26.09.2016. 09:24
Latvijas sieviešu tenisa līdere Anastasija Sevastova Ķīnā notiekošā Uhaņas WTA Premier sērijas turnīra pirmās kārtas spēlē pirmdien pirmajā setā piedzīvoja bezcerīgu zaudējumu, bet otrajā setā izstājās no cīņas.

Sevastova, tiekoties ar Kazahstānu pārstāvošo krievieti Jūliju Putincevu, pārtrauca cīņu pie sev nelabvēlīga rezultāta 1-6, 1-4.

Pirmajā setā Sevastova spēja uzvarēt tikai vienā geimā un arī otrajā setā zaudēja pirmos divus geimus. Kaut trešajā geimā Latvijas tenisiste bija pārāka, uzreiz pēc tā viņa paņēma medicīnisko pārtraukumu. Pēc tam Sevastova zaudēja vēl divus geimus un pārtrauca cīņu, duelim ilgstot vien 55 minūtes.

Zaudējums Sevastovai lika sacensības beigt ar vienu WTA ranga punktu.

Nesenajā ASV atklātajā čempionātā Sevastova ceturtdaļfināla cīņā pret dānieti Karolīnu Vozņacki agri guva potītes traumu, tomēr aizvadīja dueli līdz beigām. Toreiz viņa pēc mača uzsvēra, ka nav "no tām, kuras izstājas mača vidū".

Šīs nedēļas WTA rangā Sevastova atrodama 30.vietā, kas ir jauns viņas karjeras rekords, bet Putinceva pakāpusies uz 36.pozīciju un tikai par vienu vietu atrodas no rekorda.

Pagājušajā nedēļā Sevastova piedalījās Tokijas WTA Premier sērijas turnīrā, kas viņai bija pirmais kopš ļoti sekmīgā ASV atklātā čempionāta, kad tika sasniegts ceturtdaļfināls. Vispirms sacensību pirmajā mačā viņa ar 7-6 (7:3), 6-3 uzvarēja ukrainieti Katerinu Bondarenko, bet otrajā mačā ar 3-6, 3-6 zaudēja spēcīgajai Spānijas sportistei Garvinjei Mugurusai. Zīmīgi, ka šīs abas pretinieces Sevastova neilgi pirms tam bija uzveikusi sacensībās Ņujorkā.

Tokijā sasniegtā viena uzvara Sevastovai šonedēļ WTA rangā ļāvusi pakāpties par piecām pozīcijām un tikt pie jauna karjeras rekorda.

Putinceva tikai šogad nostiprinājusies WTA līmenī un līdz šim lielāko panākumu sasniedza pavasarī, kad Francijas atklātajā čempionātā pamanījās aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam. Tas viņai uzreiz pēc turnīra ļāva sasniegt jaunu rekordu pasaules rangā - 35.vieta. Šosezon nevienā turnīrā Putinceva līdz finālam nav spējusi tikt, taču vairākkārt spējusi sasniegt ceturtdaļfinālu un pusfinālu. Tiesa, kopš jūlijā notikušā Vašingtonas turnīra viņas kontā pirms Uhaņas turnīra bija trīs uzvaras deviņos mačos.

Arī Putinceva startēja Tokijas turnīrā, kur tāpat kā Sevastova cieta neveiksmi otrajā kārtā, nespējot nosargāt divas mačbumbas pret polieti Magdu Lineti.

Nākamajā kārtā Putinceva tiksies ar pērnā gada Uhaņas sacensību čempioni Venusu Viljamsu no ASV, kura turnīrā izlikta ar sesto numuru, tāpēc pirmajā kārtā bija brīva.

Sevastova jūnijā un jūlijā pa reizei spēlēja WTA turnīru finālos, abos mačos piedzīvojot zaudējumu. Savukārt neskaitot šos divus turnīrus, viņa kopš maijā notikušā Francijas atklātā čempionāta līdz ASV atklātajam čempionātam nevienā no pamatturnīriem nebija guvusi vairāk par vienu uzvaru.

Pirmdien pirmās kārtas spēli Uhaņas turnīrā aizvada arī otra Latvijas vadošā tenisiste Aļona Ostapenko, jau ceturto reizi šosezon spēkojoties ar spēcīgo čehieti Petru Kvitovu.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas, skriešanas klubs Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439