21.01.2016. 03:50
Anastasija Sevastova (WTA 113.) sezonas pirmo "Grand Slam" turnīru pabeidza ar zaudējumu "Australian Open" 2. kārtā, mačā pret 2008. gada finālisti Anu Ivanoviču (WTA 23.) vien epizodiski spējot nospēlēt bez liela kļūdu daudzuma un serbietei piekāpjoties divos setos ar rezultātu 3:6, 3:6.

Sevastova otro reizi spēlēja gandrīz 15 000 skatītāju uzņemt spējīgajā Roda Leivera arēnā. Anastasija "Australian Open" galvenajā kortā spēlēja arī 2011. gadā 4. kārtā pret Karolīnu Vozņacki. Šoreiz pret Ivanoviču mačs lietus dēļ notika telpu apstākļos.

Sevastova spēles ievadā darbojās labi gan serves ziņā, gan arī izspēlēs no gala līnijas. Piektajā geimā Anastasijas spēle pēkšņi pajuka, un Sevastova zaudēja savu servi, Ivanovičai breiku faktiski uzdāvinot. Latvijas tenisistei šajā geimā bija četras kļūdas – trīs sitieni autā un geima pēdējā izspēlē dubultkļūda.

Anastasija turpināja spēlēt sasteigti un pavirši, bet septītajā geimā spēja novērst dubultbreika deficītu, kritiskā brīdī teicami uzbrūkot ar diagonālo "backhand". 2:5 vietā rezultāts kļuva 3:4. Pēc tam bija ļoti ilga (34 minūtes) piespiedu pauze, jo kādam no skatītājiem radās veselības problēmas, kuru risināšana medpersonālam aizņēma daudz vairāk laikā nekā šādos gadījumos pierasts.

Pēc cīņas atsākšanās Sevastovai pamatīga kļūdu sērija, kas noveda pie vēl viena Ivanovičas breika. Anastasija pie rezultāta 3:5 otro reizi setā zaudēja servi un arī šoreiz geima finišā viņai dubultkļūda.

Nekvalitatīvs teniss Latvijas otrās raketes izpildījumā turpinājās arī vēl dažos geimos 2. seta sākumā, kad Ivanoviča tika pie 2:0 pārsvara. Anai pietika ar bumbiņas turēšanu spēlē, Sevastova palīdzēja ļoti daudz. Anastasija uz brīdi spēja saņemties un atspēlējās, taču arī šajā setā vairāk par trim geimiem uzvarēt nespēja. Ivanoviča otro breiku setā ieguva astotajā geimā, kad Anastasija tikai vienreiz trāpīja pirmo servi, bet ar otro daudz izdarīt nevarēja. Sevastova sakrāja 27 nepiespiestās kļūdas, kas bija gandrīz puse no Ivanovičas iegūtajiem punktiem (60). Plašāk par spēli var izlasīt teksta tiešraidē.

Sevastovai ar bijušo ranga līderi tā bija otrā tikšanās. Pirmajā bija pārāka mūsu tenisiste, 2010. gadā Indianvelsā uzvarot ar rezultātu 6:2, 6:4. No kvalifikācijas tikusi līdz pamatturnīra 2. kārtai, Anastasija Melburnā nopelnīja 110 reitinga punktus, kas viņu ļoti pietuvinās Top 100. Tāpat prēmijā pienākas 60 000 Austrālijas dolāru. Sevastovai nākamie divi turnīri plānoti februārī Taivanā un Malaizijā, kur būs WTA "International" sērijas sacensības.