15.01.2016. 19:30
Trīs vārtus Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē piektdien iemeta amerikāņu uzbrucējs Tims Sestito, palīdzot Latvijas komandai Rīgas «Dinamo» savā laukumā ar 4:3 (1:3, 0:0, 2:0, 1:0) dramatiskā cīņā papildlaikā pārspēt turnīra vājāko komandu Novokuzņeckas «Metallurg». Visus trīs vārtus pamatlaikā Rīgas «Dinamo» labā guva Tims Sestito, turklāt pirmoreiz šosezon kāds Latvijas vienības spēlētājs atzīmējies ar «hat-trick».

• KHL piespriež sodu «Dinamo» labākajam snaiperim Sestito vakar
  • Sējējs: Nav pārmetumu komandai par pašatdevi 2016. g. 13. janvāris

Rezultātu jau otrajā minūtē negaidīti atklāja viesu hokejists Iļja Musins, bet nieka 70 sekundes vēlāk izlīdzinājumu panāca Sestito, kurš viens iegāja zonā, ilgstoši gatavojās un izpildīja netveramu plaukstas metienu virs vārtsarga kājsarga. Trešdaļas turpinājumā rīdzinieki divreiz palika mazākumā un otro no tiem Novokuzņeckas komanda realizēja - piecas minūtes pirms trešdaļas beigām Roberts Kouzals, slidojot ar ripu vēl no savas zonas, izpildīja netveramu metienu.

Rīgas «Dinamo» vārtsargs Jūakims Ēriksons ielaida arī trešo ripu, kad ar metienu no zilās līnijas zviedru pārspēja Kirils Ščukins. Līdz ar to Rīgas «Dinamo» pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, bet vārtos stājās Jakubs Sedlāčeks. Pēc šāda notikumu pavērsiena rīdzinieki sāka dominēt un drīz vien tika pie vairākuma, tomēr pēc pirmās trešdaļas Latvijas komanda joprojām bija iedzinējos ar 1:3.

Kaut otrās trešdaļas sākumā Rīgas «Dinamo» palika mazākumā, kopumā rīdzinieku sniegums uzlabojās un tika veidots daudz vairāk bīstamu momentu. Trešdaļas beigu daļā rīdziniekiem bija vēl viens vairākums, kurā nekas ļoti bīstams netika radīts. Kaut turpinājumā trešdaļā bija vēl divi noraidījumi, neviena no komandām savas iespējas tā arī neizmantoja un rīdzinieki joprojām bija iedzinējos ar 1:3.

Atlikušajā laikā rīdzinieki izmisīgi centās atspēlēties un tas beidzot izdevās 36 sekundes pitms pamatlaika beigām, kad komanda spēlēja sešatā pret četriem pretiniekiem - atkal pēc uzmetiena pa vārtiem ripu no vārtu priekšas iebakstīja Sestito. Līdz ar to pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 3:3.

Papildlaikā laukumā ritēja ļoti atklāts hokejs un abām komandām bija vairākas labas vārtu gūšanas iespējas. Rīdzinieki izcēlās divas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad pēc Andra Džeriņa uzmetiena ripu neveiksmīgi caur saviem kājsargiem izraidīja vārtsargs Vladislavs Podjapoļskis.

Par labāko spēlētāju mačā Rīgas komandā tika nosaukts Sestito.

Šajā mačā ārpus Rīgas «Dinamo» pieteikuma bija atstāti Lauris Dārziņš un Stīvens Saigo, bet sastāvā atgriezās Aleksandrs Jerofejevs un Māris Bičevskis. Tāpat pirmoreiz karjerā KHL spēlei bija pieteikts jaunais Kristaps Zīle, tomēr viņš neizgāja laukumā.

Vārtu guvēji:

1:0 Iļja Musins (Mitrjakovs, 1:07).

1:1 Tims Sestito (3:07).

2:1 Roberts Kousals (14:42, vair).

3:1 Kirils Ščukins (Makarenko, 15:52).

3:2 Tims Sestito (Saulietis, Meija) (50:53, vair.).

3:3 Tims Sestito (Skvorcovs, Indrašis) (59:24, vair.).

4:3 Andris Džeriņš. (Indrašis, Galviņš) (63:03).

Rīgas «Dinamo» sastāvs mačam pret «Metallurg»

Vārtsargi: #30 Joakīms Eriksons (#36 Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: #11 Kristaps Sotnieks (K) - #44 Oskars Cibuļskis, #58 Guntis Galviņš - #3 Ēriks Ševčenko, #23 Aleksandrs Jerofejevs - #5 Māris Jass, #97 Kristaps Zīle;

Uzbrucēji: #13 Gunārs Skvorcovs - #25 Andris Džeriņš - #70 Miks Indrašis, #17 Kaspars Saulietis - #43 Tims Sestito - #87 Gints Meija, #89 Filips Toluzakovs - #96 Māris Bičevskis - #19 Miķelis Rēdlihs, #72 Vitālijs Pavlovs - #21 Armands Bērziņš - #32 Edgars Kulda.

Astotajā KHL spēlē Novosibirskas komanda Rīgā izcīnīja tikai trešo punktu.

Abas komandas šosezon jau vienreiz bija spēkojušās, kad 8.septembrī Novokuzņeckā ar 4:1 pārāks bija Rīgas klubs.

«Metallurg» hokejisti uzvaras garšu nav izjutuši jau sešās spēlēs. Iepriekšējo uzvaru viņi izcīnīja 27.decembrī, kad viesos ar 3:2 uzveica «Soči» vienību, tad pārtraucot piecu zaudējumu sēriju. Ar 49 spēlēs izcīnītiem 43 punktiem «Metallurg» joprojām ir ne tikai Austrumu konferences, bet arī visas līgas vājākā komanda.

Rīdziniekiem tagad gaidāmi vēl pieci mači pēc kārtas savā laukumā, bet nākamā cīņa izbraukumā tiks aizvadīta vien 30.janvārī. Turpinājumā rīdzinieki svētdien uzņems latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas «Admiral».

Rīgas «Dinamo» ar 59 punktiem 48 spēlēs joprojām ieņem 12.vietu Rietumu konferences kopvērtējumā.

Kaut rīdzinieki no izslēgšanas spēļu zonas atpaliek par 14 punktiem, cerības uz Gagarina kausu saglabā, jo vairākas konkurentes aizvadījušas par 2-4 spēlēm vairāk. Astotajā pozīcijā esošā Slovākijas komanda Bratislavas «Slovan» tikusi pie 73 punktiem 50 cīņās.

Uzbrucēji: #13 Gunārs Skvorcovs - #25 Andris Džeriņš - #70 Miks Indrašis, #17 Kaspars Saulietis - #43 Tim Sestito - #87 Gints Meija, #89 Filips Toluzakovs - #96 Māris Bičevskis - #19 Miķelis Rēdlihs, #72 Vitālijs Pavlovs - #21 Armands Bērziņš - #32 Edgars Kulda.

Spēle sākusies.

1:0 vārti! Spēles otrajā minūtē viesi izvirzās vadībā. Musins no asa leņķa pārspēj Ēriksonu. «Dinamo» vārtsargs pieļāva rupju kļūdu.

1:1 vārti! Jau nākamajā uzbrukumā mūsējie atbild ar precīzu raidījumu. Tims Sestito, ieejot pretinieku zonā, aizsarga aizsegā izdara metienu un izlīdzina rezultātu.

Pavlovs ar nūju klupina pretinieku un tiek noraidīts uz divām minūtēm.

Skaitliskais pārsvars netiek izmantots. «Dinamo» spēlē pilnā sastāvā.

Indrašis ar Pavlovu iziet divatā pret vienu viesu aizsargu. Mūsējie labi saspēlējas, taču vārtus neizdodas gūt.

Vēl viens noraidījums mūsējiem. Divu minūšu sodu saņem Māris Jass.

2:1! Roberts Kousals ieslido «Dinamo» zonā ar vieglu plaukstas metienu pārspēj Ēriksonu.

3:1 vārti! Rīdzinieki zaudē vēl vienus vārtus. No zilās līnijas precīzu metienu izdarīja Ščukins.

Pēc zaudētajiem vārtiem Sējējs paņem 30 sekunžu pārtraukumu un Ēriksona vietā vārtos stājās Sedlāčeks.

Pirmā trešdaļa noslēgusies.

Spēle atsākusies.

Gunārs Skvorcovs uzbrukuma zonā klupina pretinieku. «Dinamo» otrais mazākums šajā mačā.

Mazākumu Rīgas «Dinamo» iztur ļoti pārliecinoši.

Indrašis izdara labu piespēli Džeriņam vārtu priekšā. Andris spēcīgi met un trāpa «Metallurg» vārtsargam pa ķiveri.

Rīgas «Dinamo» šobrīd pārliecinoši dominē, taču ripu vārtos neizdodas dabūt iekšā.

Toluzakovs iziet viens pret vienu ar viesu vārtsargu Podjapolskiju. Filips labi nomāna «Metallurg» vārtu vīru, tomēr ripu pārcelt pāri kājsargam neizdodas.

Līdz otrā perioda beigām atlikušas deviņas minūtes.

Rīgas «Dinamo» iespēja izspēlēt vairākumu.

Mūsējiem vairākums pagalam neizdodas. Piekliboja šajās divās minūtēs saspēle.

Pavlovs uzbrukuma zonā nospēlē neapdomīgi un nopelna divu minūšu sodu.

«Dinamo» pilnā sastāvā. Līdz otrās trešdaļas beigām nepilnas divas minūtes.

Otrā trešdaļa noslēgusies.

Komandas atgriežas laukumā, cīņa atsākusies.

«Dinamo» un «Metallurg» apmainās ar pāris bīstamiem metieniem pa vārtiem.

Ļoti aktīvi darbojas rīdzinieki, bet uzlauzt pretinieku vārtus neizdodas.

Līdz pamatlaika beigām atlikušas 12 minūtes.

Ščukins mugurā iegrūž «Dinamo» uzbrucēju Tulozakovu un dodas uz sodīto beņķīša.

3:2 vārti! Tims Sestito vairākumā no vārtu priekšas gūst savus 18 vārtus sezonā.

Saķeršanās aiz «Dinamo» vārtiem. Abas vienības spēlē četri pret četri.

Līdz cīņas beigām četras minūtes.

Minūti un 40 sekundes līdz pamatlaika beigām Mitrjakovs saņem sodu. «Dinamo» nomaina vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

3:3 vārti!!!!!!!!!!!! Tims Sestito no vārtu priekšas gūst «hattrick» un izlīdzina rezultātu.

Pamatlaiks noslēdzies ar neizšķirtu - 3:3.

Cīņa atsākusies.

4:3! Rīgas «Dinamo» pagarinājumā gūst vārtus. Precīzs ar atkārtotu metienu bija Andris Džeriņš. Rupju kļūdu pieļāva «Metallurg» vārtsargs Podjapoļskijs.