21.07.2016. 13:50
Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova Bostades WTA "International" tenisa turnīra otrajā kārtā ceturtdien ar 2-6, 0-6 cieta sagrāvi pret Vācijas tenisisti Anniku Beku.

Otrās kārtas sasniegšana Sevastovai ļāva nopelnīt 30 WTA ranga punktus.

Latvijas tenisiste jau pirmajā geimā zaudēja pie savas serves, bet nākamajā izmantoja savu trešo breikbumbu un panāca izlīdzinājumu. Nākamos geimus uzvarēja abas servētājas, bet turpinājumā Sevastova nerealizēja savas abas nākamās serves un pirmajā setā piedzīvoja zaudējumu ar 2-6.

Pagalam neveiksmīgs liepājniecei izvērtās arī otrais sets, kurā viņa neuzvarēja nevienu geimu un cieta zaudējumu ar 0-6. Sevastova zaudēja spēles pēdējos desmit geimos.

Sevastova, kura pirmdien publicētajā WTA rangā ieņem 49.vietu, kas viņai ir augstākā kopš pērn atgriezās tenisā, pirmās kārtas mačā pārliecinoši ar 6-2, 6-2 uzvarēja Aneti Kontaveitu, kura rangā atrodama 89.pozīcijā. Savukārt turnīrā ar ceturto numuru izliktā ranga 37.rakete Beka pirmajā kārtā ar 7-5, 7-5 uzvarēja Soranu Kirsteju no Rumānijas, kura atrodama ranga 88.pozīcijā.

Līdz šim abas tenisistes tikušās vienu reizi, kad 2012.gadā Vācijas pilsētā Versmoldā notikušajā ITF 50 000 sērijas turnīra finālā ar 6-3, 6-1 pārliecinošu uzvaru svinēja Beka.

LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā nedēļā Sevastova aizkļuva līdz finālam Bukarestes WTA "International" turnīrā, kur cieta pamatīgu sagrāvi 0-6, 0-6 pret mājinieci Simonu Halepu. Taču fināla sasniegšana ļāva pirmo reizi pēc atgriešanās tenisā sasniegt ranga Top 50.

Sevastova profesionālajā tenisā atgriezās pagājušā gada sākumā, vispirms piedaloties zemākās raudzes ITF turnīros, taču spēja izlauzt ceļu uz eliti. Pirms mēneša Sevastova pirmoreiz kopš karjeras atsākšanas sasniedza WTA turnīra finālu, tiekot līdz titula mačam Maljorkas WTA "International" sērijas sacensībās, kurā gan piekāpās Karolīnai Garsijai no Francijas.

Sevastovas karjeras rekords WTA rangā ir 36.vieta, savukārt Bekai šī brīža 37.pozīcija ir arī viņas rekords.

Šosezon Beka vistālāk tikusi Nirnbergas WTA "International" turnīrā, kur viņa iekļuva ceturtdaļfinālā. Savukārt Francijas un Vimbldonas čempionātos vāciete aizspēlējās līdz trešajai kārtai. Pagājušajā nedēļā Beka startēja Gštādes WTA Īnternational" turnīrā, zaudējot sacensību ceturtdaļfinālā.

Bekai ir divi WTA turnīru uzvarētājas tituli, jo 2014.gadā viņa uzvarēja Luksemburgas WTA ''International" turnīrā, bet pērn triumfēja Kvebekas WTA "International" turnīrā, finālā uzvarot Aļonu Ostapenko. Vēl divas reizes viņa zaudējusi WTA turnīru finālos.

Sevastovai šī bija debija Bostades turnīrā, kamēr Beka tajā startē trešo reizi, pirms diviem gadiem arī sasniedzot otro kārtu.

Vēlāk ceturtdien Sevastova aizvadīs arī dubultspēļu turnīra pirmās kārtas cīņu, kur viņa spēlēs kopā ar mājinieci Kornēliju Listeri, abām tenisistēm saņemot īpašo ielūgumu jeb "wild card". Latvijas un Zviedrijas duets tiksies ar rumānieti Andrea Mitu un polieti Alicju Rosolsku.

Bostadē ar pirmo numuru izlikta šī gada Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja Angelika Kerbere no Vācijas.

Pērn turnīrā triumfēja mājiniece Juhanna Lāšone.

LETA jau ziņoja, ka otrdien ASV zaudējumu Stenfordas WTA "Premier" turnīra pirmajā kārtā cieta Aļona Ostapenko, kura ar 4-6, 4-6 piekāpās 17 gadus vecajai mājiniecei Keterinai Belisai.

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]