31.12.2012. 13:01
Latvijas labākā tenisiste Anastasija Sevastova pirmdien izcīnīja uzvaru arī Jaunzēlandes pilsētā Oklendā notiekošā WTA "International" sērijas turnīra kvalifikācijas sacensību trešajā mačā, iekļūstot pamatturnīrā.

Kvalifikācijas trešās kārtas cīņā Sevastova, kura jaunākajā WTA rangā ieņēma 184.vietu, ar 6-4, 6-7 (5:7), 6-4 vairāk nekā divas stundas ilgā mačā pieveica Taizemes tenisisti Luksiku Kumhumu, kura WTA rangā pašlaik atrodas 202.pozīcijā.

Pēc uzvarēta pirmā seta, otrajā Sevastova panāca 4-2 savā labā, tomēr pārsvaru nenoturēja un vēlāk zaudēja taibreikā. Arī trešais sets bija saspringts, tomēr desmitajā geimā Latvijas tenisistei izdevās vēlreiz lauzt pretinieces servi un tikt pie uzvaras.

Pamatturnīra pirmajā kārtā Sevastova spēkosies ar vācieti Juliju Gergesu, kura sacensībās izlikta ar otro numuru, bet WTA rangā ieņem 18.vietu.

Šī abām tenisistēm būs ceturtā savstarpējā spēle karjerā, turklāt ļoti zīmīga, jo iepriekšējais mačs ar Gergesu Sevastovai bija īpaši sāpīgs. 2007.gada Prāgas ITF 25 000 sērijas turnīra kvalifikācijas sacensību otrās kārtas cīņā Sevastova izcīnīja uzvaru ar rezultātu 7-5, 6-3, savukārt pēc tam viņas divu nedēļu laikā divreiz spēkojās 2011.gada oktobrī - Lincas WTA "International" turnīra otrās kārtas mačā Latvijas sportiste zaudēja sīvā cīņā ar 4-6, 6-3, 6-7 (7:9), bet pēc tam Luksemburgas WTA "International" turnīra ceturtdaļfināla mačā Sevastova izstājās, kad pirmajā setā atradās zaudētājos ar rezultātu 2-5.

Pēc Luksemburgas turnīra mačā ar Gergesu gūtās traumas Sevastova sacensību apritē spēja atgriezties vien šī gada maija sākumā, bet WTA rangā viņa pirmajā simtniekā vairs nav spējusi iekļūt. 2012.gadā Sevastova WTA turnīru pamatsacensībās spēlēja vien vienu reizi, kad maijā pārvarēja Strasbūras turnīra kvalifikāciju.

Sevastovas mačs ar Gergesu risināsies 1.janvārī ap plkst.8 rītā pēc Latvijas laika.

Par kvalifikācijas pārvarēšanu un dalību pamatturnīrā Sevastova jau nopelnījusi 17 WTA ranga punktus.

Kā ziņots, kvalifikācijas pirmajā cīņā Sevastova ar 6-4, 6-1 pārspēja Slovākijas sportisti Annu Šmedlovu, kura WTA rangā pašlaik ir tikai divas pozīcijas zemāk nekā Sevastova un ieņem 186.vietu, bet otrajā kārtā ar 6-2, 7-6 (7:2) pieveica WTA ranga 91.vietas īpašnieci Lorēnu Deivisu no ASV, kura kvalifikācijā bija izlikta ar pirmo numuru.

Oklendas turnīra dubultspēļu pamatturnīrā piedalīsies cita Latvijas pārstāve Līga Dekmeijere, kura jaunākajā dubultspēļu rangā ieņēma 72.vietu. Latvijas labākā dubultspēļu speciāliste pārī ar amerikānieti Meganu Moltonu-Leviju būs izliktas ar trešo numuru, pirmajā kārtā spēkojoties ar rumānieti Simonu Halepu un Aranču Rusu no Nīderlandes. Šis mačs sāksies pirmdien ap plkst.7 pēc Latvijas laika.

Ar šo turnīru tenisistes gatavojas Melburnā notiekošajam Austrālijas atklātajam čempionātam. Gada pirmais "Grand Slam" turnīrs sāksies 14.janvārī.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009