tam vienkāršā situācijā rupji kļūdījās ar "volley", bumbiņu iesitot tīklā – otrā mačbumba. Riske to atspēlēja izgājienā pie tīkla, bet Sevastova tūlīt ar teicamu bumbiņas atsišanu pēc pretinieces serves ieguva trešo mačbumbu. Riskei kārtējais sitiens tīklā. Divarpus stundas ilgā cīņa bija galā ar Sevastovas uzvaru – 6:4, 6:7(4), 6:2.