02.10.2016. 10:10

Sevastova maču sāka ļoti pasīvi un spēlēja bez enerģijas. Zemais pirmās serves procents (tikai 42%) situāciju vēl vairāk pasliktināja, jo Konta regulāri izmantoja iespējas uzbrukt Anastasijas otrajai servei. Britu tenisiste arī uzbruka ļoti asi, nedodot Sevastovai pietiekami daudz laika, lai varētu pielietot sev vēlamo taktiku.

Tā rezultātā Sevastova bez lieliem iebildumiem zaudēja mača pirmos četrus geimus, kad beidzot tika pie vārda un uzvarēja goda geimā 1. setā. Anastasijai nesekmējās ne vien savas serves geimos, bet arī uzņemšanā variantu nebija – pie Kontas serves setā iegūti tikai divi punkti.

Pirmo setu nospēlējusi miegainā režīmā, Sevastova 2. setu sāka krietni enerģiskāk un ar asiem uzbrukumiem, kādi mača pirmajā nogrieznī viņas izpildījumā nebija redzami, jau pirmajā geimā nopelnīja breikbumbu. To izmantot nesanāca, bumbiņu trāpot tīklā pēc Kontas otrās serves.

Sevastovas aktivitātes bija īslaicīgas, jo pēc breika iespējas neizmantošanas viņa atsāka spēlēt 1. seta tenisu un Kontu vairs apdraudēt nespēja. Sevastova 2. setā pirmo un arī vienīgo geimu ieguva pie rezultāta 0:3. Jau esot samierinājusies ar zaudējumu un brīžiem spēlējot vienaldzīgi, Sevastova nespēja izturēt stundu – mačs ilga tikai 56 minūtes.

Sevastova no Āzijas tūres mājās dosies ar trīs zaudējumu sēriju. Divos no trim mačiem zaudēts spēcīgākām tenisistēm – Tokijā Garbinjei Mugurusai (3:6, 3:6) un Pekinā Kontai (1:6, 1:6), bet Uhaņā Anastasija pleca savainojuma dēļ neizturēja līdz galam mačā pret Jūliju Putincevu (1:6, 1:4). Par piedalīšanos vienā mačā Pekinā pienākas 10 reitinga punkti un 17 453 dolāru prēmija.

Anastasija šomēnes pieteikusies vēl diviem turnīriem – "International" sērijas sacensībām Lincā, kas sāksies 10. oktobrī, un nedēļu vēlāk gaidāmajam "Premier" turnīram Maskavā. Sevastova iepriekš sacīja, ka braukšana uz Lincu atkarīga no rezultātiem Āzijā. Trīs turnīros šajā kontinentā Anastasijai izdevās uzvarēt tikai vienā no četrām spēlēm.

Dubultspēļu turnīra 2. kārtu šodien sasniedza Aļona Ostapenko, kura Pekinā spēlē kopā ar Šveices pirmo raketi Timeju Bačinskī. Viņas divu "wild card" duetu mačā divos setos ar 6:4, 6:2 pieveica Ķīnas komandu Siadi Jū/Liņa Džu. Šis panākums dod 120 reitinga punktus un 9052 dolārus. Nākamais mačs otrdien pret šobrīd vēl nezināmām pretiniecēm, bet, visticamāk, būs jāsacenšas ar Vimbldonas finālistēm Timeju Babošu un Jaroslavu Švedovu.