01.02.2017. 12:35

Anastasija Sevastova pirmoreiz tika nobreikota jau mača pirmajā geimā, kad nespēja pretoties Šafāržovas agresīvajiem uzbrukumiem, piespiedu kārtā sitot tīklā vai autā. Čehiete otro breiku ieguva piektajā geimā, kad Sevastova no 15:40 atspēlēja tikai vienu breikbumbu, bet otras izspēlē iesita tīklā ar "backhand".

Anastasijai 1. setā uzņemšanā variantu nebija, bet pašas serves geimos viņa bija atkarīga no pirmās serves trāpīšanas un pretinieces kļūdām. Otrajā no Sevastovas diviem iegūtajiem geimiem Šafāržovai pie rezultāta 5:1 uzņemšanā bija divas setbumbas. Pirmo Sevastova atspēlēja pati, izceļoties ar eisu, bet otrās setbumbas izspēlē čehiete rupji kļūdījās ar "volley", kad viņai bija jāuzar izspēle pie tīkla.

Sevastova 2. seta trešajā geimā nokļuva iedzinējos ar 0:40 un visu izlieto ūdeni nesasmēla. Šafāržova realizēja trešo breika iespēju, bumbiņu spēcīgi atsitot pēc Latvijas tenisistes pirmās serves. Izvirzījusies vadībā ar setu un breiku un līdz tam brīdim pretiniecei nedodot breika iespējas, Šafāržova Sevastovai ceturtajā geimā uzdāvināja breiku – 2:2. Sevastova šajā geimā visus punktus ieguva ar pretinieces nepiespiestajām kļūdām – divām gan ar servi, gan "forehand".

Spēcīga servēšana un Šafāržovas problēmas ar precizitāti Sevastovai ļāva uzvarēt nākamajos divos geimos ar servi un būt vadībā ar 4:3. Tobrīd čehu kreile noregulēja savu uzbrukumu, kas Sevastovai nozīmēja mača pirmajā daļā piedzīvoto grūtību atkārtošanos. Proti, Anastasijai nebija nekādas teikšanas, jo, kad Šafāržova spēlēja precīzi, viņa bija neapturama.

Šafāržova uzvarēja 12 no mača pēdējām 13 izspēlēm, turklāt no 3:4 izcēlās ar 10 pēc kārtas uzvarētu punktu sēriju, tajā esot diviem "sausajiem" geimiem, no kuriem viens bija, kad servēja Sevastova. Iespaidīgā finiša laikā Šafāržova vienīgo punktu zaudēja pie rezultāta 5:4, 30:0, kad iesita tīklā ar "forehand". Šafāržovai visā mačā tīri uzvarētajās izspēlēs graujošs 30-8 pārsvars, turklāt Sevastovai, neskaitot sešus eisus, izspēlēs bija tikai divi neatvairāmi uzbrukumi.

Sevastova Šafāržovai divos setos piekāpās arī abu pirmajā tikšanās reizē, kas bija 2010. gadā māla seguma turnīrā Prāgā, toreiz zaudējot ar 4:6, 5:7. Sevastova "Taiwan Open" piedalījās otro gadu pēc kārtas. Pērn, kad šis turnīrs notika Gaosjunā, viņa tika līdz ceturtdaļfinālam, nopelnot 60 punktus. Tagad par zaudējumu 2. kārtā pienākas 30 punkti un 3400 dolāru prēmija. Sevastovai šomēnes plānoti vēl divi turnīri – Dohā un Dubaijā, kur notiks "Premier" līmeņa sacensības.

Aļona Ostapenko kopā ar Polijas tenisisti Alicju Rosolsku iekļuva Sanktpēterburgas "Premier" dubultspēļu turnīra 2. kārtā jeb ceturtdaļfinālā, ar 6:2, 6:4 pieveicot Ralukas Olaru un Olgas Savčukas duetu. Rumānijas un Ukrainas komanda šogad jau uzvarējusi vienā turnīrā, janvārī triumfējot Hobārtā. Ostapenko pērn šajā turnīrā piedalījās ar Krievijas tenisisti Jevgeņiju Rodinu, 1. kārtā ļoti sīvā cīņā ar 5:7, 5:7 zaudējot tā brīža pasaules spēcīgākajai komandai Martina Hingisa/Sanja Mirza. Šogad pirmās barjeras pārvarēšana dod 100 punktus.