12.01.2017. 13:53

Spēles teksta tiešraide

Rīgas "Dinamo" sastāvā atgriežoties Filipam Toluzakovam, kurš bija piedalījies tikai vienā no pēdējām septiņām spēlēm, lai gan necīnās ar savainojumu, laukumā pavadot nepilnas četras minūtes, uz 13. uzbrucēja pozīciju tika atbīdīts viens no līderiem Miks Indrašis, kura sniegums ilgāku laiku neapmierināja komandas treneru korpusu.

Tomēr tieši Toluzakovs 16. minūtē realizēja skaitlisko vairākumu, izvirzot rīdziniekus vadībā ar 1:0. Divcīņā aiz vārtiem Koltons Gilīss pārspēja sāncensi un nekavējoties izdarīja piespēli, un Toluzakovs, kurš izcēlās pirmo reizi kopš 9. oktobra, pielika punktu no tuvas distances. Kanādietim tas bija pirmais rezultativitātes punkts kopš 11. oktobra.

Sekoja trīs pārkāpumi (Kristaps Zīle, Guntis Galviņš un Miķelis Rēdlihs) divu minūšu laikā un ilgs laiks trijatā pret pieciem, bet izdevās ne tikai izturēt – otrās trešdaļas ievadā Rīgas "Dinamo" dubultoja pārsvaru – 2:0. Atkal uzmanības centrā bija Toluzakovs, kopā ar kuru pretuzbrukumā aizskrēja Tims Sestito. Piespēli izdarīt viņam neļāva, tāpēc pagājušās sezonas labākais snaiperis izšķīrās par metienu un trāpīja tuvajā devītniekā virs vārtsarga pleca. Rīdzinieki varēja lepoties ar lielisku momentu realizāciju – pieci metieni pa vārtiem un divi vārtu guvumi.

Taču pagāja tikai četras minūtes, līdz Vladivostokas "Admiral" vienu ripu atspēlēja un samazināja deficītu līdz minimumam – 1:2. Saņēmis tālu piespēli uz rīdzinieku zilās līnijas, Viktors Aleksandrovs atstāja ripu Aleksandram Gorškovam, kurš izmantoja aizsarga aizsegu un pieveica Rīgas "Dinamo" vārtsargu Jāni Kalniņu ar metienu tuvajā stūrī neērtā augstumā.

Rīgas "Dinamo" veiksmīgs bija arī noslēdzošās trešdaļas ievads. Ripa nonāca līdz Toluzakovam, kurš izdarīja plaukstas metienu no distances, bet vārtu priekšā kārtīgi cīnījās Sestito, kurš mainīja metiena trajektoriju un panāca 3:1. Viņš pirmo reizi sezonā un trešo reizi rīdzinieku rindās vienā mačā izcēlās ar vismaz diviem vārtiem.

Turpinājumā rīdzinieki aizstāvējās pašaizliedzīgi un prasmīgi, tiesa, divas minūtes līdz beigām iekrita pozicionāli un bija spiesti pārkāpt noteikumus. Tomēr mazākums atkal tika izturēts, tādējādi izdevās pārtraukt trīs zaudējumu sēriju un svinēt panākumu. Nākamā spēle sestdien pulksten 9:00 pret Habarovskas "Amur", turpinot sezonas ilgāko (12 dienas) un garāko (16,6 tūkstoši kilometru) izbraukumu.

Jānis Kalniņš (Jakubs Sedlāčeks); Guntis Galviņš – Kristaps Zīle, Oskars Cibuļskis – Uvis Balinskis, Krišjānis Rēdlihs – Aleksandrs Jerofejevs, Imants Leščovs; Gints Meija – Vitālijs Pavlovs – Miķelis Rēdlihs, Lauris Dārziņš – Māris Bičevskis – Roberts Lipsbergs, Filips Toluzakovs – Tims Sestito – Koltons Gilīss, Kaspars Saulietis – Georgs Golovkovs – Gunārs Skvorcovs, Miks Indrašis.

Vārti: 15:50 Toluzakovs (Gilīss, K. Rēdlihs, vair.) 0:1, 22:11 Sestito Lipsbergs 0:2, 26:41 Gorškovs (Aleksandrovs, Morisons) 1:2, 41:50 Sestito (Toluzakovs, Gilīss) 1:3Soda minūtes: 12:14Metieni: 41:15Vārtsargi: Igors Bobkovs – Jānis Kalniņš