12.08.2015. 18:00
Anastasija Sevastova trešdien nospēlēja tikai vienu setu (5:7) Prāgas ITF 75 000 turnīrā, izstājoties mačā pret mājinieci Petru Cetkovsku. Tikmēr Vestendes ITF 25 000 turnīrā 2. kārtas barjeru nespēja pārvarēt Diāna Marcinkeviča.

Anastasijas Sevastovas (WTA 142.) Petras Cetkovskas (WTA 166.) vienīgā iepriekšējā savstarpējā spēle arī notika ITF turnīrā Prāgā. Tas bija ļoti sen – 2007. gadā, kad tobrīd tikai 16 gadus vecā Sevastova piecus gadus vecākajai pretiniecei uz paklāja seguma zaudēja pēc uzvarēta 1. seta – 6:4, 2:6, 3:6.

Šoreiz uz māla tika nospēlēts tikai viens sets. Sevastova divas reizes atspēlēja breiku, bet trešo reizi atspēlēties neprata, seta pēdējā geimā neizmantojot trīs breikbumbas. Latvijas otra spēcīgākā tenisiste izstājās pagaidām nezināmu iemeslu dēļ. Par piedalīšanos vienā mačā pienākas viens reitinga punkts. Sevastovai nākamais turnīrs pēc divām nedēļām, kad startēs "US Open" kvalifikācija.

Neveiksmīga diena arī Diānai Marcinkevičai, kura Vestendē nespēja sasniegt sezonas pirmo vienspēļu ceturtdaļfinālu, ITF 25 000 turnīra 2. kārtas mačā ar rezultātu 4:6, 7:6(1), 1:6 zaudējot Beļģijas tenisistei Elīnei Bejkensai (#528). Marcinkeviča sāka cerīgi, taču no 4:2 pārsvara zaudēja septiņus geimus pēc kārtas – 2. setā 0:3 deficīts, kas šajā gadījumā bija divu breiku lielumā. Diānai 2. setā izdevās uzvarēt no 1:5, bet 3. setā to pašu paveikt nebija pa spēkam.

Marcinkeviča beļģietei zaudēja otro reizi mēneša laikā. Jūlijā viņa Bejkensai tādas pašas nozīmes turnīrā Vācijā piekāpās ar rezultātu 4:6, 6:3, 4:6. Marcinkevičai toreiz pēdējā setā bija divu breiku pārsvars. Toreiz tika spēlēts uz māla, šoreiz uz "hard". Vienas uzvaras gūšana Vestendē Marcinkevičai ļāva nopelnīt piecus punktus. Marcinkeviča šonedēļ rangā atrodas 359. vietā.

Karjeras pirmo "sauso" zaudējumu ITF turnīros otrdienas vakarā piedzīvoja Anastasija Homutova. Latvijas piektā rakete nevienu geimu nespēja uzvarēt Laspalmasas de Grankanārijas ITF 10 000 turnīra 1. kārtā pret spānieti Irēnu Buriljo Eskorielu (#1094). Ranga 1192. vietā esošajai Homutovai bija iespēja izvairīties no 0:12 rezultāta, taču viņa pēdējā geimā neprata izmantot piecas breikbumbas, ieskaitot trīs pēc kārtas (0:40).

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161