04.01.2016. 09:30
Ar zaudējumu 2016. gada sezonu šodien sāka Latvijas dāmu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova (WTA 113.), kura WTA "International" sērijas turnīrā Šeņdžeņā 1. kārtas mačā nenoturēja seta un breika pārsvaru, piekāpjoties rumānietei Monikai Nikulesku (#39) – 6:1, 4:6, 3:6.

Sevastova nospēlēja kvalitātes ziņā divas krasi atšķirīgas spēles puses. Pirmajā daļā Anastasija sekmīgi diktēja spēli, bet Nikulesku nespēja turēt līdzi Latvijas sportistes piedāvātajam tempam un arī neprata produktīvi izmantot savus slavenos trikus. Cīņas otrajā daļā Monikai tas gan izdevās samērā veiksmīgi.

Ja mača pirmo breiku Sevastova trešajā geimā ieguva, pateicoties pretinieces trim sitieniem tīklā, tad nākamie trīs breiki bija pašas nopelns. Pašai spēlējot precīzi, bet Nikulesku arvien esot labāka tenisa meklējumos, Sevastova izvirzījās vadībā ar 6:1 un 3:1. Šķita, ka Anastasija tuvojas drošas uzvaras virzienā, taču notika pretējais, proti, zaudējums.

Teju pusotru setu Sevastovas piedāvāto tempu nespēja izturēt Nikulesku, bet tagad ar to problēmas bija... pašai Sevastovai. Anastasija pēkšņi sāka spēlēt ļoti haotiski, sasteigtā spēlē pieļaujot daudz rupju kļūdu vienkāršās situācijās. Taktika ar biežu došanos pie tīklā vēlamo rezultātu nedeva. Sevastova 2. setā no 3:1 zaudēja četrus geimus pēc kārtas un savākties tā arī nespēja.

Pēdējā setā 3:6 vietā varēja būt 2:6 vai pat 4:6. Nikulesku pie rezultāta 5:2 nespēja izservēt maču. Devītajā geimā Sevastova pie serves atspēlējās no 0:40 jeb novērsa trīs mačbumbas, taču otro reizi servēt par uzvaru mačā Nikulesku nevajadzēja. Stundu un 46 minūtes ilgā cīņa bija galā ar Latvijas tenisistes zaudējumu, kad izdevās tik ļoti labs sākums – 6:1, 4:6, 3:6.

Sevastova ar Nikulesku sacentās trešo reizi. Visās cīņās viņa uzvarējusi 1. setā, taču pie panākuma visā mačā tikusi tikai vienu reizi. Tas notika pašā pirmajā tikšanās reizē 2010. gadā ITF turnīrā Francijā uz māla seguma – 6:4, 6:4. Nākamajā gadā Sinsinati "Premier" turnīra kvalifikācijā uz "hard" tas pats variants kā šodien Ķīnā uz cietā seguma, proti, neveiksme pēc sekmīga sākuma – 6:4, 2:6, 3:6.

Par piedalīšanos vienā mačā Sevastovai pienākas viens reitinga punkts un 3199 ASV dolāri. Nākamais turnīrs Anastasijai būs jaunnedēļ Melburnā, kur jācenšas gūt trīs uzvaras "Australian Open" kvalifikācijā.