01.10.2017. 21:40

Komandas savā starpā tikās jau čempionāta grupas turnīrā, Serbijas izlasei izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 3-0. Serbietes, kuras turnīru aizvadīja bez zaudējumiem, līdz šim piekāpjoties sāncensēm tikai vienā setā, arī finālspēles pirmajā setā lika saprast, ka ir apņēmības pilnas tikt pie zelta godalgām. Pēc līdzīga spēles sākuma nīderlandietes gan spēja izvirzīties vadībā (8:6), taču Serbija, precīzi un saskaņoti darbojoties gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, pakāpeniski pārņēma vadības grožus un, tuvojoties seta noslēgumam, panāca 17:14. Seta galotnē, lieliski nobloķējot pretinieču uzbrukumus, serbietes uzvarēja ar 25:20.

Spēles otrajā setā Nīderlandes volejbolistes centās lauzt cīņas gaitu, taču neko nespēja likt pretī Serbijas izlasi, kas spēlēja gandrīz bez kļūdām, gudri, pārdomāti un ar lielu iedvesmu, kas ļāva uzvarēt ar 25:22, dubultojot pārsvaru līdz 2-0. Džeimijas Morisonas trenētās nīderlandietes tikai trešā seta sākumā spēja noķert savu spēli un, izmantojot nelielu koncentrācijas zudumu no Serbijas puses, izvirzījās vadībā ar 10:6 un 13:8, noturot pārsvaru līdz seta beigām, kas ļāva panākt 1-2.

Taču ceturtajā cēlienā viss atkal nostājās savā vietās. Pateicoties Boškovičas, Brankičas Mihailovičas un Stefanas Veļkovičas pūlēm uzbrukumā un blokā, Serbija izvirzījās vadībā, aizvadot setu un finālspēli līdz pārliecinošajai uzvarai, kas nodrošināja Eiropas čempionāta zelta medaļas.

Finālmača rezultatīvākā spēlētāja Serbijas izlases rindās bija turnīra MVP Tijana Boškoviča, izcīnot 29 punktus. Zaudētājām 13 punktus guva Ivona Beljena.

Bronzas medaļas izcīnīja Turcijas izlase, mazajā finālā četros setos pārspējot Azerbaidžānu. Čempionāta saimnieces Azerbaidžānas volejbolistes, līdz turnīra pusfinālam tiekot bez zaudējumiem, bet mačā par iekļūšanu finālā dramatiskā piecu setu cīņā zaudējot Nīderlandei, mačā par bronzu uzvarēja pirmo setu, taču zaudēja nākamos trīs cēlienus, trešajā un ceturtajā ciešot sagrāves, turnīru pabeidzot ceturtajā vietā un pie medaļām netiekot.

Izmantotie resursi:cev.luLATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties