13.01.2017. 02:40

Anastasijai Sevastovai būs ceturtais "Australian Open" pamatturnīrs. Sevastovai Melburnā ir 4-3 bilance, labāko rezultātu sasniedzot 2011. gadā, kad viņa tika līdz 4. kārtai. Pērn no kvalifikācijas sasniegta 2. kārta, kur 3:6, 3:6 zaudējums pret Anu Ivanoviču. Pirms tam 6:0, 4:2 uzvara pār Jarmilu Vulfi, kura izstājās muguras savainojuma dēļ.

Šī gada pirmais "Grand Slam" turnīrs Sevastovai būs īpašs ar to, ka viņa pirmoreiz šāda līmeņa sacensībās būs starp izsētajām tenisistēm, tiekot pie pēdējā, proti, 32. numura. Tas nozīmē atvieglojumus izlozē, pirmajās divās kārtās izvairoties no reitingā augstāk esošām spēlētājām.

Pirmā no viņām būs 99. vietā esošā japāniete Nao Hibino. Sevastova viņu uzveica abu pirmajā tikšanās reizē, kas bija 2015. gadā ITF turnīrā Indijā, toreiz uz "hard" seguma esot pārākai ar rezultātu 7:5, 6:3. Panākuma gadījumā 2. kārtā pretī stāsies amerikāniete Kristīna Makheila vai Slovākijas tenisiste Kristīna Kučova, bet tālāk iespējams mačs pret Garbinji Mugurusu, kuru Sevastova apspēlēja "US Open".

Aļona Ostapenko otro reizi spēlēs "Australian Open", kur pērn debijā ļoti nepatīkams zaudējums. Ostapenko 1. kārtas mačā bija vadībā ar setu un 4:0, tomēr nemācēja uzvarēt Sūveju Šjē – 6:3, 5:7, 1:6. Savu pirmo pretinieci Aļona uzzinās tikai sestdien, kad noslēgsies kvalifikācijas cīņas. Sevastova spēlēs pirmdien, bet Ostapenko pirmais mačs otrdien.

Sevastovai un Mendijai Minellai neizdevās iekļūst Hobārtas WTA "International" sērijas turnīra finālā. Latvijas un Luksemburgas komanda pusfināla mačā ar 4:6, 2:6 zaudēja Rumānijas un Ukrainas komandai Raluka Olaru/Olga Savčuka. Interesanti, ka abas komandas līdz pusfinālam tika ar vienas uzvaras gūšanu, to nopelnot 1. kārtā, bet 2. kārtas mačs jeb ceturtdaļfināls nebija jāspēlē, jo pretinieces atteicās no cīņas.

Minella piektdien bija vājais posms zaudējušajā komandā, bet pretiniecēm vairāk vāju darbību Olaru izpildījumā. Sevastova ar pārinieci abos setos servi zaudēja divreiz, bet pašām visā mačā izdevās tikai viens breiks. Pusfināla sasniegšana ļāva iegūt 110 reitinga punktus un 1717 dolāru prēmiju. Skaitot kopā vienspēles un dubultspēles, Sevastovai šogad tikai viena uzvara četros mačos.