31.12.2013. 15:14
Ar Kaspara Daugaviņa pārstāvētās Ženēvas "Servette" komandas uzvaru noslēgusies 87. Špenglera kausa izcīņa hokejā. "Servette" hokejisti finālspēlē ar rezultātu 5:3 prata uzvarēt KHL komandu Maskavas CSKA, pirmo reizi kļūstot par turnīra uzvarētājiem. Skaistu punktu spēlei un visam turnīram pielika Kaspars Daugaviņš, kurš guva savas komandas piektos vārtus.

Finālā tikās divas komandas, kas savā starpā spēkojās jau grupu turnīrā, kad, pateicoties Kaspara Daugaviņa diviem gūtajiem vārtiem un rezultatīvajai piespēlei, Ženēvas "Servette" ar 4:3 pagarinājumā izrāva uzvaru pār Maskavas CSKA. "Servette" līdz šim zaudējuma rūgtumu nebija izjutusi, pusfinālā pieveicot pagājušā gada čempionus, Kanādas hokejistus (6:5), bet CSKA vienīgā neveiksme bija tieši pret "Servette". Maskavas komanda pusfinālā ar 5:4 pēcspēles metienos uzvarēja mājiniekus, "Davos" hokejistus, bet finālspēle KHL rūdītajiem hokejistiem bija piektā piecu dienu laikā.

Jau pirmajā minūtē CSKA tika pie iespējas spēlēt vairākumā, bet nekas bīstams pie pretinieku vārtiem netika izveidots. Nākamajās minūtēs komandas spēlēja visai piesardzīgi, bet sestajā minūtē pie savas pirmās vairākuma iespējas tika "Servette". Pēc pirmās izspēles ripa vārtu priekšā nonāca pie Kaspara Daugaviņa, kurš nespēja pārspēt Rastislavu Staņu. Ko nepaveica latviešu uzbrucējs, to neilgi pēc tam izdarīja Jurajs Šimeks, atklājot mača rezultātu - 1:0. "Servette" hokejisti turpināja dominēt laukumā, 10. minūtē dubultojot savu pārsvaru. Spēcīgu metienu izdarīja Kevins Romī, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Deniss Hollenšteins, raidot to vārtu tīklā - 2:0.

Pēc otro vārtu zaudējuma CSKA hokejisti sāka uzbrukt daudz biežāk, dažkārt arī veiksmei glābjot Ženēvas komandu no vārtu zaudējuma. Iegūtais pārsvars rezultējās arī tikšanā pie skaitliskā vairākuma. CSKA hokejisti spēja nostāties pretinieku zonā vien vairākuma otrajā minūtē, bet ar vienu metienu bija par maz, lai gūtu vārtus. Līdz pirmā perioda beigām notikumus laukumā kontrolēja "Servette" hokejisti, neļaujot pretiniekiem iegūt iniciatīvu.

Pēc pārtraukuma komandas laukumā darbojās gausi. Pirmo bīstamo metienu no aizsega veica Daugaviņš, bet ripa lidoja nedaudz garām vārtiem. Brīdi vēlāk "Servette" varēja spēlēt vairākumā, bet pārāk lielā pasivitāte kustībās un piespēļu izdarīšanā nesekmēja vārtu gūšanu. Pēc mazākuma izturēšanas CSKA vienība devās uzbrukumā, kas beidzās ar iekrišanu aizsardzībā. "Servette" hokejistiem izdevās veikt ātro pretuzbrukumu, vārtus gūstot Lenartam Petrelam - 3:0. Perioda turpinājumā komandas cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu, reti tiekot pie vārtu gūšanas iespējām. Trīs ar pusi minūtes līdz otrā perioda beigām pēc Daniela Vukoviča metiena veiksmīgi vārtu priekšā pacīnījās un ripu tajos raidīja Kevins Romī. Jau nākamajā uzbrukumā vārtus varēja gūt arī Daugaviņš, bet Staņa ar grūtībām metienu atvairīja.

CSKA hokejistus no zaudējuma varēja glābt tikai brīnums. Mazu cerību spēja dot otrā perioda izskaņā Oļega Saprikina gūtie vārti, bet situācija tāpat bija sarežģīta. Trešo periodu CSKA varēja sākt skaitliskajā vairākumā. Ženēvas komanda turējās ilgi, bet vārtus tomēr zaudēja, kad precīzs bija Aleksandrs Frolovs - 2:4. CSKA hokejisti bija sajutuši, ka vēl var pacīnīties par uzvaru, turpinot aktīvi uzbrukt, kamēr "Servette" spēlētāji gaidīja pretinieku kļūdas. Ar katru minūti Ženēvas komanda arvien vairāk piespiedās saviem vārtiem, teju vai spēlējot kā mazākumā. Tāpat ar katru minūti saruka CSKA vienības cerības uz izglābšanos.

Trīs ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām armijnieki samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, kad precīzu metienu izdarīja Ņikita Zaicevs. CSKA turpināja vētraini uzbrukt, bet lieliski vārtos darbojās Roberts Maiers. Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām vārtsargs tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Skaistu punktu šai spēlei un visam turnīram pielika Kaspars Daugaviņš, kurš spēja raidīt ripu jau tukšos pretinieka vārtos, ļaujot Ženēvas komandai pirmo reizi triumfēt Špenglera kausa izcīņā, finālā uzvarot ar rezultātu 5:3.

CSKA - "Servette" 3:5 (0:2, 1:2, 2:1)

Vārti: 7:00 Šimeks (Hollenšteins) 0:1, 10:24 Hollenšteins (Romī) 0:2, 23:48 Petrels (Gerbers) 0:3, 36:21 Romī (Vukovičs) 0:4, 39:00 Saprikins (Ogurcovs, Morozovs) 1:4, 41:15 Frolovs 2:4, 56:31 Zaicevs 3:4, 59:00 Daugaviņš (Lombardī, Bezina) 3:5Vārtsargi: Rastislavs Staņa - Roberts Maiers

Izmantotie resursi:Home - Spengler Cup DE