18.06.2016. 21:19

, LSM.LV - Sports

Līdz šim vienīgo reizi WTA turnīru finālā Sevastova spēlēja 2010.gadā, kad Ešturilā izcīnīja arī savu vienīgo šādu turnīru titulu.

Par iekļūšanu Maljorkas turnīra finālā Latvijas tenisiste ir nopelnījusi 180 WTA ranga punktus, kas viņai ļaus uzlabot savu pozīciju WTA rangā, kurā Sevastova šonedēļ ir 82.vietā, turklāt nekad zālāja seguma turnīros viņa vēl nav startējusi tik sekmīgi. Finālā Sevastova tiksies ar WTA pasaules ranga 39.raketi Karolīnu Garsiju no Francijas.

Latvijas tenisistei spēle sākā neveiksmīgi, jo pirmajā geimā viņa zaudēja punktu pie savas serves, ļaujot Jankovičai izmantot pirmo breikbumbu, bet pēc tam serbiete panāca arī 2-0 savā labā. Turpinājumā dominēja servētājas, tenisistēm pie breika iespējām netiekot, piedevām Jankoviča divos geimos Sevastovai neļāva uzvarēt nevienā izspēlē. Tomēr desmitajā geimā Sevastova bija tuvu tam, lai panāktu izlīdzinājumu, taču esot vadībā ar 40:15, viņa neizmantoja divas breika iespējas, bet pēc tam Jankoviča ar otro setbumbu noslēdza 36 minūtes ilgušo setu.

Savukārt otrajā setā līdzīga cīņa bija tikai pirmajos divos geimos, bet pēc tam iniciatīva piederēja Sevastovai. Jāpiebilst, ka pirms otrā seta Jankovičai bija nepieciešama medicīniskā pauze, kurā viņai tika sniegta palīdzība labajai kājai. Sevastova trešajā geimā atspēlēja vienu breikbumbu, bet pēc tam pati divas reizes guva punktu pretinieces servē, uzvarot piecos geimos pēc kārtas, setu noslēdzot ar pārliecinošu 6-1.

Latvijas tenisiste bija ļoti tuvu, lai arī trešo setu sāktu ar punktu pretinieces servē, taču Jankoviča šoreiz atspēlēja divas breikbumbas. Nākamajos trīs geimos labākas bija servētājas, tomēr tad Sevastova atkal bija labāka, uzvarot pēdējos četros geimos pēc kārtas, svinot uzvaru.

Zīmīgi, ka turnīrs Latvijas tenisistei sākās ne pārāk veiksmīgi, jo viņa Maljorkā pēc pirmās kārtas spēles ar vēdera problēmām nonāca pat slimnīcā, kur pavadīja vienu nakti, tomēr tagad viņa šajā turnīrā ir izcīnījusi jau četras uzvaras pec kārtas.

Finālā Sevastova tiksies ar Garsiju, kura pusfinālā sestdien ar 6-4, 4-6, 6-1 uzvarēja Kristenu Flipkensu no Beļģijas. Sevastova līdz šim ar Garsiju nav tikusies.

Sevastovai un Jankovičai šis bija trešais savstarpējais mačs, taču pirmais uz zāles seguma. Līdz šim abas tenisistes bija guvušas pa vienai uzvarai. Pirms sešiem gadiem Monterejas turnīra pirmajā kārtā ar 5-7, 6-4, 6-4 uzvarēja Sevastova, bet gadu vēlāk turpat Meksikā, bet jau ceturtdaļfinālā, panākumu ar 6-1, 7-5 svinēja Jankoviča.

Sevastovai šī bija ceturtā reize, kad viņa spēlēja WTA turnīru pusfinālā. Iepriekš viņa četru labāko skaitā tika 2010.gadā Monterejā un Ešturilā, otrajā reizē arī izcīnot savu pirmo un pagaidām vienīgo WTA turnīru uzvarētājas titulu karjerā, bet pērn viņa līdz pusfinālam aizkļuva Florjanopolisas WTA "International" sērijas turnīrā.

LETA jau vēstīja, ka Sevastova piektdien Maljorkas turnīra ceturtdaļfinālā trīs setu cīņā ar 6-4, 3-6, 6-3 uzvarēja kolumbieti Mariani Dukē-Marinju.

Sevastova, kura WTA pasaules rangā ieņem 82.vietu, Maljorkas turnīra pirmajā kārtā pirmdien ar 6-0, 6-2 sagrāva pasaules ranga 103.raketi šveicieti Stefāniju Fēgeli, bet trešdien turnīra otrajā kārtā ar 6-3, 6-3 uzvarēja nesen pasaules ranga piektajā vietā bijušo kanādieti Eižēniju Bušāru (WTA 47.), kas Latvijas tenisistei ir sezonas lielākā uzvara, jo viņa šogad tikai vienreiz bija spējusi uzvarēt ranga pirmajā simtā esošu tenisisti, tagad tiekot pie otra panākuma.

Sevastova pirmo reizi šosezon vienā turnīrā ir uzvarējusi trīs Top100 spēlētājas. Pērn Maskavā viņa uzveica baltkrievieti Olgu Govorcovu un čehieti Karolīnu Plīškovu.

Tikmēr Jankoviča, kura rangā ieņem 25.pozīciju, bet turnīrā bija izlikta ar otro numuru, ceļā uz pusfinālu ar 7-5, 6-3 uzvarēja horvātieti Anu Konjuhu (WTA 107.), otrajā kārtā ar 0-6, 6-4, 6-3 pieveica Elisu Mertensu (WTA 150.) no Beļģijas, bet piektdien ceturtdaļfinālā ar 6-3, 6-3 uzvarēja rumānieti Soranu Kirstea (WTA 97.).

Jankoviča karjerā ir uzvarējusi 15 WTA turnīros, tostarp trīs titulus izcīnot pērn, bet vēl 20 reizes viņa izšķirošajās spēlēs ir zaudējusi.

WTA pasaules rangā viņa pirmo reizi par līderi kļuva 2008.gada augustā, taču pēc nedēļas vadību zaudēja. Savukārt pirmo vietu rangā serbiete atkaroja tā paša gada oktobrī, kad līderpozīciju noturēja 17 nedēļas, vadību zaudējot 2009.gada februārī. Jankoviča savā karjerā tā arī nav uzvarējusi "Grand Slam" turnīrā, lai gan 2008.gadā spēlēja ASV atklātā čempionāta finālā.

Zīmīgi, ka vissliktāk viņai veicies tieši Vimbldonas turnīrā, kur spēles arī notiek uz zāles seguma. Londonā Jankovičai labākais sasniegums ir ceturtās kārtas sasniegšana, ko viņa spējusi četras reizes, tostarp arī pērn. Tikmēr Austrālijas un Francijas čempionātos viņa ir aizkļuvusi līdz pusfinālam.

Šī sezona Jankovičai nav pārāk sekmīga, jo viņa pirmo reizi bija aizkļuvusi līdz kāda turnīra pusfinālam. Šosezon serbiete WTA turnīros ir izcīnījusi desmit uzvaras 22 mačos, kamēr Sevastovai WTA pamatturnīros šajā sezonā ir desmit uzvaras 19 mačos.

Sevastova profesionālajā tenisā atgriezās pagājušā gada sākumā, vispirms piedaloties zemākas raudzes ITF turnīros, taču spēja izlauzt ceļu uz eliti. Tiesa, pagaidām viņai kopš atgriešanās vēl nevienu WTA titulu nav izdevies izcīnīt.

Pērn šajā nedēļā Sevastova sacentās ITF sērijas turnīrā Baltkrievijā, un šonedēļ viņai ir jāaizstāv deviņi WTA ranga punkti. Sacensības Baltkrievijā bija pēdējais ITF 25 000 turnīrs, kurā Sevastova spēlēja, un kopš tā laika viņa sacentusies tikai augstvērtīgākās sacensībās.