18.06.2016. 22:08
Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova sestdien Maljorkas WTA «International» sērijas turnīra pusfināla mačā pret bijušo pasaules ranga līderi Jeļenu Jankoviču no Serbijas aizvadīja teicamu cīņas otro pusi, svinot panākumu mačā un otro reizi karjerā iekļūstot WTA turnīru finālā.

Sevastova stundu un 52 minūtes ilgušajā cīņā guva uzvaru ar 4-6, 6-1, 6-2, gūstot vienu no lielākajām uzvarām karjerā.

Līdz šim vienīgo reizi WTA turnīru finālā Sevastova spēlēja 2010.gadā, kad Ešturilā izcīnīja arī savu vienīgo šādu turnīru titulu.

Saistītie raksti

Par iekļūšanu Maljorkas turnīra finālā Latvijas tenisiste ir nopelnījusi 180 WTA ranga punktus, kas viņai ļaus uzlabot savu pozīciju WTA rangā, kurā Sevastova šonedēļ ir 82.vietā, turklāt nekad zālāja seguma turnīros viņa vēl nav startējusi tik sekmīgi. Finālā Sevastova tiksies ar WTA pasaules ranga 39.raketi Karolīnu Garsiju no Francijas.

Latvijas tenisistei spēle sākā neveiksmīgi, jo pirmajā geimā viņa zaudēja punktu pie savas serves, ļaujot Jankovičai izmantot pirmo breikbumbu, bet pēc tam serbiete panāca arī 2-0 savā labā. Turpinājumā dominēja servētājas, tenisistēm pie breika iespējām netiekot, piedevām Jankoviča divos geimos Sevastovai neļāva uzvarēt nevienā izspēlē. Tomēr desmitajā geimā Sevastova bija tuvu tam, lai panāktu izlīdzinājumu, taču esot vadībā ar 40:15, viņa neizmantoja divas breika iespējas, bet pēc tam Jankoviča ar otro setbumbu noslēdza 36 minūtes ilgušo setu.

Savukārt otrajā setā līdzīga cīņa bija tikai pirmajos divos geimos, bet pēc tam iniciatīva piederēja Sevastovai. Jāpiebilst, ka pirms otrā seta Jankovičai bija nepieciešama medicīniskā pauze, kurā viņai tika sniegta palīdzība labajai kājai. Sevastova trešajā geimā atspēlēja vienu breikbumbu, bet pēc tam pati divas reizes guva punktu pretinieces servē, uzvarot piecos geimos pēc kārtas, setu noslēdzot ar pārliecinošu 6-1.

Latvijas tenisiste bija ļoti tuvu, lai arī trešo setu sāktu ar punktu pretinieces servē, taču Jankoviča šoreiz atspēlēja divas breikbumbas. Nākamajos trīs geimos labākas bija servētājas, tomēr tad Sevastova atkal bija labāka, uzvarot pēdējos četros geimos pēc kārtas, svinot uzvaru.

Zīmīgi, ka turnīrs Latvijas tenisistei sākās ne pārāk veiksmīgi, jo viņa Maljorkā pēc pirmās kārtas spēles ar vēdera problēmām nonāca pat slimnīcā, kur pavadīja vienu nakti, tomēr tagad viņa šajā turnīrā ir izcīnījusi jau četras uzvaras pec kārtas.

Finālā Sevastova tiksies ar Garsiju, kura pusfinālā sestdien ar 6-4, 4-6, 6-1 uzvarēja Kristenu Flipkensu no Beļģijas. Sevastova līdz šim ar Garsiju nav tikusies.

Sevastovai un Jankovičai šis bija trešais savstarpējais mačs, taču pirmais uz zāles seguma. Līdz šim abas tenisistes bija guvušas pa vienai uzvarai. Pirms sešiem gadiem Monterejas turnīra pirmajā kārtā ar 5-7, 6-4, 6-4 uzvarēja Sevastova, bet gadu vēlāk turpat Meksikā, bet jau ceturtdaļfinālā, panākumu ar 6-1, 7-5 svinēja Jankoviča.

Sevastovai šī bija ceturtā reize, kad viņa spēlēja WTA turnīru pusfinālā. Iepriekš viņa četru labāko skaitā tika 2010.gadā Monterejā un Ešturilā, otrajā reizē arī izcīnot savu pirmo un pagaidām vienīgo WTA turnīru uzvarētājas titulu karjerā, bet pērn viņa līdz pusfinālam aizkļuva Florjanopolisas WTA «International» sērijas turnīrā.Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties