28.06.2015. 21:15

, LSM.LV - Sports

Serbijas izlase pirmo reizi spēlēja finālā un pirmo reizi EČ tika pie medaļām. Pirms diviem gadiem viņas cīnījās par bronzu, taču toreiz palika tukšā.

Finālā uzvarētājām Ana Daboviča guva 25 punktus, bet Sonja Petroviča pretinieču grozā sameta 22 punktus. Francijas izlasē rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Sandrine Gruda, bet Diandra Čačuanga guva 15 punktus, kamēr Selīna Dumerka sameta 13 punktus.

Pēc pirmās ceturtdaļas serbietes bija iedzinējos ar 15:22, bet pēc puslaika viņām jau bija viena punkta pārsvars 33:32. Spēles otrajā pusē serbietēm piederēja pārsvars, kuru viņas mača beigās droši nosargāja. Uzvara Serbijas izlasei nodrošināja arī ceļazīmi uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Bronzas medaļas izcīnīja Spānijas basketbolistes, kuras spēlē par 3. vietu ar 74:58 pārspēja Baltkrieviju. Uzvarētājām Alba Torensa guva 25, bet Marta Ksargaja sameta 19 punktus. Baltkrievijas izlasē pa 13 punktiem guva Jeļena Leučanka un Volha Zjuzkova.

Serbijas izlases līdere Ana Daboviča tika atzīta par turnīra vērtīgāko spēlētāju, bet EČ simboliskajā izlasē bez viņas tika iekļautas arī komandas biedrene Sonja Petroviča, francūzietes Sandrine Gruda, Selīna Dumerka un spāniete Alba Torensa.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbolistes nepārvarēja pirmo grupu kārtu, kurā pirmajā cīņā ar 60:76 zaudēja tieši Serbijai. Pēc tam Ainara Zvirgzdiņa trenētā Latvijas izlase zaudēja arī Horvātijai, tad guva uzvaras pret Lielbritāniju un Krieviju, taču ar to nepietika, lai grupā tiktu labāko trijniekā un iekļūtu otrajā kārtā.

Francijas izlase EČ finālā spēlēja otro reizi pēc kārtas, taču tāpat kā 2013. gadā viņas finālā zaudēja. Pirms diviem gadiem Francija atzina Spānijas pārākumu.