26.06.2016. 12:09
Serbijas basketbola izlase, kas būs Latvijas pretiniece Riodežaneiro olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, sestdien arī atkārtotajā pārbaudes spēlē pārspēja Franciju. Savā laukumā aizvadītajā cīņā Serbijas basketbolisti guva uzvaru pagarinājumā ar 94:88 (13:14, 21:22, 23:22, 24:23, 13:7).

Visas 40 pamatlaika minūtes ritēja punkts punktā, nevienai no komandām nespējot iegūt lielāku pārsvaru. Vēl noslēdzošās minūtes ievadā Serbija bija priekšā ar 81:78, tomēr Nando de Kolo ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu un vienības aizvadīja pagarinājumu. Tajā gan Serbija guva pirmos astoņus punktus un pēc tam noturēja uzvaru.

Rezultatīvākais mājiniekiem ar 17 punktiem bija Miroslavs Raduljica, 16 punktus sameta Nemanja Nedovičs, bet ar 13 punktiem piebalsoja Bojans Bogdanovičs.

Savukārt francūžiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija de Kolo, bet ar 14 punktiem un astoņām bumbām zem groziem atzīmējās Žofrē Loverņs.

Pirmoreiz vienības savā starpā tikās otrdien Parīzē, kad Serbija uzvarēja ar 79:77. Serbijai šīs bija pirmās divas pārbaudes spēles, bet Francija pagājušajā nedēļā divreiz tikās ar Latviju - pirmajā mačā treniņspēles režīmā bez skatītājiem Latvijas basketbolisti guva uzvaru ar 76:75, bet otrajā cīņā Ainara Bagatska trenētā komanda zaudēja ar 72:89.

Olimpiskais kvalifikācijas turnīrs ar Latvijas un Serbijas līdzdalību no 4. līdz 9.jūlijam notiks Belgradā.

Serbija savu noslēdzošo pārbaudes spēli aizvadīs otrdien, kad uzņems Grieķiju.

Latvijas izlase šonedēļ divreiz tikās ar Tunisiju - trešdien Liepājā uzvarēja ar 99:79, bet divas dienas vēlāk aiz slēgtām durvīm bija pārāka ar 83:72. Pēdējās divas Latvijas izlases pārbaudes spēles notiks «Arēnā Rīga» - pirmdien mājinieki tiksies ar Jaunzēlandes komandu, bet dienu vēlāk ar Irānas izlasi.

Visi Latvijas pretinieki arī gatavojas olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem, taču spēlēs citās grupās.

Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Latvija spēlēs vienā apakšgrupā ar Japānu un Čehiju. Savukārt otrā apakšgrupā būs mājiniece Serbija, Puertoriko un Angola. Katras grupas divas labākās vienības kvalificēsies pusfinālam, bet pie ceļazīmes uz Olimpiādi tiks tikai šī turnīra uzvarētāja.

Pērn Eiropas meistarsacīkstēs Latvija pirmoreiz kopš 2001.gada spēja kvalificēties ceturtdaļfinālam, bet nākamajos trijos mačos piedzīvoja zaudējumu, ieņemot astoto vietu turnīrā. Tomēr Latvija ieguva tiesības piedalīties olimpiskajā kvalifikācijā, jo pie šo turnīru rīkošanas tika Itālija un Serbija, kuras jau iepriekš bija nodrošinājušas tiesības startēt olimpiskajā kvalifikācijā.